+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 190 E Mercedesi Soğuk havalarda nasıl çalıştırmalıyız?

190 E Mercedesi Soğuk havalarda nasıl çalıştırmalıyız?

Soğuk sabahlarda arabamı çalıştırıyorum ve ısıtmadan direk yola koyuluyorum. Takılı olan BRC sistem benzinde çalıştırıyor, kısa bir süre sonra (bu süre bir kaç kez gaz vermem oluyor) gaza geçiyor. Ama yola koyulduktan 1-2 dk sonra arabam ışıklarda yada herhangibir kasiste stop ediyor. Stop ettikten sonrada çalıştırmak zaman alıyor. Bunun sebebi aracı ısıtmadan yola çıkmammıdır? Isıtmak gerekiyorsa ne kadar süre ısıtmalıyız? Aracım Mercedes 190 E 1,8 + BRC. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Cevap: 190 E Mercedesi Soğuk havalarda nasıl çalıştırmalıyız?

Aracınızda sanırız normal sistem var bu yüzden yerinde veya yolda aracın lpg'ye geçiş devirine çıkmadan 40-50 dereceye kadar ısınmasını bekleyip lpg'ye geçerseniz daha sağlıklı olur.İyi çalışmalar

aracınızın gaz beyni ısınmadığı için stop ediyor. Motor sıcaklığı en az 60 derece olması gerekir aracınız otomatik vites mi? manuel mi? bildirirseniz sevinirim.

Alıntı esnesn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Soğuk sabahlarda arabamı çalıştırıyorum ve ısıtmadan direk yola koyuluyorum. Takılı olan BRC sistem benzinde çalıştırıyor, kısa bir süre sonra (bu süre bir kaç kez gaz vermem oluyor) gaza geçiyor. Ama yola koyulduktan 1-2 dk sonra arabam ışıklarda yada herhangibir kasiste stop ediyor. Stop ettikten sonrada çalıştırmak zaman alıyor. Bunun sebebi aracı ısıtmadan yola çıkmammıdır? Isıtmak gerekiyorsa ne kadar süre ısıtmalıyız? Aracım Mercedes 190 E 1,8 + BRC. Yardımcı olursanız çok sevineceğim.
    Aracınızda mekanik enjeksiyon mevcut bu tip motorlarda bizim kendi geliştirdiğimiz bir sistem mevcut ve bu tip motorlarda manuel düğme kullanıyoruz yani aracın lpg ye geçişini kullanıcının kontrolüne veriyoruz araç ısındıktan sonra lpg ye geçmesini öneriyoruz. Aksi takdirde aracınızda ki bu stop etmeler zamanla daha büyük sorunlar açabilir ördek dediğimiz mengentaylerın çıkmasına yola açabilir ve aracı hiç çalıştıramazsınız işte burada bizim yaptığımız uygulamayla bunu engellemiş oluyoruz.
    Saygılarımla...

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler