+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 2 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 2 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: hava problemişahin s BRC 99

hava problemişahin s BRC 99

kolay gelsın 99 sahin s 100kw brc 83000km aracım rolantıde calısırken aracımın hava fıltresı hortumunun en ucuna yanı hava aldıgı yere elımı kapatınca motor rolantı tıtremesı azalıyo rolantı normalde 5de elımı kapatınca bıraz daha yukselıyo 8 gıbı oluyo ve rolantıdekı motorun tıtrek sarsıntılı halı duzelıyo elımı cekınce yıne aynı oluyo elımı kapatınca aracım nerden hava alıo ve neden stop etmıyo ve elımı kapatınca bu tıtreme olayı neden duzelıyo tıtreme derken rolantı 5 de oldugu ıcın degıl yanı az oldugu ıcın degıl sankı sıkıntılı calısıyo anlayamadım butun bunlarrın caresı nedır aracım nerden hava alıyor olabılır ve daha once sızınle bı konu da daha bulgı almak ıstedım ıkıncı mesajım cevaplanlmadı bunların hepsını goz onunde bulundurarak yardımcı olursanız sevınırım buyrun bu da ooncekı konu :

slmlar arabam 99model şahin s1.6 karbüratörlü 83binde brc 100kw beyın. lpg 4 yıl once kullanıyorum kullanıyorum erzurumda ıkamet edıyorum kısın -40 derece sogukta tek marsta lpgde (benzıne hıc almadan) calıstırıyorum cogu aynı model araba kısları benzıne alınıp oyle calıstırılıyor

benım sorum ıse arabayla duz yolda gıderken mesela 3.vites 40-50 km civarı hızla gıderken devır saatım 2000 3000 arasında tam bılmıyorum o ara gaz pedalından ayagımı canlatmadan debrıyaja basınca motor devrı 4500e kadar cıkıyo yanı ben gıderken 4500 devır/dk lık gaz verıyormusum fakat araba duz yolda ne kadar gıderse gıtsın devır saatı 2700ü gecmıor acaba vıtesteyken gaz mı yemıyor cekmıyor mu aracım ve bu bır problem mıdır benzınde de aynı olayı denedım yok denecek kadar bır fark var ama bu fark lpgde cok fazla geldı bana aracım bujı, elektrık kabloları karbrator olarak ıyı ve bakımlı sızce problem nedır veya nelerdır yardımcı olursanız sevınırım

Cevap: bu bir sorun mu sizce?

--------------------------------------------------------------------------------

Benzindeki sorunu lpg'de 3 kat daha fazla hissedersiniz.Aracın benzindeki durumunu düzeltmeden lpg ile ilgili çaba sarf etmeyiniz.İyi çalışmalar

Cevap: bu bir sorun mu sizce?
    --------------------------------------------------------------------------------

Alıntı:
    2A TEKNİK´isimli üyeden Alıntı
    Benzindeki sorunu lpg'de 3 kat daha fazla hissedersiniz.Aracın benzindeki durumunu düzeltmeden lpg ile ilgili çaba sarf etmeyiniz.İyi çalışmalar

bahsettigim sorun bıraz da olsa mixer veya hava ayarlarından olabilir mi mesela yarım gaz gıderken gaz sevıyesını artırınca pedalda bı sevıye var gibi oraya kadar gaz verınce yavas hızlanıyo ama o bahsettıgım noktadan sonra araba sankı turbo acıyormus gıbı bırden hızlanıyo bu problem neden kaynaklanıyo (aracımın benzındekı sarfıyat degerlerı normal)

Cevap: hava problemişahin s BRC 99

Daha öncede söylediğimiz gibi araç benzinde düzgün çalışması gerek bu durum sağlandıktan sonra;
    1-Hiç benzin kullanmadığınız yazmışsınız regülatör kontrol edilecek soğuk lpg zarar vermiş olabilir
    2-Mikser ve mikserin hava alıp almadığı kontrol edilecek
    İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler