+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: katalizor yanar mi?

2005 model opel astra 1.6 twinport easytronic aracima 20 gun kadar once izmir karabaglardaki yetkili servisiniz erkan cicekte brc sequent 24 taktirdim,simdilik herhangi bir sikintim yok ancak opel servisinden bir kisi aracin 5-6 ay sonra katalizorunde yanma olacagi gibi bir fikir one surdu,katalizor iptaline de uygun degilmis arac(hem katalizor oncesi hem de sonrasi 2 tane sensor varmis ariza lambasini yakar dendi)sonuc olarak  araca bu yolla zarar verecegini savundu ve surekli katalizor degistirmek zorunda kalacagimi soyledi,bu dogru mudur?

Bu servise;
    1- Benzinde stoikometrik oranin 14.7/1, LPG de ise 15.6/1 oldugunu (LPG de arac daha fakir bir karisimla calisir)
    2- Bu nedenle normal kosullarda benzinde daha fazla risk oldugunu
    3- Aracta duzgun yanma olmazsa hem benzin hem de LPG de (Yanma Teklemesi) yanmamis gazlarin yukselen katalitik yanma sebebiyle katalizorun asiri isinmasina neden olabilecegini,
    4- Bu gibi durumlarda aracin ariza lambasinin yanarak bizi uyaracagini soylemelisiniz.
    Ayrica bugune kadar yuzlerce cift sondali araclara LPG donusumu yaptik. Servisin dedigi gibi bir soruna daha hic rastlamadik.
    Tabi ki bu arada onemli olan takilan kitini EURO-3 ve EURO-4 emisyon sartlarina uygun olup olmadigi.
    Adina sirali sistem diyen bir suru uyduruk markada servisin bahsettigi sorunlarin yasandigi bir gercek. Maalesef daha ucuz diye bu sistemler tercih ediliyor, sonra 1.500-2.000,-YTL verilip yeni bir katalitik konvertor almak durumunda kalan musteri aslinda kisir bir donguye giriyor.
    Meshur Ingiliz atasozunu bir kez daha hatirlamakta fayda var :
     "Ucuz mal alacak kadar zengin degilim"

bunlari en yakin zamanda yetkili servise iletecegim.hem ilginiz hem de icimi rahatlattiginiz icin tesekkur ederim...

hocam saol tum bilgiler icin ben de zaten lpg ciyimen ustte yaziyo heralde gozden kacmis,en iyisi opel yetkili servisi olan egeme bu konuyu danisayim ve olur derlerse ben de egr yi kapattirayim,evet izmirde yasiyorum 22 yasindayim ayni zamanda mak. muh. ogrencisiyim,ilgin icin tekrar tesekkurler... 

merhaba mocan, biraz daha aciklayabilir misin egr valfi tam olarak nedir ,ne ise yarar ve tam adi nedir ? 

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler