+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SIRKETINIZIN GARANTISIZLIGI

Sirketinizde nasil bir garanti uygulamasi var anlamak mumkun degil. 2005 yili temmuz ayinda aracima yaklasik 2 milyar ytl nakit vermek sureti ile firmanizin  yapisina maalesef guvenerek lpg sistemi yaptirdim. garanti kosullarinizda lpg beynine su girmez denildigi halde beyine su girmis ki motoru asla su ile yikatmam muhtemelen yagmurlu havalarda olusan su birikintilerinden aldi.  ve ben 400 milyon odeyerek yeni bir lpg beyni almak zorunda kaldim.  Kadir bey isin en komik tarafi nedir biliyormusunuz;

Bu beyine su almasi esnasinda israrla sizi aramama not birakmama ragmen tulay hanimla defalarca telefonda magduriyetimi anlattigim halde bana geri donulmedi. Ve bu lpg sisteminde beyin olmadan arac calismiyor ve benim aracim km.de 350 bin ytl yakiyor kadir bey dusunurseniz turkiyede artik otomobil luks degil ihtiyactir. ben sizlerin vurdumduymazligindan ve ilgisizliginizden bu yuku cekmek zorunda kaldim. netice itibari ile geri donmediniz. ve bende bir elektronikciye verdim tamiri mumkun olabilir diye. Tabi olmadi. Eger bu davanin ilk basinda bana dogru bilgi verip yonlendirseydiniz bu yaziyi okumak zonda kalmazdiniz.   

Sn. Kerim Agaoglu,Sizinle bizzat ben gorustum. Hatta haniminizla 2 kez gorustum.Olay bayimizden bize intikal edince, su alan ECU yu bize gondermenizi ve baska bir ariza yoksa iyiniyet kurallari cercevesinde urunu tamir edebilecegimizi veya bedelsiz olarak degistirebilecegimizi hem size hem esinize bizzat ben soyledim. Bunun uzerine ECU geldi, yapilan kontrolda kartta su alma izleri olmadigi ve elektronik devrelere disaridan mudahale edilip karta hasar verildigi goruldu. Size urun su alsa, yansa, kirilsa bile degistirilebilecegi, ancak elektronik kartin yetkisiz ellerde tamirine calisilirsa maalesef yapacak hicbir seyimiz olmadigini bildirdik.Arizali urunler yurrt disindaki uretici firmaya gonderiliyor ve onlarinda garanti kapsaminda urun degisimi icin gecerli belirli kurallari var.Tum bunlara ragmen, yeni ECU indirimli fiyattan size verildi, araciniz su anda normal durumda.Her defasinda farkli konusma ve mesajlariniz,  birde  olaylari boyle saptiriyor olmaniz iyi niyet sinirlari disina cikildigini gosteriyor.
    Daha once sizden gelen emailleri buraya yazip konuyu uzatmak istemiyorum, ama kendi hatanizi, tum iyiniyetli yaklasimlarimiza ragmen bize yuklemeye kalkmaniz biraz haksizlik oluyor.iyi gunler.

Sn. Kerim Agaoglu nun yeni bir konu acarak gonderdigi cevap buraya tasindi. Admin
    ---------------------------------------------------- 
    Sn. Kadir Bey Ben lpg isinden anlamam. ama bayiniz yada saticiniz olan Uysal Oto Gaz Omer Bey su aldigini ifade etti. ve sizden somut bir red (garanti disidir) sozu cikana kadar 2 ay gecti olayi dramatize etmeyelim lutfen. ben gunde en az 100 km. yol yapiyorum 2 ayla carpin (km.de 0,350 ytl) bu nasil cevaptir bana deseydi ki tulay hanim degistiririz diye bir cozum uretilirdi. ama oyle bir sistemki beyin olmadan arac calismiyor. ve lutfen sorun omer beye su almismi almamismi. unutmayin ki hic kimse 2 milyar masrafa karsi kayitsiz kalsin. Ama Turkiye burasi hersey olabilir. bugun 400 milyona beyinde alirsiniz yarin baska bir ariza cikar komple sokturur yine 2 milyar verip baska bir lpg sistemi aldirirsiniz. 
    Saygilarimla iyi niyet garantinizden oturu. 
    KERIM AGAOGLU

bir onuyada aciklik getirmek istiyorum. Antalyada hizmer veren Uysal Oto Gaz sahibi Sayin Omer beye benim bu sorunumdan dolayi gosterdigi ilgiye sonsuz tesekkur ederim. Keske 2a muhendislikde Anonim Sirket kurumuna yakisir suratte musterilene yeterli , gerekli ve dogru bilgilendirme yapabilse de biz musterilerde iyi reklam yapabilip diger arac sahiplerine referans olabilsek.

Sn.Kerim Agaoglu,
    Egri oturup dogru konusmak lazim.Marka ve firmayi yanlislarinda acimasizca elestirelim,isin cozumune kadar takipcisi olalim.Benimle ilgili bir konuyu kisaca iletmek istiyorum size.Gaz basincindan oturu dolum yapilan kisima kut bir agacla mudahele edersem sorunun cozulecegini bana buradan bildirdiklerinde acimasiz bir sekilde tepkimi koymustum.Isin ehli olanlar icin kolay ama bilmeyenler icin risk olusturacagindan tepki vermistim.Bu kadar basit bir olayi onemseyip mudahelede bulnmazken sizin ECU ya ehil olmayan insanlara mudahele ettirmenize sasmak lazim.Beyin bu.Tum bu olumsuzluga ragmen iyi niyete bravo derim.Dag basinda kalsam aracima yetkili bayinin disinda mudahale ettirmem.Onun icin 2A-Muhendisligin Turkiye deki bayi listesini yanimda tasiyorum.Allah kolaylik versin.

Sn. Kerim Agaoglu,
    Fulya Hanimin bize gonderdigi emaili ve bayimizin aciklamasini asagida bilgilerinize sunuyorum. Soyle ki;
    Antalya bayimiz Omer UYSAL, sizden iscilik ucreti alinmadigini. ECU icin toplam 390,-YTL nin 130,-YTL sini pesin alip, bakiyesine 2 taksit yaptigini soyledi.

Sn. FULYA AGAOGLU nun emali:
    BENDEN TALEP EDILEN VE ODEMEK ZORUNDA BIRAKILDIGIM OTOGAZIN BEYNINI YINE UYSAL OTOGAZ DEGISTIRDIM VE ARTI ISCILIK PARASI ALINDIKI TARAFINIZ GARANTI VERDIGI MALIN PARASINI ALIRSA DISTIRIBUTORLERINIZIN EN DOGAL HAKKI...

tartismayi alevlendirmek istemem ama yoneticilerin cevap vermedigi konu bir musterinizin sorununa iki ay gibi bir surede cevap verilmis...kerim beyde bu surede sizden ses cikmayinca elektirikciye beyni gostermis...ben  yanlismi  anladim...

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler