+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Şimdi Aracım Ne Kadar Yaktı ??

Unhappy Şimdi Aracım Ne Kadar Yaktı ??

Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler.Hesaplama için birkaç forumu okudum çevremdekilere sordum ama herkes ayrı birşey söylüyor yok fulleme olmaz yok boş tankı doldur diye pompa basıncı vs vs

Araç corsa 1.4 tek nokta injeksiyonlu BRC tek nokta injeksiyonlu araçlar için lpg kiti ve 35 lt tank var.
    gazı hep shellden aynı istasyondan alıyorum ve yine kulaktan duyduğum bilgilere dayanarak "tarrr tırrr" sesi gelince kesmesini söylüyorum pompacıya.

Benzine geçmesini bekleyecek kadar bitirmiyorum ışık yanıp sönmeye başlayınca lpg alıyorum.
    230 km kadar gidiyor böyle yapınca. depoyu tekrar fulletiyorum 21,34 litre gaz alıyor.

anlamadığım ışık yanıp sönmeye başlıyor ama teorikte 35 lt tank 28 lt alır desek yaklaşık 6.5 lt nerde??

ışık yanıp sönmeye başlayınca bu litre normalse eğer 230 km de 21,34 lt lpg tüketimim var diyebilir miyim?

şimdi bazıları "ulan amma kastın boşver benzinden karlı işte" diyebilir ben sadece merak ettim bir de soranlarda bıktım kaç yakıyor diye.

şimdiden teşekkürler.

Cevap: Şimdi Aracım Ne Kadar Yaktı ??

Dolum yapıp tam bitirmeden tekrar dolum yapmanız ölçüm için doğrudur.Işık yanıp sönmeye başlayınca tank da lpg olması normaldir.İyi çalışmalar

teşekkürler bir de tam bitirmenin ya da az depoyla kullanmanın benzin gibi lpgde de filtreye zararı var mıdır? benzindeki dibindeki pislik gibi?

Benzin ile ayni mantık geçerlidir.Herzaman tam bitirmeden kullansak bile tortular bir şekilde filtreye gelecektir o yüzden mümkün olduğunca temiz istasyonlar seçmeliyiz.

Çok teşekkür ederim aylardır aradığım sorulara yanıt buldum. Bir de bu bilgileri başka yerde alıntıdır diyerek paylaştım umarım sorun olmaz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler