+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: kartal 1.6ie lpg tüketim

kartal 1.6ie lpg tüketim

arkadaslar foruma yeni üye oldum.öncelikle merhabalar.babamın 2001 model orjinal fabrika çıkışlı brc marka lpgli otomobili var.yakıt tüketimi ortalama şehir içi şehir dışı karısık 20-21 ykr.bu değerler normal mi.bence 20ykr un altnı görmeli.nasıl düşürülebilir.ayrıca araçtaki simit lpg tankı kaç lt lik olabilir.üstünde falan da yazmıyor.

Cevap: kartal 1.6ie lpg tüketim

babamın arabası dedim diye galiba kimse ilgilenmiyo.23 yasında olmama rağmen çocuk yerine konduk galiba.

BİRADER BAHSETTİĞİN ARAÇ TOFAŞ KARTAL!!!BU DEVİRDE KİMDE VARKİ ÖYLE ARAÇ.. NE YAKTIĞINI MİLLET BİLSİN .........:

hilmusude bu araçların kötü olduğunu bende kabul ediyorum fakat ucuz yedek parça güçlü ikinci el vs vs yüzünden hala revaçta.2001-2002 model kartallar 11-13 bin ytl arasında gidiyor.yakıt konusunda forumdakilerin bilgileri olmayabilir ama bu araçları kullanan hala fazla.

volvo 850 mesajını yeni gördüm; benim 15 gün öncesine kadar kullandıgım 94 model kartalım vardı. onda da simit depo vardı. aşagı yukarı yaktıgı deger aynı, ankarada sehir içi 210 krş yakıyordu. şehir dışı en son bu yaz basında (buji, buji kablosu, yag ve hava filtresi değişimine müteakip motora koydugum motor koruyucu ile sabit hızda 90 la) 175 krş yaktı. zaten en anormal yakan araç kartaldır. 14 sene kullandım. hele benzinde güç yetmez, ama motor bakımları iyi yapılmış bir kartal da en fazla enjeksiyonlu araçlar kadar yakıyor. unutma kartal da buji, buji kablosu, hava filtresi ve motor koruyucuyu mutlaka periyodik olarak yaptır. yoksa ne benzine nede gaza gücün yeter.

Alıntı hilmisude Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    BİRADER BAHSETTİĞİN ARAÇ TOFAŞ KARTAL!!!BU DEVİRDE KİMDE VARKİ ÖYLE ARAÇ.. NE YAKTIĞINI MİLLET BİLSİN .........:
    tofaş kartal; şu anda bir çok esnafta var ve hemen hemen hepsi, lpg li, şöyle desen daha uygun olurdu sanırsam "tofas kartal kullananların pc si ve interneti varmı? varsada pc yi senin benim gibi kulanabiliyorlarmı?", internet kullananlarının bile bir çogunun böyle bir forumdan haberleri yoktur.

eski aracım 91 doğan l
    şehir dışı 9 lt lpg yakardı

Benim daha önce Brc takılı tofaş kartalım vardı. 2001-2002 yıllarında. Belki de o yıllarda lpg montajcıları en azından benim bulunduğum şehirde profesyonel değillerdi. 100 km'de 14 lt'nin altına düşmüyordu. Bugünkü parayla 0,26 ytl. Benzim sistemi dahil yenilemediğim yeri kalmadı. Haftanın 1 gününü sanayiye ayırıyordum . Sattım kurtuldum!

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler