+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BENZİN DEPOSUNDAN GELEN FOSLAMA SESİ VE SABAHLARI GEÇ ÇALIŞMA

BENZİN DEPOSUNDAN GELEN FOSLAMA SESİ VE SABAHLARI GEÇ ÇALIŞMA

Merhaba ;

Öncelikle yardımlarınız ve bu şekilde bir forum ortamı olusturduğunuz için teşekkür ediyorum .

Ben kronikleşmiş bir arızaymış gibi gözüksede yasadığım problemden bahsetmek istiyorum.

Bundan önceki aracım 1997 model Accent GLS modeliydi ve zavoli marka sıralı sistem LPG de hiç bir problem yaşamadım çokta memnundum .

Yeni Aracım 2006 model Hyundai Accent Admire 1.6 16v 9.000km aldım ve zavoli marka LPG taktırdım.Aracım şu anda 24.000 km de ve gerek gaz bakımları gerek aracımın servis bakımları daha gelmeden yaptırmış bulunmaktayım.

Şimdi bende siz değerli arkadaşlarımında forumda anlatmış olduğu şekilde yaşadığı benzer yaşamış olduğum problemlere değinmek istiyorum.

Şimdiden görüş önerileriniz için teşekkür ediyorum.

Aracımın gaz ve benzinle gidişinde hiç bir problem yok çalışmasındada aynı şekilde .Fakat problem sabah işe giderken arabamın ilk marşta benzin ile çalışmamasında başlıyor.Tam olarak 3 marş yapıyorum çalışmıyor.Fakat 4.marşta araba çalışıyor her sabah bu şekilde.Arabayı bir sonraki sabah direkt olarak gaz ile çalıştırma yöntemi ile yarım marş bile olmadan sorunsuz çalıştırıyorum.

Arabayı 3-4 marşta olsa benzinde çalıştırıyorum araba 5 dk çalışıyor ve ısındıktan sonra hararet normal bir durumdayken arabayı stop ediyorum.Ve daha sonra tekrar marşa basıyorum yarım marşta araba çalışıyor hiçbir problem yok.
    Tam tersini düşünelim arabayı 5 dk ısıtmadan benzinle zarla zorla 3-4 marşta çalıştırdım çalıştığı gibi 2-3 gaz verip stop ediyorum tekrar basıyorum araba çalışmıyorr...2-3 marşla anca çalışıyor.
    Arabayı 3-4 marşla çalıştırdık hiç ısınmasını beklemeden benzinle neredeyse gaz yemiyor gibi(sabah ilk çalışmadan sonra normal olan gaz yememe değil yani bu) 5dk arabayı ısıtıp hararet çıkmasını bekledikten sonra hiç bir problem yok .
    Araba ısınıyor istediğim kadar stop edip tekrar basıyorum marşa yarım marşta alıyor.
    Gaz ile çalışmasında gidişinde yakışında hiçbir problem yok araba gaz ile sabah yarım marş ile sorunsuz çalışıyor.Hiç arabayı 5 dk ısıtmama gerek kalmadan canavar gibi gaz yiyor hiç bir sıkıntı yok.
    Servise gittim tüm değerlerimiz normal gozukuyor beyinde 3-4 adet hata sildik. hata kodlarını hatırlamasamda
    1.)Fakir Karışım ile ilgili
    2.)Zengin Karışımla ilgili bu hataları sanıyorsam sabah geç çalıştığından olusan hatalardan bir kaçı.
    Benzin pompasından olabilir dedi servisteki arkadaş benzin pompasını soktuk gayet güzel çalışıyor benzin basıyor.

Şimdi gelelim bu depodaki foslama sesine evet yanlış duymadınız benzin deposundan foslama sesi geliyor.

Araba benzinle sabahları normal çalışıyorken(önceki zamanlarda) benzin deposundan foslama sesi geliyordu basınclı bir şekilde duyabiliyorsunuz sesi sanki benzin deposu nefes alıyor gibi evet aynen bu foslama sesi geliyorken arabanın sabah çalışmasında hiç bir sıkıntı yok bu sesi depo full doluyken duyamıyoruz sadece depo yarım ve yarım deponun üzerindeyken sabah çalıştırdığımda başlıyor foslamaya gaza alıyorum aracı foslamaya devam ediyor.
    Artık yolda giderken bu foslamayı yapıyormu yapmıyormu bilmiyorum şimdi ben bu foslamayı kesmek için gerekli araştırmaları yapıyorken servisteki ustayada aynen bunu sölediğimde bana bir parça gösterdi ismini unuttum ( rölenti sensörümüydü neydi, benzin ile ilgili bir parça bir hortum giriyor hortumun girdiği yere parmağınızı değdiriyorsunuz emiş yapıyor,parmağınızı çekiyor yani, çıkısındada yanlış hatırlamıyorsam 2 çıkışı war bu parçaya dikkat et sadece hortumu çıkarıp emiş yapıp yapmadığına bak dedi bundan sorun olabilir dedi sadece emiş olup olmadığına bak çalışıyorken bende tamam demiştim .
    Sabah arabam sorunsuz benzinle çalışıyorken depodan foslama sesi geliyorken araba çalışır durumdayken bende ustanın sölediği gibi o parçadan giriş hortumunu çıkardım ve bi hava çıktı ve araba stop etti.

İşte foslamam bu saatten sonra kesildi ve artık arabam sabahları 3 yada 4 marş sonrası çok geç çalışmaktadır.

Şimdi depomdan foslama sesi gelsin de arabam yarım marş çalışsın diyorum.Cunku eminimki o ses gelmeye başladığında arabam sabahları yarım marşta benzinde sorunsuz çalışacak.

Şimdi sizin değerli görüşlerinizi önerilerinizi bekliyorum sizi dinliyorum değerli arkadaşlarım hepinize hayırlı ramazanlar iyi forumlar diliyorum.

Cevap: BENZİN DEPOSUNDAN GELEN FOSLAMA SESİ VE SABAHLARI GEÇ ÇALIŞMA

Durumunuz hakkında ilgili link de bilgi verildi.İyi çalışmalar
    http://www.2a-lpg.com/forum/hangi-ar...3.html?p=15097

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler