+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SIMIT DEPO FAZLA GAZ ALIYOR...

Merhabalar. ben 91 toyota corolla 1.6 GL sahibiyim. Eskiden lpg montaji yapan kisinin oglu olarak lpg ye ve italyan sistemlere guvenim sonsuz. Dolayisiyla lpg ve otomobil hakkinda siradan bir insandan daha fazla bilgim var. Yakin sure icinde lpg taktirmayi dusundum ve kendime en yakin brc servisini buldum. sistemi takan kisiler hakkinda birkac sikintim oldu bunlari sizinle sonra paylasacam. suanda bir problem disinda sistemimden ve km deki yakitimdan gayet memnunum.tek problemim sudur. 45 LT LIK SIMIT DEPOM YAKLASIK 43 LT GAZ ALIYOR. NORMALDE 36 LT DE KESMESI GEREKTIGINI BILIYORUM. 45 IN %80 I 36 YAPAR.YANLISSAM DUZELTIN.BUNUN SEBEBI NEDIR... NASIL COZERIM... bu fazla gaz alma olayindan dolayi araba ile 80 90 km yapmadan araba gaz almiyor. yani bu fazla alinan 8 lt tukenmeden multivalve gaz akisini saglamiyor.bu denli bir olayi ilk defa goruyorum. reklam olmasin diye ismini vermiyorumda farkli bir marka sistem takmistim onceki arabama onda 40 lik depo vardi 32de tak kesiliyordu.kendimde makine bolumu mezunu biri olarak aklim bu tarz seylere yatkindir. fikirlerinizi bekliyorum. KADIR BEY SORUM ILK OLARAK SIZE. herkese LPG ile ucuz ve huzurlu yolculuklar dilerim...

Sn. Cecoli, 
    Multivalfin %80 de kesmesi lazim. Bazi istasyonlarda yuksek dolum basinci nedeniyle samandira kapatsa bile yavasta olsa dolum devam ediyor. Siz 36 Litreye gelince dolumu kesin.
    Ayrica Tank yuksekligi ile MV uygun mu? ilk once buna bakmak lazim. Eger uygunsa tankiniza gazinizi bitirdikten sonra 36 litre gaz alin ve servise giderek seviye sensor ayarini yaptirin sorun cozulecektir.
    %80 dolumda samandira kitliyor ve tanktaki gaz seviyesinin azalmasindan sonra duserek gaz girisini aciyor. Boyle bir durumda gaz alma ihtiyaciniz olmayacagina gore bir sikinti yaratmayacaktir.

KADIR BEY ben hep depom dolu geziyorum. arabamin deposunu hep tam dolu birakirim. yani diyelim 100 km yaptim hemen gider yine fullerim oradanda yakitimi tam olarak olcerim. simdi bu durumda ben 36 lt gibi miktarda kesemem. bu islevi gereken miktarda kesmesi gereken multivalve yapmasi gerek. ben boyle kendim dolum ayarini yapacaksam giderim ladaya taktigim daha dandik ama duzgun calisan sistemden takarim yani. simdi siz benim yerimde olsaniz ne dusunurdunuz. parasini tikir tikir odediginiz seyin size tam gereken hizmeti vermesini istemezmisiniz??? dogal olarak bunu herkes ister. ayrica ben ladayi kullanirkende ayni yerden gaz alirdim simdide ayni yerden aliyorum devamli olarak. bu durumun sebebi pompanin fazla basinci olmus olsa lada dada ayni seyi gormem gerekirdi. dogru degil mi ? bu durumun pompadan olmadigini dusunuyorum. bana gore durum bizim mv ile alakali. randevulesipte bir cumartesi size ugrasam siz kendiniz bakarmisiniz. montaji yapan ustayla ugrasmak istemiyorum cunku memnun degilim kendilerinden. adamin dedigi sudur :   insan yapisi bu problem olabilir yani. bu olayin sebebi samandiranin acisi bozuk o yuzden fazla gaz almasini sagliyor.gazini bitir gel ayarlariz. simdi adam gidecek samandiranin acisini degistirecek atiyorum verecegi aci fazla gelecek ub seferde 36 lt bile almayacak daha da az alacak misal. bu sefer yine sok ayarla yine tak. olmazki boyle. ben 50 kere bununla ugrasacakmiyim. ayrica o aci fabrikasyon ayarlanip gelmiyormu kutu icinde. bu islem bana cok sacma geldi. zaten bunun haricinde adamlar bir suru begenmedigim durumlar yarattilar. hangi servis oldugunu aciklamak isterim yeni montaj yapacaklar icin ama yinede kimseyi kotulemek istemem. bunu yalniz size acmak isterim. neyse fazla uzatmayayim. sorunumun 1 kerede cozulmesini istiyorum. egerki bu sisteme parasini tik diye tam odeyip ben hic sorun cikarmadiysam oda bana hic sorun cikarmadan tik diye 36 lt kesmeli ve bana tam olarak hizmet etmeli. yoksa nerde kalir bunun kalitesi... cevabinizi bekliyorum...

Multivalfin sokulup kontrol edilmesi veya degistirilmesi icin tanktaki gazi bosaltmaniz gerekiyor. Veya oncelikle deponuz full dolu iken merkez servisimize ugrayin seviye sensoru ayarlarina baktiralim. Bu ayarlardan sonra ayni sikinti devam ederse o zaman multivalfi sokeriz.

Selamlar
    Chevrolet Kalos 1.4 aracima 1-2 ay once BRC Sequent 24 taktirdim. Izmir Gayem Otogaz sagolsun, o gunden beri sorunsuz kullaniyorum. Ama gecen gun depomu fullledikten sonra ilk kez bi sorunla karsilastim. (Aslinda sorun olup olmadigini da bilmiyorum). Deponun dolu oldugunu gosteren 4 adet yesil lambanin dordu birden yanip sonmeye basladi. Depodaki gaz azaldiginda son kalan bir lambanin yanip sondugunu biliyorum; ama dordunun de ayni anda yanip sondugunu ilk kez gordum. Bu durum bir sure devam ediyor. Bazen yanip sonme kesiliyor, normal sekilde dordu de yaniyor. Bazen de dedigim durum olusuyor. 
    Bunun nedeni nedir? Depo ile mi ilgili, samandira mi, yoksa baska bir sey mi? Bilen varsa yazarsa cok sevinirim.
    Iyi gunler.

Bu anahtarla ilgili sorunu birkac kez daha okudum 

Cok ilginc...

Sistem degil ama anahtar sorun cikartiyor

Kadir Bey,

Bende yeni montaj yaptirmama karsin simit depo 2.yakit alisimda %80de  kesti ama 100 km gittikten sonra kontrol ettigimde tank ustundeki gosterge %100 dolu seklideydi, servisteki arkadas ile LPG istasyonuna gittik, deponun aslinda yarisi bos olmasina karsin hem %100 dolu gosteriyor hemde gaz almiyordu, yani MV kendini kitlemis. Serviste simit tank taktiran ve multivalfini 3-4 kez degistirenleri gordugumde bunun kronik bir problem oldugunu anladim. Ben depoyu tamamen bitirince tekrar servise gidecegim, arkadaslar sanirim mvi degistirecekler ama daha yepyeni bir sistemde boyle basit problemlerden dolayi sistemin kullanilamaz duruma gelmesi ve servis yollarina dusmek bazi musterilerinizin memnuniyetlerini azaltabilecektir. Bu simit depolardaki mv probleminin kesin bir cozumu yok mu?
    Iyi calismalar.

Alinti:

Merhabalar. ben 91 toyota corolla 1.6 GL sahibiyim. Eskiden lpg montaji yapan kisinin oglu olarak lpg ye ve italyan sistemlere guvenim sonsuz. Dolayisiyla lpg ve otomobil hakkinda siradan bir insandan daha fazla bilgim var. Yakin sure icinde lpg taktirmayi dusundum ve kendime en yakin brc servisini buldum. sistemi takan kisiler hakkinda birkac sikintim oldu bunlari sizinle sonra paylasacam. suanda bir problem disinda sistemimden ve km deki yakitimdan gayet memnunum.tek problemim sudur. 45 LT LIK SIMIT DEPOM YAKLASIK 43 LT GAZ ALIYOR. NORMALDE 36 LT DE KESMESI GEREKTIGINI BILIYORUM. 45 IN %80 I 36 YAPAR.YANLISSAM DUZELTIN.BUNUN SEBEBI NEDIR... NASIL COZERIM... bu fazla gaz alma olayindan dolayi araba ile 80 90 km yapmadan araba gaz almiyor. yani bu fazla alinan 8 lt tukenmeden multivalve gaz akisini saglamiyor.bu denli bir olayi ilk defa goruyorum. reklam olmasin diye ismini vermiyorumda farkli bir marka sistem takmistim onceki arabama onda 40 lik depo vardi 32de tak kesiliyordu.kendimde makine bolumu mezunu biri olarak aklim bu tarz seylere yatkindir. fikirlerinizi bekliyorum. KADIR BEY SORUM ILK OLARAK SIZE. herkese LPG ile ucuz ve huzurlu yolculuklar dilerim...

Bazi tanklarin geometrik yapisi bu tur sorun yaratabiliyor. Multivalf 220/30 tipiyse mutlaka 220mm yuksekliginde tanka monte edilmeli. Tank 200 mm yukseklikte ise ve bu tanka 220/30 multivalf takilirsa sorun olabilir. servise gittiginizde tank ve multivalf uzerindeki bilgileri karsilastirip, tankin markasiyla birlikte bize bilgi vermenizi rica ediyoruz.
    Iyi gunler.

Kadir Bey,

Bugun servise ugradim, tank Step marka 220mm oldugunu soylediler, multivalf de 220/30. Sonucta multivalf (samandira) degistirildi. Insallah sorun bir daha tekrar etmez. 

(Genci Beye montaj ile ilgili fotograflari gonderdim, servisteki Ercan ustada montaj ile ilgili puan ve yorumlarinizi bekliyor)
    Tsk.

Kadir Bey,

Degisen ikinci multivalf ile de ayni sorun tekrarladi, multivalf kendini kilitledi ve %100 dolu gosteriyor. Tank yukarida yazdigim gibi Step degil Saka markaymis, servisteki arkadaslar bu sefer tank ile beraber multivalfi degistirelim dediler. Step marka tank takalalim dediler fakat bu takilacak tankin yuksekligi biraz fazlaymis, bagajda biraz tumsek olusturabilirmis.
    Bu dogru bir uygulamamidir?  (Ayrica tankin degistirilmesi trafik tescil acisindan bir sorun teskil eder mi?)
    Sali gunu servise gidecegim, cevabinizi bekliyorum.
    Tsk.

***Bu arada sistemin genel performansindan cok memnunum, bu sorunda halloldumu %100 musteri memnuniyeti :-)

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler