+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Benzinden gaza geçiş süresi

Benzinden gaza geçiş süresi

Herkese selamlar. Aracım 2000 model Opel Astra ve ekogaz marka lpg kiti takılı. Şu ana kadar performans ve çalışmasından memnunum ve hiçbir problemle karşılaşmadım. Ancak havaların soğuduğu şu günlerde, sabahları benzinle çalışma akabinde gaza geçiş 5-6 kilometrelik bir yol yaptıktan sonra gerçekleşiyor. Sistem şu anda 30 dereceye ayarlı ve normal sıcaklıklarda herhangi bir problem olmuyor. Ancak sabahları soğuk havada neredeyse tüm yolu benzinle alıyorum.
    Aracım çalıştıktan sonra hararet göstergesi 80 derecenin üzerine çıkmasına rağmen gaza geçiş olmuyor. Hararet göstergesi ile ısınma ve lpg'ye geçiş sıcaklığı arasındaki ilişki nedir??
    Ayrıca aracımın motor suyunda antifiriz olmadığını öğrendim, sorunun bununla alakası var mıdır?
    Sorun termostat mı?? bence termostat olsa hararet göstergesinde ısınma olmaz. Ama tabii işin ustaları acaba ne derler?
    Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin.. Teşekkürler, saygılar..

Cevap: Benzinden gaza geçiş süresi

Buharlaştırıcı da hava olabilir veya lpg sisteminin ısı sensörü hatalı okuma yapıyor olabilir.İyi çalışmalar

Cevap: Benzinden gaza geçiş süresi

Sn.Cankut opel astra araçlarda kronik olarak geç ısınma problemi vardır,aracın 90 derece ısıyı bulabilmesi sizin şikayet ettiğiniz mesafeye ulaşmaktadır, termostat derecesi sabit olduğundan kış şartlarının keskinliğini kırmak için ben kendi aracımda eski usul yöntemle radyatörün hava alma kapasitesini %40 azaltarak süratli ısınma ve kalörifer ısı yeteneği ve çabuk ısınmaya destek verdim.Bu uygulama profosyenel sürücüye hava şartları,bölgeye göre değişir,gözünüz hararette olacak,yaza girerken uygulamayı iptal edeceksinin,benzin sarfiyatı azalacak,araç gaza çabuk geçecek,kalörifer daha fazla ısı verecek ama dikkatli olmak şartıyla kendinizden emin değilseniz uygulamayın.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler