+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: focus hararet sorunu yaşayan arkadaşlar

Thumbs up focus hararet sorunu yaşayan arkadaşlar

Ağustos 2008 tarihinde Ankara da my 07 dönüşümü yaptırdım.Fakat aracımda anlık yükselen ve 1-2 dakika sonra normale dönen bir hararet ibresiyle yaşamaya başladım.Bu sorun sürekli canımı sıkmaya başladı.Çünkü ikametgah ım iş nedeniyle malatya.Fakat sürekli adresim Ankara mesafe 700 km gitgel yapıyorum sorun kırmızıya dayanan bir hararet ibresi tabi insanda tedirginlik.Durumu dönüşüm yaptırdığım yere ilettim termostada küçük bir delik açtırın cevabı oldukça düşündürücü bir cevap çünkü kışın bu araç nasıl ısınacak?????sağol sun 2a mühendislik bazı yöntemler önerdi olmayınca verilen linki gördüm.Çözüm MOCAN otogaz hafta sonu Ankara ya 3 günlük ziyaretim zarfında soluğu MOCAN otogazda aldım güleryüzlü bir karşılama sıkıntımı söyleyince bize ne yaptırdığınız yere gidin demeyen biz hallederiz diyen insanlar gerçekten 4-4 lük bir servis anlayışı,Sistemdeki sorunum ise ters bağlanan t olduğu anlaşıldı.Hiçbir malzemeden kaçmadan sistemim ücretsiz yenilendi Buradan FATİH Bey e ÖVÜNÇ Bey e ve işlemi gerçekleştiren Ustam SERDAR Bey e şükranlarımı bir borç biliyorum. Dün akşam tekrar Malatya ya döndüm hararet hep normaldi.Teşekkürler MOCAN otogaz En sorunsuz Bayi Yazınızı sonuna kadar hak ediyorsunuz BRC=MOCAN Otogaz ben bu gerçeği gördüm Saygılar

Cevap: focus hararet sorunu yaşayan arkadaşlar

Sayın melendiz51,

Mocan Otogaz her zaman hizmetinizdedir. Aracınızı güle güle kullanın, termostada delik açılacak diyenlere itibar etmeyiniz.

Saygılarımızla

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Benzer bir sorun benim aracımda da oldu.Ford yetkili servisinin eksik program yüklemesinden kaynaklanıyordu benimki.Farklı bir yetkili servisten programdaki eksiklikleri giderdik ve sorun anında geçti.O yüzden yetkili servislerin "sorun otogaz sisteminden kaynaklanıyor,bizlik bir şey yok" demesini hemen kabullenmeyin.

2000 model focusum var.Bende lpg taktırdıktan sonra hararette aynı sorunu yaşıyorum servis dahil heryere başvurdum çözüm bulamadım.Taktırdığım yer ısı sensörünü motor üzerinde suyun içine koymayı söyledi ama güvenemiyorum banan yardımcı olurmusunuz.Erzurumdayım ayrıca.

Aracınızda ürünlerimizden hangi modeli kullanıyorsunuz.Ürünlerimizden herhangi birini kullanıyorsanır bize montaj yapılan il,yetkili bayi ve araç plakasını yazarmısınız.İyi çalışmalar

Merhaba

Sitenize yeni üye oldum

Sorununuza benzer bir sonunda benin arabandada var.
    Aracım 2001 FORD MONDEO 2.0 GHIA ORTA KASA taktırdıktan sonra herşey çok güzeldi taki son 2 aya kadar. aracım ilk kalkışlarda özellikle bayır yukarı vitese takıp gaza yüklendiğinizde araçta bogulma, sirkeleme ve motordan gelen bir patlama oluyor. Devir saaat bir aşağı bir yukarı gidip geliyor. Taktırdığım servise gittim elektrik sisteminden dediler bende ford servisine gittim aracımda bir problem bulamadılar benim içime sinmedi bujiler ve buji kablolarını değiştirdim. tırnak ayarlarını 1 mm yaptırdım. yine bir sonuç alamadım. BRC takırdığım yere gittiğimde busefer genel bakım yaptılar ( Gaz filitredi vb) il başlarda düzelir gibi olsada 1-2 saat sonra tekrar aynı sorunu yapıyor. Benzine aldığınızda bu sorunların hiç birini yapmıyor. araba çekişi mükemmel. nezaman Gaza aldığımda aynı sorunlar tekrar oluyor. ilk günkü gibi çekişi yok. Artık bıktım arkadaşlardan ricam başından gecen böyle bir olay oldumu? Cözümü nedir? Yazarsanız sevinirim.

Artık BRC sistemini aracımdan söktürmesi düşünüyorum.

Bilgilerinizi bekliyorum

Bize araç plakası,montaj yapan bayi ve iletişim bilgileriniz yazarmısınız öncelikle montaj yetkili bir yerde yapılıp yapılmadığını kontrol etmek ve size yardımcı olmak isteriz.Saygılar

Cevap: Ford mondeo Cçkiş problemi

Arkadaşlar

BRC firmasının önerdiği servise giderek problemimi hallettim. Şimdi eskisi gibi çekişinde herhangi bir problem kalmadı.
    Sizlere önerim çekiş problemi, boğulma veya tekleme problemi olan arkadaşlar aracınızın başta ateşleme bobini olmak üzere , buji ve buji kablolarına baktırmanız. Zaten internetde de araştırırsanız bu sorun ateşleme bobininin değişmesi ile yüzde doksan halloluyor.

Bu sorunumda İlgilerini eksik etmeyen BRC firmasına - Tarık Bey'e ve özellikle MUCİP Oto Servisinden (BRC Yetkili Servis) bıkmadan usanmadan ilgilenen Rıfat Bey'e çok teşekkür ederim.

Saygılarımla
    CİB OTO SERVİSİ

Melendiz51 arkadaşım bende aynı problemi yaşadım istanbuldan ankara'ya sırf mocan için gittim arabamı yaptırdım üzerine 1000 km gittim hararet götergesi hep normal.BRC=MOCAN.ters bağlanan t benimde başımı yakıyordu.İstanbul'^daki servisler bu iş nasıl yapılıyor mocan'dan öğrensinler derim ben.
    Saygılar

2001 Focus Ghia

Arkadaşlar Ford Focus Yaklaşık bir yıl önce montajnı yaptım. Sadece 1 defa Gaz kesici filitre ve Enjektör filitresi değişiminde görüşmüştük. Geçenlerde Bir telaş bir telaş Egzos pır pır ötüyor, Benzine aldığımda geçiyor. Ateşleme Sistemindeki çok basit bir anlık ateşleme yapmaması ki Ateşlemeyi bujilerre aktaran buji kabloları eskimiş değiştirince sorun ortadan kalktı.
    Muğla AS Otogaz
    Ali Şahin

ALİ ŞAHİN OTOGAZ MÜHENDİSLİK LTD.ŞTİ.

UĞUR MUMCU BULVARI NO.43/1 MUĞLA

0.252.213 18 18
    0.552.366 24 09

MUĞLA BRC YETKİLİ MONTAJ VE SERVİS HİZMETLERİ

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler