+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Seviye ledlerinin ne dediğini anlamıyorum?

Seviye ledlerinin ne dediğini anlamıyorum?

İyi akşamlar. 1 hafta önce 2008 model Chervolet aveo aldım. LPG kit hediye kampanyasından yararlandım. BRC lpg kiti takıldı. Sanırım Gaziantep My otomotivde takılmış çünkü arabayı galeriden hazır bir şekilde aldım. birde oranın telefonunu verdiler bana. Hikayem biraz uzun olucak ama kafam çok karıştı bu konuda kesin cevabı da sizden alacağımı umuyorum.
    Bu seviye ledlerini tam anlayamadım bir türlü. Simit depo kullanılmış kaç litre tam bilmiyorum ama aracı aldığımda ledlerin en solundaki yanıp sönüyordu lpg deposunu pompa kesene kadar doldurttum 32 litre aldı. arabayı teslim aldıktan 1 gün sonra mersine gittim. yola çıkmadan depoyu dolduralım dedik (o ana kadar 65 km yol yapmıştım ve en sağdaki led sönmüştü) 13.6 litre lpg aldı o an çok şaşırdım şehiriçinde 65 km de 13 litre yakıyorsa bir depoyla 160 km falan gitmesi gerek sıfır arabalar ilk başlarde fazla yakar falan diye düşündüm. depoyu fullettim yola çıktım en soldaki led yanıp sönmeye başladığında 350 km yol yaptık. arabada 3 kişiyiz bagajda bavullar klima açık ortalama 110 km hızda çok ekonomik olduğunu düşünerek sevindim baya. neyse 380 kmye kadar o şekilde devam ettik sonra depoyu fullettik, yine 32 litre lpg aldı. dönüşte full depo ile yola çıktık aynı şekilde aynı 3 kişi, aynı dolulukta bagaj, klima açık, ortalama hız 110, 250. km de en soldaki led yanıp sönmeye başladı şuan 400 km falan oldu bunun 40 kmsi falan şehir içinde yapıldı hala led yanıp sönüyor. ama dikkatimi çeken aracı ilk çalıştırdığımda 4 ledde yanıyor biraz gidince ledler sırayla sönüyor en soldaki yanıp sönmeye başlıyor kısa mesafede ise 2. 3. led anca sönüyor. bu arada üstteki tek led önce kırmızı sonra yeşile geçiyor benzinden lpgye geçişte sorun yok. bu, gösterge ledlerinde ki değişimler olurken o led görevini yerine getiriyor. şuan bu şekilde kullanıp lpg tankı boşaldı benzine geçiyorum sinyalini duyana kadar kullanacağım. bu durum bir kalibrasyon sorunu mu? kafaya takmaya değecek bir durum değil mi? özellikle 65 km 13 litre lpg tüketmesi kafamı çok karıştırdı.
    bu konularda çok takıntılı biriyimdir anlaşılıyordur zaten. bu soruların cevabını alana kadar rahat yok bana. kusura bakmayın uzun oldu ama ne yapayım çok takıldı kafama.
    cevaplarınız ve sabrınız için çok teşekkür ederim.

Cevap: Seviye ledlerinin ne dediğini anlamıyorum?

Öncelikle ilginize teşekkür ederiz.
    1-65 km'de 13 litre olayı sizin dolum yaptığınız pompa basınç farklarından kaynaklanıyor.Sonraki kullanılarda görülüyorki aracın 100 km'de 13 lt lpg tüketmesi gibi bir durum söz konusu değildir.
    2-Aracınızı her çalıştırdığınız da tankdaki lpg seviyesine bakmaksızın dört led yanabilir.Her led'in okuma süresi 2.5 dk dır.Herhangi bir arıza değildir proğramın mantığı bu şekilde işliyor anlık tankdaki lpg'nin hareketinden etkilenmemek için.İyi çalışmalar

Teşekkürler, bu kadar kısa sürede cevap verdiğiniz için. Herkese BRC lpg kitini tavsiye edeceğim.

Bu konuyla tam ilgili değil ama ben de bir şey sormak istiyorum.

1 ay kadar önce lpg taktırdım, şu ana kadar bir sorun yok.
    Aracı ilk çalıştırdığımda üstteki tek kırmızı ışık yanıyor, daha sonra benzine geçiyor bir süre sonra ve yeşil oluyor.
    Bazen o ledin sarı (ya da turuncu) yandığını görüyorum. Bunun anlamı nedir?

Ayrıca iki kez de depoyu fulledikten sonra 1-2 dakika ikaz sesiyle bütün ışıklar yanıp sondu, sonra normale döndü. Bu anormal bir durumu mudur?

Normal bir durum değildir.Montajcınıza müracaat ediniz.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler