+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Renault 9 Gte (1.4 8v)Broadway yakıtını hesaplayamıyorum....yardım???

Renault 9 Gte (1.4 8v)Broadway yakıtını hesaplayamıyorum....yardım???

Aracıma yaklaşık 4 ay önce sakaryadaki tek yokuşu brc ana servisinde lpg dönüşümü taktırdım...daha öncesinde hep benzinde kullandığım için rahatlıkla ne yaktığımızı hesaplıyorduk yalnız gaza geçtikten sonra depoyu dolduruyorum mesela 50-60km yol yapıyorum tekrar fullettiriyorum ne kadar km de ne kadar yakmışım diye bazen 10 ytl ye doluyo bazen 30ytlye....burdan sizinde anladığınız gibi deponun iyi doldurulamadığını anlıyoruz....ama lpg pompasındanda acaip sesler geliyo kuvvetli ve rahatsız edici bi ses....ben nasıl hesaplayabilirim yaktığım gazı ve bu şekilde tam dolmamanın sebebi ne olabilir?brc sistemini yaptırdığım içinde gayet memnunum arabamın performansında bariz bi düşme bile yok ne kadar benzinin yerini hiçbirşey dolduramasada....cevap için şimdiden teşekkürler!

Cevap: Renault 9 Gte (1.4 8v)Broadway yakıtını hesaplayamıyorum....yardım???

Ayni saatte ayni pompa'dan lpg alınız.
    Bahsettiğiniz sesi duyduunuz anda dolumu durdurtunuz.Artık tank dolmaya başlamış pompa şamandırayı zorluyor.
    Yukarıda bahsettiğimiz şekilde dolum yaptıkdan 200-250 km sonra tekrar dolum yapıp hesaplayınız 10 ytl gibi rakamlar da hata payı çok fazla olur.İyi çalışmalar

anladım teşekkürler....peki 54 litre olması lazım benim deponun şöle sorayım broadway kaç km yapması lazım normal şartlarda 1 depo lpg ile?

100 km'de 12 lt lpg tüketimi normaldir.Bu değerin üzeri fazladır.İyi çalışmalar

hocam açıkçası broadwayle 130-140ykr yakıyorum diyenler var benim arabamda şuanda tahminen 170-180ykr arası yakıyor(tahminen)ancak benim arabam çok bakımlı emsallerine göre 3000 bakımında yağı bujileri hava filtresi yağ filtresi hepsini değiştiriyorum titiz olduğumdan dolayı ayrıca babamın meslek okulu motor bölümü çıkışlı olması böle temiz bi tablo çıkarıyor ortaya....bu şartlarda daha az yakmak gerekmezmi 12 litre 1.75ten 21 ytl demek buda 100 kmde km başına 210ykr demek....?şimdiden teşekkürler!

km de 165ykr yakıyorum.....100km de 9litre şehiriçi tüketimim var değerler çok iyi geldi valla hesapladıktan sonra....teşekkür ederim...

gazın litre fiyatı aygaz euro lpg sakarya 1.95ytl hayırlı işler boşuna hesap kitaba gerek yok artık koptu gidiyor gazıda kaybettik şimdi hidrojen filan bulmak lazım artık....!

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler