+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Aniden İstop Etme Problemi

Aniden İstop Etme Problemi

Aracım 96 Skoda Felicia, hiçbir belirti göstermeksizin araç birden istop ediyor. yani bazen 50 km gidiyor birşey olmuyor, bazen her 5 km de istop ediyor. gaz benzin ayırıcıda sorun olabileceğini düşünüp röleler anahtar ve biraz sorunlu gördüğüm soketi değiştirdim. bu süre içinde de test için arabadaki soketten gaz çıkışına direk 12v vererek kullandım. sorun bu durumdada oluştu. yani gaz benzin ayırıcıda bir sorun yok. benzin ve gaz valflerinin bobinlerinin ohmajlarını ölçtüm. 15 ohm gösteriyor ikiside. yalnız regülatör (tam bilmiyorum ama o olsa gerek üzerindeki valfin bobini 8 ohm gösteriyor. gaz ve benzin valflerini anlıyorum ancak regülatör üzerindeki valf ne işe yarıyor. karbüratörlü lpg sisteminin çalışma mantığını açıklayan bir link vermeniz mümkünmü (yabancıda olabilir). ordaki valfin bobini kavrulmuş olabilirmi?

Cevap: Aniden İstop Etme Problemi

Regülatör bobini arızalı görünüyor. Ya bobini, ya da komple regülatörü değiştirin.

TÜRKİYE' DE OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ

bobin fiyatını sormak için bir servise gittim tek bobin olmadığını regülatöründe değişmesi gerektiğini söyledi. (araçta motor soğukken gaza ilk basışta tekleme sorunuda var, düşük bir hızdayken normalde 3. viteste toplayabilecekse motor soğukken patlama sesi geliyor motordan ve istop edecek gibi oluyor) regülatör ömrünü tam bilmiyorum 25000 km ben yaptım. 50000 i geçmiştir kesin. geçen senede hararet yaptırmıştım. sonuçta regülatöre su giriş çıkışı var arıza bu nedenle olabilirmi? araştırdığıma göre tamir takımı ile regülatör yenilenirse zaten regülatör sorun çıkarmaz deniyor. çünkü tamir takımı dışındaki parçalar arıza yapacak parçalar değil deniyor. bu ne derece doğru? fiyat karşılaştırması yapacak olursak tamir takımı + işçilik , regülatör + işçilik fiyatları ve bilen varsa bobin fiyatı nedir. hangisini tavsiye edersiniz. teşekkürler.

Slm.En iyisi regülatörü yani beyini değiştirmek.Birde regülatör ısısına dikkat edin. hararetten dolayı silindir kapak contanız arıza gördüyse eğer regülatör donma yapabilir.stop etmesinin sebebi olabilir

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler