+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: gaza geç geçme

gaza geç geçme

Öncelikle böyle bir forum açtığınız için teşekkür ederim.Benim sorunum 520 aracımın sabah işe giderken 6 kilometre sonunda hala gaza geçmiyor olması.araba iyice ısınıp gaza geçtikten sonra bile stop edersem yeniden çalıştırdığımda bile 1 km boyunca tekrar gaza geçmiyor.brc servisine görtürdüm bi kaç şey denediler fakat yapamadılar.ısı sensörüne baktırdım sorun yok dediler.beyin geç ısınıyor fakat bulamıyorlar nedenini bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler

Cevap: gaza geç geçme

Regülatör bağlantısında hata olabilir.Aracınızın termostatı açık kalıyor olabilir veya soğutma suyunda hava olabilir kontrol ettiriniz.İyi çalışmalar

Alıntı karakurt013 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle böyle bir forum açtığınız için teşekkür ederim.Benim sorunum 520 aracımın sabah işe giderken 6 kilometre sonunda hala gaza geçmiyor olması.araba iyice ısınıp gaza geçtikten sonra bile stop edersem yeniden çalıştırdığımda bile 1 km boyunca tekrar gaza geçmiyor.brc servisine görtürdüm bi kaç şey denediler fakat yapamadılar.ısı sensörüne baktırdım sorun yok dediler.beyin geç ısınıyor fakat bulamıyorlar nedenini bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler
    bunun bı kac sebebı var ama bu sebeblerın ortak yanı ıse regulatore gıden sıcak suyun ya yanlıs yerden alınması yada regulatorden cıkan suyun yanlıs yere verılmesı

eger regulatorunuze gıren sıcak suyu aracın soguk suyunun donus yaptıgı yerden almıslarsa bu sıkıntıyı yasarsınız

yada su olabılır

regulatorunuze sıcak suyu dogru aldılar ama regulatorden cıkan suyu yanlıs yere verdıler mesela en cok rastlanan durum sudur

REGULATORDEN CIKAN SUYU ARABANIN KALORIFER RADYATORUNUN HORTUMLARINDAN BIRINE VERIRLER

ve sorun bundan kaynaklanır

dogrusu su olmalıdır

ARACIN KALORIFER RADYATORUNE GIREN SICAK SU GIRISINDEN T IL EK ALINARAK REGULATORE SICAK SU VERILMELIDIR
    VE
    REGULATORDEN CIKAN SU ISE ARACIN SOGUK SU DONUSUNE YANI KALORIFER RADYATORUNDEN CIKAN SOGUK SU BORUSUNA BAGLANMALIDIR

umarım anlatabılmısımdır

bu yazıyı ustanıza okutursanız yuksek ıhtımalle sorunu cozerler

ve yalnız ustanız kalorıfer radyatoru konusunda yanılır

benımde aracım bmw
    bızım kalorıfer rdaytorlerı 2 gırıs 1 cıkıstır

cıkısı ıyı tespıt etmelı eger kalorıfer musluklarınız ıptal edılmısse o ıste bıraz karısık olur yanı ustanın maharetını gostermesı lazım
    YERİN KULAĞI VARDIR
    AMA BEN YERMIYIM YEMEM!!!

Alıntı cihanasi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunun bı kac sebebı var ama bu sebeblerın ortak yanı ıse regulatore gıden sıcak suyun ya yanlıs yerden alınması yada regulatorden cıkan suyun yanlıs yere verılmesı

eger regulatorunuze gıren sıcak suyu aracın soguk suyunun donus yaptıgı yerden almıslarsa bu sıkıntıyı yasarsınız

yada su olabılır

regulatorunuze sıcak suyu dogru aldılar ama regulatorden cıkan suyu yanlıs yere verdıler mesela en cok rastlanan durum sudur

REGULATORDEN CIKAN SUYU ARABANIN KALORIFER RADYATORUNUN HORTUMLARINDAN BIRINE VERIRLER

ve sorun bundan kaynaklanır

dogrusu su olmalıdır

ARACIN KALORIFER RADYATORUNE GIREN SICAK SU GIRISINDEN T IL EK ALINARAK REGULATORE SICAK SU VERILMELIDIR
    VE
    REGULATORDEN CIKAN SU ISE ARACIN SOGUK SU DONUSUNE YANI KALORIFER RADYATORUNDEN CIKAN SOGUK SU BORUSUNA BAGLANMALIDIR

umarım anlatabılmısımdır

bu yazıyı ustanıza okutursanız yuksek ıhtımalle sorunu cozerler

ve yalnız ustanız kalorıfer radyatoru konusunda yanılır

benımde aracım bmw
    bızım kalorıfer rdaytorlerı 2 gırıs 1 cıkıstır

cıkısı ıyı tespıt etmelı eger kalorıfer musluklarınız ıptal edılmısse o ıste bıraz karısık olur yanı ustanın maharetını gostermesı lazım
    3yıl önce brc sıralı otogaz sistemi taktırdık, son aylarda benimde aynı derdim var,
    10km de anca gaza geçiyor. gaza geçtiği anda stop ettirsem bile tekrar çalıştırdığımda 4-5 km gitmem lazım ki gaza geçsin,
    şehir içindeyim gidebileceğim yerler zaten 10km yi geçmiyor ,şehir içinde lpg nin nimetlerinden pek faydalanamıyorum,
    bu sorun üzerine brc ile ilgili şükür ki resmi bir site buldum. ve bu sayfayı okudum,
    cihanasi arkadaşımız dediklerini kontrol edeceğim

35-40 arası olması gerekdiğini bu forumda öğrendim,
    bu sıcaklık ayarı için yetkili servise gitmeye gerek varmı?
    bu ayarın yapılması kolaymı? tarifle yapılabilir mi?
    tşk.
    hayırlı çalışmalar

Aracınızın kontörlü yetkili servislerimiz tarafından yapılması gerekiyor.
    1-Geçiş sıcaklık değeriniz kontrol edilecek
    2-Regülatör su bağlantısı kontrol edilecek
    3-Soğutma suyunda hava olup olmadığı var ise regülatör ısınmıyor olabilir kontrol edilecek
    4-Regülatör üzerindeki ısı sensörü kontrol edilecek.
    Durumu yetkili servislerimize iletebilirsiniz. Bilginize saygılar
    http://www.brcnerede.com

tşk. ettim
    en yakın zaman da kontrole götüreceğim
    hayırlı çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler