+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Stop ederken benzinde calistirilmali mi?

Kadir bey;                
            Turkiye genelinde lpg dagitimi yapan bir sirketin internet sitesinde, "Lpg li bir aracin stop edilirken de bir muddet  benzinde calistirilmasi" tavsiye ediliyor. Buna gerek var mi?
            Bu konuda siz ne dersiniz?
            Tesekkurler..

LPG ye donusum yapanlar artik benzini tamamen unutuyor ve aracin benzinle calismasi gerektiginde bu defa arac benzinle calismaz oluyor. Bunun onune gecmek icin aracinizi ara sira benzinle calistirin tavsiyesinde bulunuyoruz. Ama bu sadece karburatorlu araclar icin gecerli. Karburator conta ve diyaframlarinin, benzin hortumlarinin kuruyup catlamamasi icin. 
    Diger enjeksiyonlu ve SEQUENT sistemlerde boyle bir seye gerek yok. Malum arac stop ettikten sonra ilk calistirma zaten her zaman benzinle oluyor.

Sayın 2A, merhaba. Aracım 2004 model mazda3 1.6. Ben de bir hafta önce Ankara Mavi Denizler'de BRC Seq24MY07 montajı ile lpg ailesine katıldım. İnanın bu kararı vermek zor oldu. Çünkü bugüne kadar arabamı sorunsuz kullandım. (Allaha şükür) Sorun çıkmaması için de ne gerekiyorsa yaptım. LPG'ye geçip BRC markasını seçerken de çok araştırma yaptım.

Şimdilik memnunum ve her zaman da memnun kalmak istiyorum. Bu nedenle forumdaki soruları ve sizlerin cevaplarını takip ediyorum. Amacım, hatalı veya yanlış kullanımdan kaynaklanacak arızaların oluşmadan önce engellenmesi. Hem arabamızı hem de lpg sistemini korumamız gerekiyor.

Bu başlık konusu, bir çok arkadaş gibi benim de merak ettiğim bir soru. Aslında cevabınız açık ; "Enjeksiyonlu ve SEQUENT sistemlerde böyle bir şeye gerek yok." demişsiniz. Ancak böyle yapılırsa (aracı stop etmeden önce biraz benzinle gitmenin) faydalı veya zararlı olacağını söylememişsiniz.

Ben bu şekilde kullanmak istiyorum. Yani aracımı akşam stop etmeden önce son bir kilometreyi benzinle gitmek ve benzinle stop etmek istiyorum. Bu tip bir kullanımın arabaya veya lpg kitine herhangi bir yararı/zararı var mıdır?
    İnanın vereceğiniz cevap benim gibi bir çok kişiyi memnun edecektir.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı ERHAN72 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın 2A, merhaba. Aracım 2004 model mazda3 1.6. Ben de bir hafta önce Ankara Mavi Denizler'de BRC Seq24MY07 montajı ile lpg ailesine katıldım. İnanın bu kararı vermek zor oldu. Çünkü bugüne kadar arabamı sorunsuz kullandım. (Allaha şükür) Sorun çıkmaması için de ne gerekiyorsa yaptım. LPG'ye geçip BRC markasını seçerken de çok araştırma yaptım.

Şimdilik memnunum ve her zaman da memnun kalmak istiyorum. Bu nedenle forumdaki soruları ve sizlerin cevaplarını takip ediyorum. Amacım, hatalı veya yanlış kullanımdan kaynaklanacak arızaların oluşmadan önce engellenmesi. Hem arabamızı hem de lpg sistemini korumamız gerekiyor.

Bu başlık konusu, bir çok arkadaş gibi benim de merak ettiğim bir soru. Aslında cevabınız açık ; "Enjeksiyonlu ve SEQUENT sistemlerde böyle bir şeye gerek yok." demişsiniz. Ancak böyle yapılırsa (aracı stop etmeden önce biraz benzinle gitmenin) faydalı veya zararlı olacağını söylememişsiniz.

Ben bu şekilde kullanmak istiyorum. Yani aracımı akşam stop etmeden önce son bir kilometreyi benzinle gitmek ve benzinle stop etmek istiyorum. Bu tip bir kullanımın arabaya veya lpg kitine herhangi bir yararı/zararı var mıdır?
    İnanın vereceğiniz cevap benim gibi bir çok kişiyi memnun edecektir.
    Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
    SAYIN ERHAN72;

Sıralı sistemde ilk çalıştırma benzinle olacaktır.aracınızı stop etmeden önce benzine almanızın herhangi bir faydası olmayacaktır,çünkü zaten benzin pompası kontağı açtınızda devreye girecek ve benzin hattını yakıtla dolduracaktır.Yapmanız gereken yada dikkat etmeniz gereken benzin seviyesinin minumum çeyrek deponun üzerinde olmasıdır bu pompanızı koruyacaktır.ve ilk marşta aracınız herzaman çok rahat çalışacaktır.lpg li güzel günler dileriz...

Özençler 2A Çorum Otogaz

Cevabınız için teşekkürler Özençler Otogaz.
    "Minimum çeyrek depo benzin" tavsiyenize ben de katılıyorum. Buna dikkat edicem. Herkese kazasız, sağlıklı günler.

SAYIN ERHAN 72 SELAMLAR hava filitreniz temiz ise bujileriniz o arabaya ait doğru numaralı buji ise arabanızın oksijen sensörü düzgün çalışıyorsa birde kaliteli gaz kullanırsanız zaten karışım düzgün olacağı için aracı akşam stop etmeden önce son bir kilometreyi benzinle gitmeye gerek yok çünkü sizin yerinize BRC Seq24MY07 ve mavi denizler üzerine düşen görevi fazlasıyla yaparlar SAYGILAR NİĞDE ATEŞ OĞULLARI LPG

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler