+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Anahtardan, Benzin-LPG gecisi...

Merhaba... 
    Yetkili ellerce yapilmis LPG donusumlerinin hicbir  sorun cikarmayacagini belirtip, herkese guvenli ve kazasiz belasiz iyi surusler dilerim... 
    Mak. Muh.de  okuyan bir ogrenci ve de genc bir Mak. Muh. adayi olarak  Kadir Abinin yaptigi bu isten dolayi, meslektasim adina gurur duydugumu belirtmek isterim.
    97 model  Renault Europa 1.8 rti aracimiza, bu forum sayesinde en kisa zamanda BRC marka sirali sistemi taktirmayi dusunuyoruz.
    Kadir Abi, benim merak ettigim konu,
    Motoru ilk calistirdigimizda benzinle calisiyor sonra belirli bir isiya ulasinca beyin sayesinde LPG ye gecis oluyor,
    Biz ayni gecisi aracin icine genellikle de direksiyonun altina konumlandirdigimiz anahtar sayesinde de yapabiliyoruz,
    Merak ettigim konu su, 
    Bu anahtar diye adlandirdigimiz aygitin iki konumu var...  LPG ve Benzin...
    Ornegin biz aksam aracimizi park ederken benzinde biraktigimizi varsayalim.
    Sabah geldigimizde de LPG ye almayi unuttugumuzu,
    Ilk calistirma benzinle olacak, daha sonra LPG ye gecis olacak.  (Yazilim boyle)
    Peki anahtar, biz Benzinde biraktigimiz icin hala benzinde...
    Yani beyin aracimizi LPGye gecirdi ama icerdeki anahtar hala benzinde...!!!!
    Bu durum benim kafamda soru isareti olusturuyor... Nasil oluyor diye?
    Eger anahtar dokunmatikse sorun degil...!!!
    Ama bildigim kadariyla degil....
    Ben mi cok basit dusunuyorum ya da gozden kacirdigim bi yer mi var
    Saygilar sunuyorum calismalarinizda basarilar....

Tesekkurler. Yakit secici anahtar 2 pozisyonludur. 1. pozisyon zorunlu benzin, 2. pozisyon ise LPG.
    Normalde anahtar hep LPG de duruyor. Ilk calistirma her zaman benzinle oluyor ve set ettiginiz degerlere gelince sistem otomatik olarak LPG ye geciyor.
    Yani siz aksam benzine, sabah LPG ye almiyorsunuz. Anahtar her zaman LPG konumunda.
    Eger gaziniz biter veya set edilen degerlerde bir degisiklik olursa (Basinc, sicaklik v.s.) arac benzine gecer ve yakit ledi kirmizi olur, ama anahtar yine LPG konumundadir.
    Eger anahtar benzin konumunda ise (Biz buna zorunlu benzin konumu deriz) arac hicbir zaman LPG ye gecmez.

Cok tesekkur ederim, calismalarinizda basarilar...

Iyi calismalar benim sorunum LPG bittiginde sinyal sesi geliyor ve surekli otuyor. Nezaman anahtari LPG den Zoraki benzin konumuna aldim o zaman sinyal sesi kesiliyor. Depoyu doldurunca tekrar LPG konumuna aliyorum. bu normal midir? Arac hareket halinde iken LPG konumundan Benzin konumuna almanin sakincasi olur mu?

Alinti:
    Iyi calismalar benim sorunum LPG bittiginde sinyal sesi geliyor ve surekli otuyor. Nezaman anahtari LPG den Zoraki benzin konumuna aldim o zaman sinyal sesi kesiliyor. Depoyu doldurunca tekrar LPG konumuna aliyorum. bu normal midir? Arac hareket halinde iken LPG konumundan Benzin konumuna almanin sakincasi olur mu? 

o bip sesi zaten lpg nin bittigini soyluyor.anahtari benzine gecirince susuyor.bu normaldir.rahat olunuz.

Bip sesi geldiginde arac otomatik olarak benzine gecer,sistem sizi uyarmak amacli siz dugmeyi benzin konumuna alincaya kadar otmeye devam eder.Bu gayet normaldir.Ama bu sekilde gazi sonuna kadar kullanmaktansa hep full depo yakinina kadar kullanmanizi daha cok oneririz.Gaz basinci fazla olunca yakit ve cekisinizde daha guzel olur.(Depoyu fulleyin 150-200 km yapin yine fullleyin seklinde)

Alinti:

Alinti:

o bip sesi zaten lpg nin bittigini soyluyor.anahtari benzine gecirince susuyor.bu normaldir.rahat olunuz.

Ben LPG Yi yeni takdirdim ne kadar yaktigini olcmek icin gazi sonuna kadar kullandim. Aracim 2004 1,6 VW Bora sehir disi 9,2 sehir ici 12,7 yakiyor. Bana bu degerler cok geldi sizler ne diyorsunuz?

Ortalamaniz (9,2x0,6+12,7x0,4) = 10,6 Litre Benzinde ortalamaniz 8,5 Litre ise normal goruluyor.
    Benzinde 25,5-26 YKR/KM, LPG de 15-15,5 YKR/KM 
    Tam bir olcum icin birkac depo LPG tuketmeniz gerekiyor.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler