+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: guncel program ve katalizor iptali

1998 model 1.6 marea aracima 3 ay once sequent 24 taktirdim(bahcelievler ayar otogaz).montaj isciligi iyiydi fakat testlerde arac bazen stop ediyordu.bayi sorunu gideremedi.vites degistirme araliklarinda devir cok hizli dusuyor ve ani fren yapildiginda arac stop ediyordu.benzinde boyle bir sorun yoktu.araci alip uskudar da adini hatirlamak istemedigim yetkili servise goturdum(karsi tarafta oturuyorum).rolanti motorunun arizali oldugunu soylediler,degistirin dedim.degisen birsey olmadi.soktuler ve aracin programlariyla oynamaya basladilar.arac servisten ciktiginda yurumuyordu 20 ytl. ucret alip beynin arizali oldugunu soylediler.bende kadir beyi aradim,deha otomotive yonlendirdi.araci goturup biraktim.onlarda lamda sensorunun arizali oldugunu soylediler,degistiginde sorun bitmis gozukuyordu.250 ytl.de oraya bayildik,bir sure sonra tekrar basladi bende gittim ustayla gorustum ve programi guncelledi su anda arac iyi,benim merak ettigim lpg ye baglanmayan lamda sensorunun bu arizaya sebep olup olamayacagi?ayrica klima acikken ikibin ucbindevir arasinda arac bayiliyor.katalizoru iptal ettirsem faydasi olur mu?.bu aracta katalizore bagli sensorler varmidir?.ayrica yeniden guncellenmis program yukletmelimiyim?.saygilar.

Sn. swordfish,
    Maalesef Marea larda;
    1- Gaz kelebegi ve potansiyometresi,
    2- Krank saft sensoru,
    3- Sonda arizalari cok siklikla goruluyor.
    Bu arizalari benzinde farketmemenizin sebebi, LPG ye gore tutusma sicakliginin dusuk olmasi. Her halukarda atesleme oluyor. LPG benzine gore neredeyse 2 misline yakin daha yuksek tutusma sicakligina sahip oldugundan atesleme sistemiyle ve diger sensorlerle ilgili arizalar hemen kendini gosteriyor.
    Araciniz kac kilometrede oldugunu bilmiyoruz ama katalitik konvertorun bitmis olmasi kuvvetle muhtemel.
    Sonda omru yakita bagli olmakla birlikte en fazla 80.000km . Eger degistirilmez ise %30 a varan fazla yakit tuketimine neden olabilir.
    Aracinizn yol ayarlarinin yeniden yapilmasinda fayda var.
    Bunu hizmeti size  ayar otogaz verebilir.

Kadir bey,ilginize cok tesekkur ederim.aracim 98 ama 33 bin km.de(orj.)zaten buna istinaden boyle teknolojik ve pahali bir sistemi tercih ettim.aracin tuketim degerleri ve cekisi su anda normal,sadece katalizoru iptal ettririsem extra guc alabilirmiyim onu merak ediyorum.eger katalizor iptali yaptirirsam ariza lambasi yanarmi?.anadolu yakasinda acibademde oturuyorum.bana yakin en son guncellenmis programi yukletebilecegim bir bayi tavsiye edebilirmisiniz?.ayar otogaz cok uzak gidip gelme sorun oluyor.iyi haftasonlari.
    Haluk Tulu.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler