+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan
1 2 3 ... SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BRC Enjektorlerden Ses Geliyormu?????

Merhaba Form okuyuculari,

gecdigimiz C.tesi gunu bende 2004 model VW Golf Pasific aracima BRC taktirdim en sonunda. Kucuk tefek birkac aksilik mevcut onlarida kisa zamanda halledebilecegimizi dusunuyorum.

Asil kafama takilan ve benim icin kabul edilemez gordugum ses problemi. Aracim benzindeyken motor calisma sesi duyulamayacak kadar az, ancak gaza gectigi anda sanki mazotlu araba gibi ses gelmeye basliyor. Sesi takip ettigimde enjektorlerden geldigini goruyorum.

Disarida bu isi yaptirmis arkadaslarimla gorustugumde onlarda bu problemin olmadigini arabalarini calistirdigimda gorebiliyorum ( Lxxx..., Zxxx... marka takili arkadaslarim var maalesef BRC olan yok su an icin)

Sizlerle sormak istedigim montaji yapilmis araclarinizda mevcut problemi yasiyormusunuz, yoksa benim aracima yapilan montaj veya kullanilan ekipmanla ilgili bir problem mi mevcuttur. (Bu uretim hatasi olaiblir vs. vs. bagciyla problemim yoktur)

Ilgi gosterip yanit verecek olan tum  arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Servisten Yasin Ustayla gorustuk. Gerekli ses izolasyonu icin sizi davet edecek. Ayrica konuyla ilgili olarak ozelden gonderdiginiz emailiniz de cevaplandirildi.

sn. yonetici 
    eger boyle bir ses izolasyonu yapiliyorsa bende faydalanmak isterim. bu konuda yardimci olursaniz sevinirim. bu problem butun araclarda oluyo bende de var ama daha onceden bildigim icin konuyu normal kabul ettim ama eger o ses izole olabilecekse neden olmasin zaten memnunuz daha memnun bi musteri oluruz. (ses tarifi cak cak cak cak cak cak cak arasira cik cik cik cik cik cik)
    10.000 bakim fiyati nedir merak ediyorum 
    yanitlarsaniz sevinirim

Merhaba,

konuyu 80 kisinin okudugunu goruyorum, su ana kadar sadece bir kisinin ayni problemden bahsetmesi, bu problemin yaygin olmadigi, sanssizlik eseri ya uretim hatali malzeme (ki bu her urunde basimiza gelebilir) veya montaj hatasindan kaynaklaniyor. 

Yarin yetkili servisinize ugrayacagim, problemlerimin cozulecegini umuyorum.

Iyi calismalar dilerim.

Lovatoda enjektor yok demislerdi onda bu gurultu yok mu acaba?Sanirim Brc fsi motorlar gibi ses cikartiyor ama daha performansli olabilir.

ARKADASLAR MERHABA ENJEKTORLERDEN GELEN SESI BIZLER MONTAJ YAPARKEN ENJEKTORLERI MONTAJ ESNASINDA  REILI KESINLIKLE SUPAP KAPAGINA * EMME MANIFOLDUNA * ICI BOS OLUP SESI ARTTIRACAK YERLERE KONULMASA SES D         ORNEK) E 200 MERCEDESI BUJI KAPAGININ USTUNE KOYARSAK SES YAKLASIK OLARAK 4  KAT FAZLA CIKAR
     ORNEK ) RENO LAGUNA MEGANE BENZIN  ENJEKTORLERINI  USTUNEDEKI ALIMINYUM PARCAYA KOYARSAK SES YINE COGALACAKTIR  YER BULAMAYINCA BENDE MECBUREN BAGLIYORUM AMA SESIN NEREDEN GELDIGINI DE BILIYORUM
        UYSAL OTOGAZ ANTALYA

Yani bu "cat cat cat" sesi normal mi sayin antalya bayisi? Şu ana kadar takilan butun sirali BRCler bu sesi yapiyor mu gercekten? Bunun tek cozumu izolasyon mudur?

Edited by - bfleo Tarih: 29/06/2006 00:57:54

(H.icin mail ile yazmistim saniyorum forma eklemekte uygun olacaktir. Ses beni halen rahatsiz ediyor ama mailimde de yazdigim gibi ilk haline gore cok daha iyi. Yeni bir yalitim yolu bulabilirsem onuda serviste uygulatip bilgi verecegim. )

Merhaba Kadir Bey,

H.sonu kontroller icin yetkili servisinize ugradim. acikta kalan kablolar kapatildi, enjektorlerden gelen sesi kesebilmek icin bargantinin arasina yumusak bir malzeme sIkIstirilarak uzerine klips atildi, sesi tamamen gideremedim ancak yari yariya azaldi gibi diyebilirim. Calismakta oldugum fabrika uretimindeki arkadaslardan daha uygun bir yalitim onerisi almaya calisip belki onu yaptirmak icin yeniden ugrayabilirim.

Benzin konusunda o gunden sonra 30Ytllik yakit aldim su an icin problem yok gibi. Koku izolasyonu ve sizdirmazlik testleri konusunda kontrole gerek olmadigi, kokunun disaridan gelmis olabilecegi iletildi, su ana icin bana da mantikli geldi cunku kokuyu sadece sIkIsik trafikte duyuyorum.

Su ana kadar olan ilginiz ve bundan sonraki olacak ilginiz icin tesekkur ederim.

Iyi calismalar.

bu ses problemi bende de var..."cat cat cat "diye aynen arac rolantideiken cok belirgin,,,,ben sira beklerken benden once bir ford escota da sirali sistem takmislardi ve ayni ses onda da vardi.....ben herhalde butun sirali sistem brclerde  de boyledir diye dusundum..... sanirim oyle degil???   Yoksa bizim donusumde bir problem mi var?? Sistemi ankara-yaldizlar da taktirmistim???

2A muhendislik bu konu hakkinda ne dusunyor acaba??

Edited by - bfleo Tarih: 28/06/2006 01:26:00

Sayin arkadaslar evet tum brc sequent 24/56 modellerinde ses geliyor bir otomotiv teknisyeni olarak formda duydugum sesi inceledim bende clioma taktirdim memnunum ses var ama sesin sebebi dizellerde kullanilan common rail teknolojisi kullanildigi icin  yakit basincli bir sekilde puskurtuluyor enjektor tarafindan ve haliyle enjektorlerin acip kapanma sesi geliyor...Diger markalarda bu ses yok onuda inceledim onlarin enjektoru puskurtmuyor ufluyor onun icinde ses gelmiyor... Tabiki izalasyon sesi azaltabilir ama engelleyemez mekanik bir sestir izalasyon care degildir benim inceledigim sequent56 modelindede ses var ama abartacak kadar degil arac icinden duyulacak kadar degil... 

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler