+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 3000 devirde benzinden lpg ye geçiş

3000 devirde benzinden lpg ye geçiş

merhabalar.brc markalı fabrika çıkışlı lpg li tofaş kartal aracım var.araç ilk olarak benzinle çalışıyor normal olarak.ancak 3000 deviri geçince lpg ye dönüşüm gerçekleşiyor.bu da sabahları ve kışın motor soğukken gaza basıp 3000 deviri bulmak iyi olmuyor.merak ettiğim acaba bu ayarlanabilir mi?mesela 2000 devirde ayarlansa da o zaman lpg ye geçse

Cevap: 3000 devirde benzinden lpg ye geçiş

Ayarlanmaz fakat 3000 d/d daha geç çıkarsanız sorun olmaz burada devirden ziyade süre daha önemli 2000 d/d olsa bile hemen bu devire çıkmanız durumun da lpg regülatörü tam ısınmadığı için araca soğuk lpg gider.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayarlanmaz fakat 3000 d/d daha geç çıkarsanız sorun olmaz burada devirden ziyade süre daha önemli 2000 d/d olsa bile hemen bu devire çıkmanız durumun da lpg regülatörü tam ısınmadığı için araca soğuk lpg gider.İyi çalışmalar
    araca soguk lpg gider mantıgından yola çıkarak, soruyorum; 8- 10 yıl lpg li düz kartal kullandım, aracım satana kadar sehir içi 210 şehir dışı en son bu yaz basında 174 krş yakmıştı. benim kafama takılan, kışa girerken aldığım gazın yani havanın gece ve gündüz sogumaya basladığı günlerde gazın daha az gitmesi yani aracın çok yakması, bunun tam terside havaların ısınmaya basladıgı mevsımlerde gazın daha verımlı kullanılması gibi bir tesbitte bulunmustum. bunuda lpg istasyonlarındaki gaz depolarının topragın altına gomulu olmasından dolayı sureklı bellı belli bir ısıda olmalarından dolayı yuzeye cıkan gazın yuzeydekı hava sıcaklıgına gore genlesmesıne veya buzusmesıne baglamıstım. ona muteakıpde aklıma oyle bır fıkır gelmıstı. aractakı lpg deposunu kısın sıcak hava ıle ıstarak gazın genlesmesını saglamak ve gazı daha verımlı kullanmak, bunu tamırcı bır arkadasıma soyledıgımde, gazın motora zaten ısınarak gırdıgını hıc bır seyın fark etmeyecegını soylemesıne muteakıp projemden vazgecmıstım.

acaba lpg deposunu kısın 30 derece cıvarlarında ısıtmanın gazın genlesmesıne faydası olurmu ona muteakıp mevcut gazı daha verımlı kullanabılırmıyız...

Faydası olur fakat ısıtma zahmetine değermi orasına siz karar vereceksiniz.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler