+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1996 mondeo ghıa

1996 mondeo ghıa

arkadaşlar merhaba bende 1996 model mondeo ghia var 20 gün önce woltran marka sıralı sistem kit taktırdım. Fakat bilgisayar proğram ayarlanması yapılmasına rağmen araç soğukken veya sıcakken iki durumda da park halinde araç çalışırken motor titriyor seyir halinde iken vites küçültüp veya büyütmek için debriyaj a bastığımda araç elektrik kesiyor, bazen seyir halinde iken elektrik kesiyor bunun sebebi ne olabilir bilgisi olan arkadaşlar varmı, tüpün beyni arızalı dediler servis değiştirdi fakat aynı arıza halen devam ediyor ve kit takıldıktan sonraki 3 depo gazım yani şimdiye kadar 3 depo gaz bitirdim ama sorunu çözemedim yardımcı olursanız sevinirim.

Cevap: 1996 mondeo ghıa

Elektrik kesmesinden anlatmaya çalıştığınız devrin düşmesine mütakip aracın stop edecek düzeye gelmesini mi Yoksa gaz gösterge düğmesinin(yani sistemin) elektiriğinin gitmesini mi kastediyorsunuz?
    1.durum söz konusu ise sorun lpg kalibrasyonu ya da düzensiz çalışan lpg enjektörleri ile alakalı olabilir.
    2.durum söz konusu ise elektirik tesisatının kontrol edilmesi gerek.servisinize başvurmanızda fayda var.

Özençler 2A Çorum Otogaz

aracın devri sıfıra düşüyor ve stop ediyor tekrar çalıştırmak zorunda kalıyorum, kalimrasyon ayarlarına baktırdım " mükemmel " dediler fakat halen aynı durum söz konusu, aracın devrinin düşmesi yürür haldeyken oluyor örneğin 2 vitesten 3 vitese geçmek için debrija bastığımda araç stop ediyor.... ilginiz için teşekkürler

devir sıfıra düşüyor ve araç stop ediyor, kalibrasyon ayarını iki defa yaptırdım fakat " mükemmel " dediler şimdi benim ne yamam lazım ilgilin için teşekkür ederim. Ayrıca bazı arkadaşlar VOLTRAN marka sistemin bu modellerle uyumlu olmadığını söylüyorlar.

Alıntı gocagartal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    devir sıfıra düşüyor ve araç stop ediyor, kalibrasyon ayarını iki defa yaptırdım fakat " mükemmel " dediler şimdi benim ne yamam lazım ilgilin için teşekkür ederim. Ayrıca bazı arkadaşlar VOLTRAN marka sistemin bu modellerle uyumlu olmadığını söylüyorlar.
    Bahsetmiş olduğunuz problem benzinde iken (az da olsa) varsa önce ford servisine başvurun,benzinde en ufak bir sorun yoksa lpg servisine gidiniz gaz enjektörlerinin debilerini ayarlatınız ve gaz ayarını tekrar yaptırınız.Ayar mükemmel ama araç stop ediyor ve lpg servisi hala mükemmel diyorsa; siz de bu perhiz bu ne lahana turşusu deyiniz

Özençler 2A Çorum Otogaz

pazartesi ilk işim sizin dediklerinizi yapmak olacak teşekkür ederim

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler