+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1990 model honda accord 2.0i otomatik sorunlar

1990 model honda accord 2.0i otomatik sorunlar

öncelikle merhabalar.

bundan 2 ay kadar önce aldığım honda accord 2.0i otomatik arabamda sorunlar bitmek bilmiyor. en son motor yaptırmak zorunda kaldım halen sorunlar çözülmedi. motoru yaptırdığım usta sorun motorda değil lpg de diyor. lpg işlmini yapan usta sorun lpg de değil motorda ??? artık yeter dedim ve size danışmaya karar verdim. aşağıda sorunları ve araçta bulunan ekipmanları anlatmaya çalışacağım.

araçta bulunanlar. ( bu ekipman ben almadan önce takılmış.)
    1. brc marka 4 nokta dedi lpg ustası bir elektronik devre ve iç aksam
    2. voltran marka kafa. motor ustasının tavsiyesi ile aldesa marka ile değiştirdim. 3 gün önce...
    3. tüp. ilginç bir şekilde ters duruyor. ekipmanları dışarıda, tamponla yedek lastik sacı arasında.

aracın sorunları.
    1. motor sorunu vardı pek çözülmesede motor yapıldı araca.
    2. motor yapılmadan ve yapıldıktan sonra devam eden rölanti sorunu. ilk başta 2500 devir normalde 1300 devir.
    3. kontak kapandıktan sonra tekrar araç çalıştırılmak istenirse çok zor çalışma, çalışmama.
    4.yeni kafa takıldıktan sonra sanki bir vuruntu sesi. gaza bastığımda arabanın tepkisinin daha yavaş olması.
    5. aşırı yakıt tüketimi. motor yapılmadan önce lpg fiyatı 1,65 ytl hep shellden alırım. 0,230
    motor yapıldıktan sonra lpg fiyatı 1,68 -- 0,40 yaklaşık

bu değerler şehir içi.

ne yapmam gerektiği konusunda bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica edeceğim.

Cevap: 1990 model honda accord 2.0i otomatik sorunlar

Sanırız aracınzda votran marka karbüratörlü yani normal sistem var doğrumudur.İyi çalışmalar

sayın 2A teknik,

tam olarak bilmemekle birlikte ayçe otogaz firmasındaki usta 4 noktalı dedi. ama sıralı sistem değil onu biliyorum. sistemde ısıtıcı kafadan çıkan tek hortum yakıt sistemine giriyor. ama kafanın yakınında üstünde brc yazan 5 cm x 5cm gibi bir siyah kutu var

aslında şöyle anlatmam daha doğru olacak;

tank : marka bilinmiyor.
    ısıtıcı kafa : eskiden voltrandı, tavsiye üzerine aldesa takıldı.
    elektronik devre kutusu ve araç içindeki gösterge brc marka.

bu arabada benim bildiğim yani tofaş vari bir karburatör sistemi göremedim. onun yerine motorun üst arka tarafında üstünde enjeksiyon sistemi gibi bir şey yazan bir alet var.(büyükçe dikdörtgen kutu gibi )

Bahsettiğiniz malzeme emülatör olabilir fakat sorununuzun kaynağı değildir.İlgili firma yetkili bayimiz değildir.Aracınzda tesbitlerinize göre normal sistem mevcut bu sistem ile her türlü sorun yaşayabilirsiniz o yüzden aracınıza sıralı sistem lpg dönüşümü yapılacak.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler