+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan
BirinciBirinci 1 2 3 4 ... SonuncuSonuncu
Toplam 94 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BRC Enjektorlerden Ses Geliyormu?????

Merhaba arkadaslar bende de 2004 Model VW Bora Pacific Arac var. Bende 1 hafta once Afyon Anfi Oto ya BRC sirali sistem takdirdim ayni ses benim aracimda da var. Aracin motor kapagi altinda yer olmadigi icin usta da Enjektor Rail i  motor icinde gogus kismina yerlestirmis. Ses gercekten rahatsiz edici Usta izolasyon malzemesini siparis etti bu hafta icinde takacak. Acaba Bu araclarda montaj icin baska yer bulunamaz mi veya ustalarimizin icin de bu grup araclarda baska bir yere montaj yapan var mi?

Montaj prosedurumuzde Rail in motor gogsune yerlestirilmesi uygulamasi hic yok. Boyle ir durumda enjektorden cikan hortumlar biraz uzun kalir ve enjektor sesi yolcu kabininden duyulabilr.
    Size hak veriyoruz. LPG donusumunden sonra musterilerimiz sese karsi daha duyarli oluyorlar. Butun isiklar, gostergeler, motor sesi v.s. daha bir supheyle izleniyor.
    Enjektorlerin gurultu duzeyi 60 desibel.
    Otomotiv endustrisinde yolcu kabinindeki kabul edilebilir gurultu seviyesi 72 desibel.
    Enjektor grubu dediginiz gibi arac karoserine sabitlendiyse sac aksamin sesi yansitmasi mumkun. Aracin resmini cekip bize gonderirseniz daha saglikli bir yorumda bulunabiiriz.
    Iyi gunler.

Merhaba Kadir Bey,

size aksama aracin motor kisminda montaj yerinin resimlerini cekip gonderecegim. Ses gercekten rahatsiz edici duzeyde, belki soylediginiz gibi standartlara gore arac icin max. ses 72 desibeldir, ancak benzindeyken 15-20 desibel gurultusu olan bir araca montaj yapildiktan sonra 60 desibel ses bence biraz fazla oluyor. 

Dun oto yikamaci arkadasimla birlikte yeniden gozden gecirdik, onda z.... marka lpg donusum var araci 1.8 16V laguna, araclarimizin arasinda 10 metre kadar mesafe vardi, araclari calistirdik ve gaza gecmelerini bekledik, onun aracinda motor sesinde hissedilebilir hicbir artis olmazken benim aracimdan 10 metre oteden onun aracinin yanina gelen ses en adi dizel araclarin sesi kadar fazla ve kotuydu.

Aklima belki abzurt ama olabilirmi diye bir soru geldi, acaba BRC donusumumuz uzerine sessiz olan baska bir kitin enjektorleri eklenemezmi?

Saygilarimla.

Dediginiz markadaki sistem LPG enjektoru degil. Puskurtme yapmiyor, ufleme yapiyor.
    Endustriyel inkjet yazicilarin murekkep puskurtme sisteminin LPG uydurulmus hali.
    Sizin montajla ilgili probleminiz oldugunu dusunuyorum. 
    Sn. Mocan a da katkilari icin tesekkur ediyorum.

Benim aracta da enjektorlerde ses geliyor. Ancak dikkatimi ceken birsey oldu ozellikle havanin normalden daha serin oldugu gunlerde (henuz kis gecirmedim aracla) ses daha belirgin oluyor.

Merhaba Syn. Mocan,

acikcasi kim oldugunuzu bilmiyorum, anladigim kadariyla yetkili servis vb. bir durumunuz soz konusu. Yazdiginiz son yaziyla ilgili olarak, saniyorum servislerede haksizlik etmemek lazim diye dusunuyorum, sonucta her farkli model marka araca ilk sefer montaj yapilirken belli aksiliklerin olmasi olasilik dahilinde ve kabul edilebilir.

Ancak bunlarin daha tecrubeli (bahsi gecen marka-model arac icin) diger yetkili servislerle bilgi alisverisi yapilarak duzeltilebilecegi inancimdan da henuz sapmis degilim. (tabii tecrubeye sahip servisin tecrubenin paylasildikca artan canli bir yapiya sahip oldugunu bildigi savindan yol cikiyorum.)

Umuyorum aracimin resimlerini gonderdikten sonra, problemin nereden kaynaklandigi carcabuk ortaya cikacak ve dizel olmayan aracim dizel arac gibi calismaktan kurtulacaktir.

Servis diyor ki VW araclarda disaridan kotu dizel gibi ses gelmesi normal mis?

Railin motor blogona sabitlenmesi gerekiyor. izolasyon icin lastik takozlar gelistirdik. servis size bunlardan takabilir.

Bakalim saygideger ustamiza haber saldik tesrif buyurursa Yarin gelip bizim sorunlarimizla ilgilenecek.  degisen bir sey olmaz sa mecburen BRCyi sokturup tartarini taktiracam. Aslinda BRC takdirmadan 15 gun once diger VW aracima tartarini takdirdim. Ondan memnunum hic bir sorunum cik madi. Ah aptal kafam ah keske bu aracima da tartarini takdirsaydim.

Merhaba Kadir Bey,

bahsi gecen lastik takozlardan benim aracimada takilaiblirmi? (Bu hafta sonu ve onumuzdeki hafta yine bordumda olacagim, sonraki hafta servise ugrayabilirim.)

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler