+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: En Doğru Ölçüm Şekli Nedir?

En Doğru Ölçüm Şekli Nedir?

Araçların lpg tüketimini en doğru nasıl ölçebiliriz. Hesaplar nasıl ve hangi yöntemle yapılmalıdır.

Cevap: En Doğru Ölçüm Şekli Nedir?

Tankı şamandıradan gelen sesi duyunca kadar doldurup 200-250 km sonra ayni saatte ayni pompadan şamandıradan gelen sesi duyduğumuzda dolumu kesiyoruz.Aldığımız lpg'nin litresini yaptığımız kilometreye bölüyoruz ve lpg litre fiatı ile çarpıyoruz.Bu metod ile aracın kilimetrede ne kadar lpg harcadığın da hesaplamış olduğumuz için litre fiatı değişsse bile hesap yapmamız kolay oluyor.Artı aracınız lpg'de benzinden litre olarak max.%15-20 civarı fazla yakar bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.İyi çalışmalar

aynı saatle nasıl bi alakası var anlayamadım?ben başka bi yöntemle çözdüm 16.5ykr yakıyormuşum kmde...merak ettim sadece?

Lpg'nin genleşme olayı.İyi çalışmalar

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Servislerin verdiği bir diyer yöntem gazdan benzine geçtikten sonra örneğin 50ytl gaz alıp tekrar bitinceye kadar binin ve kaç km gittiğini ölçün şeklinde idi. En mantıklısı sizin de dediğiniz gibi tamamen doldurmak.

Bitirmek mantıklı değil çünkü lpg bitmeye yakın araç 3000-4000 devirden aşağıda benzine geçmez siz bu durumda bu devilere çıkmadan 5-10 km yolu lpg ile alabilirsiniz.Bu olay da sizi yanıltır.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler