+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 307 Triptironiklerde yakıt tüketimi

307 Triptironiklerde yakıt tüketimi

Arkadaşlar merhaba bu sorunuma başka bir konuda yanıt aramaya çalıştım ama yeterli yanıtı alamadım.

Aracım 2003 model 307 Landirenzo sıralı sistem takılı.
    Şehir içi 290 YKR yakıyor.

307 kullanan diğer arkadaşlar varsa lütfen sizce verilerinizi paylaşın. Normal değilse yakıtı fazla yakması neden olabilir.(Bujiler ve hava filtresi yeni değişti)

Cevap: 307 Triptironiklerde yakıt tüketimi

yakıtınız fazla görünüyor.aracın mekanik bakımlarını kontrol ettirip lpg ayarını yeniden yaptırın.

307 peugeut kullananlar lütfen lpg değerlerini yazarmısınız

Sanırım aynı model araca sahibiz. (xt bva tiptronic.) Benim arabamda BRC bağlı
    Aracın Şehir Dışı yakıt tüketimi : km de 135 bin civarı, 100km ortalaması yol bilgisayarında 8.8 civarı görünüyor ve benim hesaplarıma göre ise 8.4 lt. Ancak yolu yaptığım yer Türkiyenin en yüksek iki geçidinin olduğu Kop ve Zigana güzergahında.

Şehir içinde ise bu rakamlar km de 235bin yani 14.7 lt benim hesabıma göre çıkan rakam yol bilgisayarında ise bu rakam asla 12 lt yi bile görmüyor.

Aracımın serviste yapılması gereken tüm bakımları yetkili serviste yapılmıştır. LpG bakımını ise Tulu otogazda bilgisayara bağlayarak tüm ayarların normal olduğunu söylediler. Ancak durum tam anlamıyla içime sinmedi. İnternette yaptığım araştırmalar sonucu LPG filtresinin değişmesi gerektiği sonucuna ulaştım bu işlem için Tulu Otogaza gittiysem de yoğunluklarından dolayı işlemi yaptıramadım. Bu işlemi ilk fırsatta gerçekleştireceğim. Tüketimin daha düşeceği kanaatindeyim, bence de senin yakıtın aşırı fazla.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler