+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10000 bakım maliyeti

Thumbs down 10000 bakım maliyeti

MErak ettiğim bir konu .
    10bin km bakımı Ankara BRC Mavi denizlerde 40ytl alındı.Aslında 50ymiş ama bana 40 olmuş
    SAdece 2 filtre değişti.Birisi plastik 3 ytl etmeyecek bir filtre.
    Hadi öbürüde 5 ytl edecek bir filtre.
    Geri kalan 30 ytl işçilik fiyatımı sizce?
    Yoksa el mahkum olayı mı?

Cevap: 10000 bakım maliyeti

Fitre değişimi ve genel kontrol işcilik dahil 50 ytl'dir.Filtre fiyatları düşündüğünüz şekilde değildir.İyi çalışmalar

Smile Cevap: 10000 bakım maliyeti

Çok ilginçtir. Benden ilk bakımda 20ytl ikinci bakımda 35ytl ve en son gecen ay yaptırdığım bakımda da 35 ytl alındı.Bakımlar Antalya Denizli ve Isparta yetkili 2A bayilerinde yapılmış olup filitreleri değişerek bilgisayar ile kalibrasyon ayarı yapılmıştır. Servis ücretleri bana kalırsa tüm yetkili servislerde standart olmalıdır. Teşekkürler

10.000kmdebir okadar olacak. birde size verdiklerine bir bakın.

Alıntı cihanyanar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MErak ettiğim bir konu .
    10bin km bakımı Ankara BRC Mavi denizlerde 40ytl alındı.Aslında 50ymiş ama bana 40 olmuş
    SAdece 2 filtre değişti.Birisi plastik 3 ytl etmeyecek bir filtre.
    Hadi öbürüde 5 ytl edecek bir filtre.
    Geri kalan 30 ytl işçilik fiyatımı sizce?
    Yoksa el mahkum olayı mı?
    valla bu bakımlardan herkezin canı yanıyorrrrrr....
    :PDT_95:

Alıntı sahinleroto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    10.000kmdebir okadar olacak. birde size verdiklerine bir bakın.
    Ancak suna dikkat edilmelidir. Sizin bu piyasadaki yegane varlik nedeniniz iktisad yada tasarruftur. Bu tasarrufu; daralan benzin/lpg makasini da dikkate aldiginizda, ilk bilmem su kadar km'nin benzinle gidilmesini (sistem geregi) sart kosarak, ayar tutturabilmek icin uc-bes gun benzinle dolas gel bir daha ayarlayalim diyerek, lpg donusumunden sonraki sorunlar hakkinda yanlis teshisler ile gereksiz masraflar cikmasina neden olarak (ki bu surecte yasanilan pek cok sikintilar da forumlara defaatle yansimistir), normal yapilmasi gereken bakim masraflarinin yaninda dusuk maliyetli bir-iki filtre degistirmek suretiyle 100 tl gibi ek bakim masraflari vb. cikartarak kabul edilemez boyutlara ulastirirsaniz, iste o varlik nedeninizi ortadan kaldirmis olursunuz. Bir de bakarsiniz ki insanlar artik lpg donusumu yaptirmaz olmus. Tepkileri iyi gozlemlemek gerekir.

Selamlarimla..

Adana da Filtre değişimi, ayar ve katkı maddesi toplam 100 lira aldılar.

Alıntı mehmetbak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adana da Filtre değişimi, ayar ve katkı maddesi toplam 100 lira aldılar.
    bir lpg bakım kurbanı daha geçmiş olsun dostum

Ben bu hikayeyi biyerden hatırlıyorum, donanımhaberden olsa gerek.
    Oradada birilerinin ekmeği birilerine batmıştı,
    Oradada gerçekleri PM den yazmıştım bidaa kanki olduk arkadaşlarla,

Evet arkadaşlar o kıytırık filtrelerin birisi 3 tl birisi 8 tl + kdv,= 12.98 eder

Siz bize %10 kâr verin = 14.278 gerçekten biz sizleri kazıklıyoruz dostlar.

Bir TV tamircicinin 100krş luk zener diodu değiştirip veya 50 tl lik entegreyi değişip aynı parayı istemesi kadar sakat bi durum.Çünki sanatkarlık özveri tırıvır şeyler
    100 krş un %10 u neyse onu alacaksın, 50 tl nin %10 neyse onu alacaksın,

Sonrada iyi hizmet verebilmek için tuttuğun iyi ustaların paralarını ödeyemezsen ....
    Bankalar harıl harıl kurban arıyo....Kafaya takmayacaksın,

Herişiniz bitti kazandığımız 15 liradamı gözünüz kaldı

Kargoyla göndereyim siz değiştirin , para alırsam şerefsizim, tüm türkiyeye mikser gönderdim sizede filtre gönderirim.
    Ama bize acımasız sözler söylemeyin.

Ricaa ederim

Heryerde deklere edilen fiyat
    Filtre değişimi = 30 tl
    LPG katkısı =30 tl
    Benzin katkısı =30 tl

Gelince yağı-suyu-antifirizin derecesini,hidroliğin kontrolunu, proğram kontrolünü, istiyorsunuz, ve kendi arabamız gibi bakıyoruz.

10 tl yi çok görüyorsunuz,

Özellikle eski yazarlarımıza teessüf ederim.

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben bu hikayeyi biyerden hatırlıyorum, donanımhaberden olsa gerek.
    Oradada birilerinin ekmeği birilerine batmıştı,
    Oradada gerçekleri PM den yazmıştım bidaa kanki olduk arkadaşlarla,

Evet arkadaşlar o kıytırık filtrelerin birisi 3 tl birisi 8 tl + kdv,= 12.98 eder

Siz bize %10 kâr verin = 14.278 gerçekten biz sizleri kazıklıyoruz dostlar.

Bir TV tamircicinin 100krş luk zener diodu değiştirip veya 50 tl lik entegreyi değişip aynı parayı istemesi kadar sakat bi durum.Çünki sanatkarlık özveri tırıvır şeyler
    100 krş un %10 u neyse onu alacaksın, 50 tl nin %10 neyse onu alacaksın,

Sonrada iyi hizmet verebilmek için tuttuğun iyi ustaların paralarını ödeyemezsen ....
    Bankalar harıl harıl kurban arıyo....Kafaya takmayacaksın,

Herişiniz bitti kazandığımız 15 liradamı gözünüz kaldı

Kargoyla göndereyim siz değiştirin , para alırsam şerefsizim, tüm türkiyeye mikser gönderdim sizede filtre gönderirim.
    Ama bize acımasız sözler söylemeyin.

Ricaa ederim

Heryerde deklere edilen fiyat
    Filtre değişimi = 30 tl
    LPG katkısı =30 tl
    Benzin katkısı =30 tl

Gelince yağı-suyu-antifirizin derecesini,hidroliğin kontrolunu, proğram kontrolünü, istiyorsunuz, ve kendi arabamız gibi bakıyoruz.

10 tl yi çok görüyorsunuz,

Özellikle eski yazarlarımıza teessüf ederim.
    Faruk Bey merhaba

Bir yanlış anlama olmalıki sizleri bu kadar kızdırdık.bizim sizlerin kazanacağı 10 tl de gözümüz yok.tabiki kazanacaksınız sadece ve sadece benim kendi düşüncem :Türkiyede kurulmuş 2A baği ağı mevcut gerçektende çok memnunuz ama bizim irdelediğimiz konu bu bağilerin bir bakım standartı fiyat listesinin olmamasıdır.her baği kafasına göre fiyat veriyor.2A mühendisliğe hiçmi hiç yakıştıramıyorum.belkide sizin belirlediğiniz bir fiyat listesi vardır bilmiyorum bağiler bu standarta uymuyor olabilir.bizler buradan karşılaştığımız sorunları siz üst düzey yetkililere iletmek vede sizlerin 2a mühendislik olarak yanlış giden bir problemi çözüp düzeltmek sizlerin yararına yanlış düşünüyor isem uyarın lütfen.istanbulda yetkili bağiniz 10 000 bakımı 10 tl'ye yaptı tekirdağdaki yetkili bağiniz 100 tl teklif etti ayrıca 100 tllik ne yapacaksın diye sorduğumda iki filtreden bahsetti vede değiştirdiği filtrelerin hortum uçlarına takmadan önce gaz kaçağını önleyecek bir ilaçtan bahsetti.bende bir makina bakım teknisyeni olarak nelerin yapıldığını görüp çok rahat bir şekilde anlayabiliyorum.ama filtre değişimi geldiğinde yetkili servise gidiyorum.en doğrusuda bu.Herkeze iyi çalışmalar.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler