+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 22 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: honda civic yakıt tüketimi

honda civic yakıt tüketimi

selam honda euro civic 1.4i aracımda yaklaşık 2 ay kadar önce my07 sistem taktırdım. en son geçenlerde depoyu fulledim 323 km yol yaptım ayna pompadan tekrar fullledim 55.07 ytl ye doldu. litre fiyatı 1.75 ytl
    bana biraz çok yakıyor gibi geliyor. sizce de çokmu lpg kiti taktırdıktan sonra hiç gaz ayarı yaptırmadım. bu aralarda yaptırmayı düşünüyorum.

Cevap: honda civic yakıt tüketimi

Yakıtınızı benzin tüketim değeri ile kıyaslayınız litre olarak lpg'de benzinden %15-20 daha fazla yakıta kadar normaldir.İyi çalışmalar

yeni ayar yaptırdım pc bağlantısında problem olduğundan genus tan kıstılar
    557 km yi 44.88 litre lpg ile kmde 0.146 ykr ye düştü.
    fakat benim araç 1.4 başka bir arkadaşın aynı marka model 1.6 ile 0.137 ykr olarak söyledi. gerçi aradaki çok fazla bir şey değil ama .şöyle bir düşününce bu aracın 5.5 litre 100 km de + %20 eder 6.6 litre ama yakıtı hesaplayınca 8 litre görünüyor. bence hala fazla pc bağlantısı ile ayarlarını ben kendim yapabilirmiyim.

Aracınızın lpg ayarları pc bağlantısı ile yapılmalı?İyi çalışmalar

peki bu ayarları kendim yapabilirmiyim progra vs var buldum hem nasıl bir şey merak ediyorum gerci programı çalıştırıp türkce dili seçtim com port ile my07 kiti arasındaki bağlantıyı sadece yapmadım. bu konuda bilgi vermeniz mümkünmü.
    97 honda euro civic 1.4i

Talking Cevap: honda civic yakıt tüketimi

Alıntı necc7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki bu ayarları kendim yapabilirmiyim progra vs var buldum hem nasıl bir şey merak ediyorum gerci programı çalıştırıp türkce dili seçtim com port ile my07 kiti arasındaki bağlantıyı sadece yapmadım. bu konuda bilgi vermeniz mümkünmü.
    selam programı nasıl buldun nereden?
    :PDT_95:

internetten sadece brc değil hemen hemen tüm marka ve modellerin nerede ise programları şemaları ve arabirim şemaları var. çok araştırdım cihazı tanımak icin baya çaba gösterdim merakım sonucu da baya yerli ve yabancı siteler buldum. ayrıca ebay da program ve arabirim satanlar da var.
    benim amacım sadece kendi aracımın ayarlarını kendim yapmak arızasını çözmek değil bu tür programlara yabancı değilim.
    97 honda euro civic 1.4i

netten yabancı ve yerli siteler var. tüm markaların var tabi yerli markaların görmedim
    97 honda euro civic 1.4i

mesajlar çok geç görünüyor
    97 honda euro civic 1.4i

evelki gün lpg taktırdığım yere gittim. hiç bir ayar yapmadan direk test yaptık. depoyu full doldurup 86km yol yaptık. aynı istasyon aynı pompadan tekrar aynı şekilde depoyu full ledik. 5.37 lt gaz aldı. lpg fiyatı 1.730 ytl.
    100 km de 6.245 lt lpg 1km de 108 ykr yakmış.
    demekki her istasyondan lpg almamak lazım. gaz diye hava basıyorlar anlaşılan. ne ise
    benimle ilgilenen ustama ve 2a mühendislige teşekkür ederim.
    bu arada lpg interface devresini yapıp bu gün çalıştırdım. ve sorunsuz çalışıyor. kalibrasyon yedeğini aldım.
    97 honda euro civic 1.4i

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler