+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: otomatik ford focus izlenimleri

otomatik ford focus izlenimleri

hepinize iyi günler dilerim
    bizim işimiz müşteriler için üretilmiş olan standardı belirlenmiş ürünleri test edip müşterilere izlenimlerimizi bildirmektir. bu konuda müsterif olun brc ya da 2a mühendislikle hiçbir bağ ve bağlantımız yoktur. bilgilerinize...
    özürlü olduğum için otomatik araç tercih etmek zorundayım, bu seferki aracıma brc taktırmak için netten araştırmalar başladım, öteki marka ve model firmalarıyla görüştüm izmirde mühendislik hizmetleri adı altında profesyonel çalışan servis olarak 2a mühendislikle karşılaştım. telefonla erkan çiçek beyle görüştüm. sağ olsun çok kibar anlayışılı bir bay , arabamı akşam saatlerinde iftara 45 dakka kala işletmeye götürdüm, nazik olan bu bay hiç bir görevi ve sorumluluğu olmadığı halde beni aracıyla özrümden dolayı evime geri getirip bıraktı. araç şimdi izmirdeki brc 2a montaj atölyyesinde montajda bakalım bu macera nasıl devam edecek.

bir önceki aracım ford focus ghai 1,6 otomatikti. üzerinde atiker marka sıralı sistem vardı. o araç standart 185 kr. yakıyordu bakalım brc takılsın, ilk depo biter bitmez hemen sizlere dönnüş yapacağım, beni takip edin

Cevap: otomatik ford focus izlenimleri

eveettttttt iyi günler hepinize; öğlen saatlerinde arabayı almaya gittim sağ olsunlar 1 saat kadar bekledikten sonra tüm montaj tamamlanmıştı. kafamdaki bazı sorular var (motor lambası yanacak mı, klimada çekiş düşecek mi, arabanın genel performansında ne gibi bir kayıp olabilir, acaba takılan versiyon ve yüklenen program acaba arabama uyumlu mu vs vs). bunlara cevaplar da bulmalıydım. tek tek sordum izahlı bir şekilde servisteki yetkilileranllatı, tavsiyelrde bulundular, ardından benim eski aracımdaki acizane yaşadığım kötü tecrübelerden dolayı gaz almak için k.bağlardaki mezarlığı geçtiktenn sonra sağ tarafta bp idtasyonu olan par petrolden gazı fulledim. neden isim verdim? dedim ya konumuzun başında müşterilerin alacağı ürünlerde kendilerine yardımcı olmak bizim görevimiz diye. bundan dolayı özellikle isim verdim şehir içinde aygaz haricinde gazın alınabileceği 2 yer var. bir tanesi bornovadan manisaya giderken yol üzerinde sağda ilpet var yine bp istasyonu, bir diğeri bp istasyonu par petrol. öteki krum ve kuruluşlar tüm samimiyetimle ifade edeyim hikaye. hepsini de denedim. tabi aygaz hakikatten 1 numara, nerede görürseniz tereddüt etmeden alabilirsiniz. ama şehir içinde çok sınırlı sayıda istasyonları var.
    gazımızı da alıp geldik. ben sürekli benzindeyken arabanın rolantisini kontrol ederim. araba otomatik olduğundan devir saati rolantide 800 ü gösterir. gaz alıp geri geldikten sonra bilgisayara brc yakıt sisteminin beynine program yüklediler. son ayarları ford dugles servisi yaptığı için o rolanti ayarını baz alarak konuya devam edeceğim. neyse program yüklendi,arabayı aldım sürmeye başladım, araba gazdayken rolantide 800 deviri hiç aşmadı, stop da etmedi. özürlü olduğum için araba elim ayağım. akşam gece 23.30 a kadar kullandım bayağı da km yapmışım. gaz sistemi için hala bişiler söylemek için erken .
    devamı gelecek.........

cesem 35 ben sizden 13 gün önce dönüşüm yaptırdım aynı yer ve aynı şahıslarda. orası ve şahıslar için söylenecek yek şey var 10 üzerinden 11 puan . onlar bana borçlu kaldılar. bayram sonrası çay borçlarını ödeyecekler.
    bende sizin gib şuan aracı takibdeyim şehir içi 3 depo gazda araç ama henüz bi anlatılan yada beklenen degerlere gelemedim henüz şehiriçi 35lt gaz ile anca 265 km gidebiliyorum
    kısmet olursa yarın istanbula gidecegim. esas saglıklı ölçümümü sanırım ozaman yapabilecegim
    benim aracım focus cmax 2004 kendisi 1400kg +ben 100kg +bi okadar da sistem ve benim bag bahçe ıvır zıvırım
    aslında bu durmda benim araç iyi yakıyor diyorum
    bu kadar yüke ve benim kullanım sitilime göre (genelde seri ve atak kullanırım şahirdışı pek esirgemem yolum ve şartlar uygunsa tabii.
    ama çevremdekileri baktıgımda bariz bir brc farkı gerçekten görüyorum.
    burda da aracımın dönüşümü kare kare verilmiştir.

http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/...pic-17510.html

hepinize iyi günler dilerim. bayram sonrası uzun yola çıkacağım için tekrar brc ege bölge müdürlüğüne gittim. arabam açıkçası biraz kasıyordu, 110-120 arası bir süratle gidiyordu. hem bunu ifade etmek üzere bölge müdürlüğüne vardım. kafamdaki öteki sorun da 300 km de yakıt bitmişti. ilk depo bu şekilde nihayetlendi. gerçi tüp takılırken servis 2-3 depodan sonra asıl fiyat ortaya çıkacağını söylemişlerdi . bu nedenle hesaplamayı çok göz önüne almadım. servise gittim , sağ olsunla kısa bir ayardan sonra arabayı bana teslim ettiler. araba artık 110-120 gibi değerleri tanımıyor. ok gibi fırlıyor. dedim ki kendi kendime heralde artık 300 km ye de göremeyeceğim araç daha fazla yakmaya başlayacak. şu anda araba 350 km geçit hala depoada kırmızı ışık yanmadı. yanılmıyorsam 3. depoda 400 ve üzerini göreceğime inanıyorum.gerçi önümüz kış belki bu değerler biraz düşebilir, bunun farkındayım. gelişmelerden sizleri haberdar edeceğim.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler