+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ekopomp hakkında...

Ekopomp hakkında...

Sayın 2a yetkilileri belki bilginiz vardır, ekopomp diye bir alet varmış. Araç gaz'a geçtikten sonra benzin pompasının elektriğini keserek pompanın boşa çalışmasını önleyen. sizce bir faydası varmı? Çünkü benim başımdan böyle bie olay geçti, aracımın benzin pompasını değiştirmek zorunda kaldım. 250 civarı bir masraf açtı. Bir elektrikçi arkadaş Ekopomp değil ama bir röle ile bu işi yapabileceğimizi söyledi, ama otogaz montajcısı başka bir arkadaş ise benzin pompasının elektriğininin kesilmesi sonucu benzin enjektörlerinin ısınarak yanabileceğini söyledi, çünkü enjektörlerin soğuması benzin ile olduğundan bunun sakıcalı olacağını söyledi. Sizin bunula ilgili bizleri aydınlatmanızı istiyorum.
    Saygılar...

Cevap: Ekopomp hakkında...

Benzin pompasının röle veya başka bir cihazla durdurulması sakıncalı. Gazla çalışan aracın herhangi bir arıza durumunda stop etmeden otomatik olarak benzine geçmesi lazım.
    Pompayı durdurursanız hattaki basınç düşecek, bu otomatik benzine geçiş gerçekleşmeyecekir.
    Ayrıca stop ettikten sonra marş süresi uzayacak, kuru çalışan benzin enjektörlerinin ömrü kısalacaktır.
    Bu nedenle önermiyoruz.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim.

Merhabalar, ekopompun sitesinde benzin pompasının 20 dakikada bir çalıştırılarak hattaki basıncı koruduğu yazıyor?
    Ayrıca atikerinde buna benzer bir ürün kullandığını duydum. Bilginiz var mı?

Benzin pompasının sürekli çalışmasının birinci amacı gerek duyduğu anda aracın benzine geçmesini sağlamaktır.Aracın ne zaman benzine geçeceği belli olmayan bir durumdur.İlgili firmalara yazarak görüş isteyebilirsiniz.

Alıntı 2A Mühendislik A.Ş. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benzin pompasının röle veya başka bir cihazla durdurulması sakıncalı. Gazla çalışan aracın herhangi bir arıza durumunda stop etmeden otomatik olarak benzine geçmesi lazım.
    Pompayı durdurursanız hattaki basınç düşecek, bu otomatik benzine geçiş gerçekleşmeyecekir.
    Ayrıca stop ettikten sonra marş süresi uzayacak, kuru çalışan benzin enjektörlerinin ömrü kısalacaktır.
    Bu nedenle önermiyoruz.
    Sayın 2/A Yetkilisi; peki o zaman neden depomda yeteri kadar benzin olduğu halde benzin pompam yanmadı ama arıza yaptı.Sabah çalıştırırken çalışıyor ama 1.vitese atıp yolaldığımda silkeleme,titreme sanki benzin kesik kesik geliyor gibi gaza basınca gitmiyor gibi yapıyor.Böyle bir durum olabilir mi?Yani pompa yanmadan benzin pompalama görevini aksatıyor olabilir mi?Ayrıca benzin pompasını 3-5yılda bir değiştirmek zorunda kalırsak ki benim aracımın pompası orjinali 950TL'den fazla ,LPG taktırmamızın bir anlamı kalmıyor...Teşekkürler....

Sayın mak61,
    Aracınızda ki durum sadece sabahları oluyor ise aracınızı bir kaç gün 200-300 km gibi benzinde kullanmanızı tavsiye ediyoruruz. LPG sisteminizde özellikle ayarla ilgili sorun var ise araç da bahsettiğiniz şekilde çalışma görülebilir. Bilginize Saygılarımızla

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler