+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soğur Motorda Çalışma Problemi..

Soğur Motorda Çalışma Problemi..(Problemim Düzeldi)

Ben 1998 Model Toyota Corolla XE aracıma 2 ay önce Brc karbüratörlü araç için lpg taktırdım Nazilli Kaykallar otogazda onların önerisi ile taktırdığım sistemde ve çalışmasında herhangi bir problem yok. Ama takıldıktan sonra arabamın motoru soğuduğunda ortalama 7-8 saat sonra özellikle sabahları arabam 2-3 marşta anca çalışıyordu Kaykallara bu durumu ilettim tekrar bir ayar yapalım düzelir dediler. Arabama tekrar bir ayar yapıldı ama değişen birşey olmadı. Aracımda daha önce OMVL marka tüp vardı onda böyle bir problemle karşılaşmamıştım. Bunun nedeni nedir acaba.

Problemim Düzeldi;
    Benim problemim Kaykallar Otogazdan Günday ustanın sayesinde halloldu. Ben onlara ikinci gittiğimden önce Toyota Özel servise gitmiştim ve orada genel olarak bakımını yaptırmıştım. Bana Günday usta bunun herşeyine baktırdınmı deyince daha yeni baktırdım demiştim. Düzelmeyince Bujilerden şüphelendiler ve bujileri söktüklerinde bir tanesinin durumunun iyi olduğu diğer üçünün ömrünü tamamladığını gördüler. Özel servis bakarken tek bujiye bakmış ve o da öyle bir tesadüfki bizim idare edebilecek bujiye rastlamış. Bujileri değiştirdik ve sorun tamamen ortadan kalktı. Şimdi arabam sabahları tek marşta çalışıyor. Kaykallar otogaz çalışanları ve Günday ustaya tüm iyi niyetli çabaları; bana göstermiş oldukları sabır için teşekkür ederim. Nazilli civarında LPG taktıracak herkese Kaykalları öneririm. İşçilikleri birinci sınıf meşteri memnuniyeti ön planda ve gerçekten işlerini çok dürüst yapıyorlar. Herşey için kendilerine müteşekkirim.

Cevap: Soğur Motorda Çalışma Problemi..

Aracınızın motor kodu nedir?İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın motor kodu nedir?İyi çalışmalar
    Ya motor kodu derken benim anladığım kadarı ile 2E motor diye biliyorum. 1998 Model Toyota Corolla XE 2E karbüratörlü motor var.

Aracınıza tekrar bakılmasını tavsiye ediyoruz.İyi çalışmalar

Lightbulb Cevap: Soğur Motorda Çalışma Problemi..

aynı şey benim başıma geldi sorun filtre ağzının bantlı olup filtre girişindeki
    hava ısı ayarlayıcı kelebeğin hava yönünü değiştirip ayarları bozduğu idi

Benim problemim Kaykallar Otogazdan Günday ustanın sayesinde halloldu. Ben onlara ikinci gittiğimden önce Toyota Özel servise gitmiştim ve orada genel olarak bakımını yaptırmıştım. Bana Günday usta bunun herşeyine baktırdınmı deyince daha yeni baktırdım demiştim. Düzelmeyince Bujilerden şüphelendiler ve bujileri söktüklerinde bir tanesinin durumunun iyi olduğu diğer üçünün ömrünü tamamladığını gördüler. Özel servis bakarken tek bujiye bakmış ve o da öyle bir tesadüfki bizim idare edebilecek bujiye rastlamış. Bujileri değiştirdik ve sorun tamamen ortadan kalktı. Şimdi arabam sabahları tek marşta çalışıyor. Kaykallar otogaz çalışanları ve Günday ustaya tüm iyi niyetli çabaları; bana göstermiş oldukları sabır için teşekkür ederim. Nazilli civarında LPG taktıracak herkese Kaykalları öneririm. İşçilikleri birinci sınıf meşteri memnuniyeti ön planda ve gerçekten işlerini çok dürüst yapıyorlar. Herşey için kendilerine müteşekkirim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler