+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Maxima 1999 V6 2.0 24v LPG hakkında sorular

Maxima 1999 V6 2.0 24v LPG hakkında sorular

Merhaba,
    99 model maxima aracım var. Manuel vites. LPG taktırmak istiyorum. Aklıma takılan soruları kısaca yazmaya çalıştım. Cevaplarsanız sevinirim.

1) Versiyon denilen şey nedir ?

2) Nissan Maxima için Montaj resimleri var mı yada montajı yapılmış bir aracı görmemiz mümkün mü? Zira işçilik vb etkenler benim için çok önemli.

3) Simit depodan motora gaz akışı nasıl sağlanacak. Kablolar hortumlar vb.

4) Aracın herhangi bir yeri delinecek mi (bagaj vs)? Motorda kablolar hortumlar vs kesilip parçalanacak mı ?

5) Gaz dolum girişi için nasıl bir bağlantı yapılıyor. Arka tampona delik vb. yada bagaj içinden mümkün mü ? tamponun delinmesini istemiyorum.

6) Beni düşündüren konulardan bir tanesi yol bilgisayarının çalışması. Yol bilgisayarında sadece “mevcut yakıt ile menzil” çalışmayacağını düşünüyorum, mantıken diğerlerinin çalışması gerekir ortalama hız, geçen süre, ortalama yakıt tüketimi gibi. Bu konuda yol bilgisayarı olan araçlarda durum nedir ?

7) 2.0 V6 arabaya ne tür bir sistem takılmalı, fiyatı ne düzeydedir.

8) Performans düşüklüğü en önemli diğer soru. Performans kaybı yaşar mıyım.

9) LPG li araçların Yıllık vergileri ne durumda ? LPG yi ruhsata kaç gün içinde işletmek gerekir, ruhsata işletmesek olmaz mı ?

10) Uygulama aşamaları nelerdir, örn: aracın servise gelmesi, ecu kontrolü yakıt sistemi kontrolü deponun montajı projenin hazırlanması onaylatılması, gaz sızdırmazlık testi, ruhsatın işletilmesi vb.

11) Seviye ledleriyle ilgili bir gelişme var mı ? Simit türü depo taktırmayı düşünüyorum doğru ölçmediğini okudum bu konuda gelişmeler var mı.

12) Belirli aralıklarla ayarlatma yapmam gerekiyor mu ? ( yazdan kışa kıştan yaza )

13) Simit türü depolar standart kapasitedeler mi yoksa kaç lt lik depolar mevcut.

14) LPG taktırdıktan sonra Yolda kalır mıyım, yolda kalırsam arayabileceğim acil numara var mı?

15) Şu an aracım şehir içi 11.1lt/100 km yakıt tüketiyor. 11.1x3.310=36.7 ytl LPG tüketimi ne seviyelerde olur ?

Cevap: Maxima 1999 V6 2.0 24v LPG hakkında sorular

Sizin giriş sayfamızda iletişim bilgilerini bulabileceğiniz en yakın bayimize müracaat etmenizi sorularınıza uygulamlı olarak cevap bulabileceğinizi söylemek isteriz.Daha sonra cevabını bulamadığınız konularda her zaman yardıma hazır olduğumuzu belirtmek isteriz.İlginize teşekkür ederiz.

Cevap: Maxima 1999 V6 2.0 24v LPG hakkında sorular

sayın selcuk hun;

1) Versiyon ürünün aracınıza uygun sürümü anlamına geliyor
    2)Aracınıza daha önce defalarca lpg montajı uygulanmıştır üzgünüz resimleri mevcut değil
    3)Simit depodan gaz akışı aracın bagajından motor bölümüne bakır borular vasıtasıyla aktarılacak.
    4)kablolarınız kesilmeden montaj mümkün fakat bagajınızda ufak tadilatlarda bulunulacak
    5)Gaz dolum girişi için aracın tamponun delinmesine gerek yok ,alttan yapılacak bir ayak vasıtasıyla dolum ucu görünmeden dolum yaptırabilirsiniz
    6)Yol bilgisayarınız çalışacak,anlık yakıt ve ortalama yakıt bilgilerine lpgde iken de ulaşabilirsiniz fakat menzil doğru çalışmayacaktır.
    7)aracınıza uygun sistem sequent 56 dır.fiyat pm de n gönderildi.
    8)Performans konusunda farkı fark ederseniz ücret almıyoruz
    9)Lpg li araçlara extra vergi yok.fatura tarihinden sonra 1 ay içerisinde bu işlemi yaptırmanız gerek
    10)a)araç servise gelir b)aracın benzin sisteminde bir sorun olup olmadığı test edilir c)lpg montajı gerçekleştirilir d)ödeme yapılır e)fatura projelendirilme yapılır f)sızdırmazlık raporu ve fenni muayene yapılırg)trafik tescil işlemleri
    11)seviye ledlerinde kalibrasyon ile herhangi bir sorun yaşanmamakta
    12)15.000 km de bakımınız var tüm kontrolleriniz yapılacaktır
    13) Simit depoların çeşitleri mevcut .aracınıza uygun olanı takılır.
    14)lpg den dolayı yolda kalmazsınız.Lpg montajından önce yolda kalma ihtimaliniz neyse lpg den sonra da aynıdır.
    15)nissan maxıma için çok düşük yakıt değerleri!!! aracınızın benzindeki tüketimine litre bazında max %20 eklemenız sizi sonuca götürecektir.

Özençler 2A Çorum Otogaz

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler