+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: HANGİ GAZI ALMALIYIM

HANGİ GAZI ALMALIYIM

Merhaba... Ben aslında yeni üye sayılmam daha önce lpg sistemleri hakkında araştırma yaparken sayfaya üye olmuştum fakat hiç forumda yazmamıştım. İlk defa bugün aranıza katılıyorum. Yapmış olduğum araştırma dogrultusunda aracıma cumartesi günü BRC sıralı sistem lpg dönüşüm kiti taktırdım. İşçilikleri 10 numara sanki fabrikasyon montaj yaptılar mükemmel bir montaj oldu. Benim merakettiğim şudur... montajı yapan servis bana opetten alma konusunda öneride bulundu fakat baktığım opet istasyonlarında hep farklı farklı gazlar gördüm. ister istemez kafama takıldı. kimisi aygaz der kimisi milangaz der kimi sehll der... Ben herzaman için 3 - 5 kuruş fazla olsun iyi olsun düşüncesinde olan bir insanım bu yüzden nereden hangi gazı almalıyım... Bu konuda yardımcu olursanız memnun olurum. Teşekkürler.

Cevap: HANGİ GAZI ALMALIYIM

Yurt çapında faliyet gösteren firmaları tercih etmeniz yeterli olacaktır.İyi çalışmalar

Cool Cevap: HANGİ GAZI ALMALIYIM

Alıntı beyzade Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba... Ben aslında yeni üye sayılmam daha önce lpg sistemleri hakkında araştırma yaparken sayfaya üye olmuştum fakat hiç forumda yazmamıştım. İlk defa bugün aranıza katılıyorum. Yapmış olduğum araştırma dogrultusunda aracıma cumartesi günü BRC sıralı sistem lpg dönüşüm kiti taktırdım. İşçilikleri 10 numara sanki fabrikasyon montaj yaptılar mükemmel bir montaj oldu. Benim merakettiğim şudur... montajı yapan servis bana opetten alma konusunda öneride bulundu fakat baktığım opet istasyonlarında hep farklı farklı gazlar gördüm. ister istemez kafama takıldı. kimisi aygaz der kimisi milangaz der kimi sehll der... Ben herzaman için 3 - 5 kuruş fazla olsun iyi olsun düşüncesinde olan bir insanım bu yüzden nereden hangi gazı almalıyım... Bu konuda yardımcu olursanız memnun olurum. Teşekkürler.
    opet lerde aygaz euro lpg vardır aynı zamanda milan gaz ama benim tavsiyem aygaz aygazla daha uzun klm yapıyorum
    :PDT_95:

Red face Cevap: HANGİ GAZI ALMALIYIM

Bana da Aygaz Euro LPG tavsiye ettiler. Bulamazsan Total'den al dediler. Ama bazen, özellikle uzun yolda Aygaz veya Total bulamama durumu söz konusu olabiliyor. O durumda da benzine geçmek en mantıklısı.

Size sanırız öncelikli tercih etmeniz gerek seçenekler söylenmiş zorunlu hallerde diğer markaları da tercih edebilirsiniz.İyi çalışmalar

Tatil dönüşünde Kütahya yakınlarında adını çok fazla duymadığım bir benzinciden tankın 1/4 ünü dolduracak kadar LPG aldım, 20 km gidemedim bile. Tavsiyem ucuz diye adı sanı belli olmayan LPG istasyonlarından almamanızdır. Bu konuda fikir sahibi olmak isteyenler taksici esnafını takip etsin, yanılmayacaksınız.

arkadaşlar 1numara olanlar aygaz şelgaz totalgaz petrolofisigaz bunlardan şaşmayın ucuz gaz dedikleri dökme gazdır hem kirli araca zarar verir hemde 3te biri gazın boş havadır başıma geldi ankarada (habaş gazda)

Alıntı ferhat1906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 1numara olanlar aygaz şelgaz totalgaz petrolofisigaz bunlardan şaşmayın ucuz gaz dedikleri dökme gazdır hem kirli araca zarar verir hemde 3te biri gazın boş havadır başıma geldi ankarada (habaş gazda)

Ben 5 yıldır gaz ile kullanıyorum depoma daha aygazdan başka gaz koymadım 1 veya 2 kezde milangaz koydum ama aygaz ın yerini tutmadı hem çekiş açısından olsun hem uzun km olsun habaşın revaşta olduğu yıllarda ank. den konyaya gittik arkadaş habaştan doldurdu ben aygazdan ben konyaya gittim gezdim tozdum geri ank ye döndüm daha 1 diş gösteriyordu arkadaş daha konya yakınlarında depoyu doldurmak zorunda kaldı tek fark benim depom 60 lık arkadaşın 40 lık bana göre ank yakınlarında doldurması gerektiğini düşünüyorum

Arkadaşlar ;

Oto Gaz ile Dökme Gaz arasında vergilendirme farkından başka birşey yoktur,
    Peşpeşe sıraya girmiş iki tankerede aynı gaz basılır ama irsaliyesinde tavuk çiftliği yazıyorsa farklı faturalandırılır, Otogaz yazıyorsa farklı faturalandırılır.

Ayrıca OTOGAZ larda hava diye birşey yoktur eğer basma hattında hava varsa o pompa zaten çalışmaz (Eski dieseller gibi)

Sadece iyi istasyon -kötü istasyon vardır
    Allah sizleri kötü istasyonlardan korusun

Aracıma BRC taktırali 6 ay oldu. Gayet memnunum. Bana BRC Bayinde po veya shell tavsiye edilmişti ama ben özellikle Shell den hiç memnun kalmadım. Her depoda(50Lt) 40-50 km daha az gördüm. po ise benim için orta halli. Ama aygaz euro lpg den çok memnunum. Aracımı performans ve menzil açısından daha yüksek ve uzun gittiğini görüyorum. Lakin bazı yerlerde aygaz euro lpg nin kit e zarar verdiği ve hatta BRC nin bu durumda Kit i garanti kapsamında değerlendirdiği konusunda yazılar okudum. Sayın BRC yetkilileri bu konuda açıklama ve önerilerininzi bekliyorum. Teşekkürler...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler