+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Devir sorunu; ACİL!!!

Devir sorunu; ACİL!!!

Benim 1994 model, 1.8 GL Opel Vectra karbüratörlü bir aracım var.Aracı aldığım arkadaş 1999 senesinde araca komple BRC LPG kiti taktırmış.Sanırım iki çeşiti varmış birine büyük kafa ötekine küçük kafa diyolar benim aracımdaki büyük kafa çeşiti.Şimdiye kadar hiç bir sorun yaşamadım.Hem performansından hemde yakıtındaki cimriliğinden fazlasıyla memnundum; yaşadığım yerde LPG nin litresi 1.880 ytl olmasına rağmen uzun yolda 140 YKRŞ yakıyor.Yani 30 milyona ortalama 200 km yol yapabiliyorum (mantıklı kullanımda)

Benim sorunum ise şu; son iki aydır aracımda şöyle bir problem var.1. ve 2. viteste aracım devir saatini 7000devire yakın, devir kesiciye kadar çevirebiliyor.2. ve 3. viteste ise 4000-4500 deviri zor çeviriyor.5. viteste ise 3500 deviri çeviriyor ve 3500 devirde takılı kalıyor. Aynı zamanda yakıtıda arttı.

Bir kaç ustaya sordum bana LPG sisteminde sorun olduğunu, LPG beyninin değişmesi yada yeni bir tamir takımıyla beynin tamir görmesi gerektiğini söylediler.LPG beynindeki bir arıza böyle bir soruna sebep olabilirmi?

Ayrıca şunu belirttiler, benim aracımdaki büyük beyinlerin artık üretilmediğini, şu anda üretilen ufak tip beyinlerin ise aynı ekonomiklik ve performansı benim aracımda veremeyeceğini söylediler.Bu nedenle en mantıklısının tamir takımıyla yenilenmesinin olduğunu, sıfırından farkı olmayacağını söylediler.Bu tip LPG beyninin tamir takımını temin edebilirmiyim fiyatı ne kadardır?Sıfır tip beyninin fiyatı ne kadardır?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ederim.Saygılar.

Cevap: Devir sorunu; ACİL!!!

Aracınız da büyük küçük regülatör fark etmez çalışır sorunun regülatörden kaynakladığı kesin ise her iki motodu da uygulayabilirsiniz.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınız da büyük küçük regülatör fark etmez çalışır sorunun regülatörden kaynakladığı kesin ise her iki motodu da uygulayabilirsiniz.İyi çalışmalar
    Bende regülatör böyle bir soruna sebep olurmu diye sormuştum.

Ayrıca aracımın regülatör tamir takımını temin edebilirmiyim ve fiyatı nedir, yeni regülatörün fiyatı nedir diye bilgi istemiştim.

Bu sorularım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Regülataörden olabileceği gibi başka durumlardan da kaynaklanabilir.Araç zaman zaman emme manifoltundan hava da alıyor olabilir genel bir kontrolünü yaptırınız diğer konularda montajcı ile görüşünüz.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler