+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: FIAT Albea 2004 1.2 16V

Question FIAT Albea 2004 1.2 16V

Sayın 2A muhendislik yetkilileri.

2004 model FIAT Albea marka 1.2 16V silindir hacimli aracıma LPG kiti taktırmayı düşünüyorum.

LPG montajından sonra aracımda meydana gelecek performans düşüşü ve yakıt sarfiyatındaki artışla ilgili bilgi almak istiyorum ve önerebileceğiniz kitin güncel fiyatını da tabi.

Not:Güncel fiyatların olduğu bir başlık açarsanız benim gibi birçok kararsız müşteriyi de mutlu etmiş olursunuz.

Cevap: FIAT Albea 2004 1.2 16V

Aracınıza uygun kitimiz MY-07'dir.Hissedilir bir performans düşüklüğü yaşamazsınız.Aracınız lpg'de benzinden litre olarak max.%15-20 civarı daha fazla tüketimi olur.Diğer konularda giriş sayfamızda iletişim bilgilerine ulaşabilceğiniz size en yakın yetkili bayilerimizden alabilirsiniz.İyi çalışmalar

Benim Albea 2006 model 1.2 16 V aracıma dönüşüm yaptırdım ama bir türlü bayi ayarı tutturamadı.Özellikle çekişte fazla bir düşme olmaz demişlerdi ama hafif rampalarda bile benzine almak zorunda kalıyorum.Montajı yapan usta bunların 1.2 motor olduğunu ve benzinde bile zorlandıklarını söylüyor.Böyle bir durum olabilir mi?Teşekkürler.

Alıntı mak61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim Albea 2006 model 1.2 16 V aracıma dönüşüm yaptırdım ama bir türlü bayi ayarı tutturamadı.Özellikle çekişte fazla bir düşme olmaz demişlerdi ama hafif rampalarda bile benzine almak zorunda kalıyorum.Montajı yapan usta bunların 1.2 motor olduğunu ve benzinde bile zorlandıklarını söylüyor.Böyle bir durum olabilir mi?Teşekkürler.
    Böyle bir durumun olmaması gerekir.
    başka bir ytkili servise gidip kontrol ettirebilirsin...

Alıntı antalya07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle bir durumun olmaması gerekir.
    başka bir ytkili servise gidip kontrol ettirebilirsin...
    Bu konuda 2A Yöneticisinden bir yorum gelmedi.Duyduğuma göre Albea'lara mavi enjektör takılması gerekiyormuş.Bundan kaynaklanıyor olabilir mi?Daha yeni taktırdığım ve başka servise gitme imkanım olmadığından montajı yapan bayiye 2A Mühendisliğin Bursa'dan elemenları gelip bakacakmış,mavi enjektör getireceklermiş,bekliyorum.Teşekkürler...

Regülatör basıncı 1200mbar' dan 1000 mbar'a düşürüp, sıfırdan yeni bir ayar yaptırın.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

mavi enjektör ile turuncu enjektör arasıdaki farkı 2-a yetkilileri açıklarsa sevinirim.eğer turuncu enjektör kötü ise bizimkilere neden turuncu enjektör takıldı.

Mavi-Turuncu ve sarı olmak üzere 3 tip enjektörümüz var.
    Araç motor güç ve hacmine göre seçiliyor.
    1.2 Lt ve altı araçlarda mavi kullanılıyor.
    İyi günler.

KAYBETMEK YOK

Buldum buldum.Sonunda 2006 16V 1.2 Albea aracımın neden çekişten düştüğünü buldum. Bursa'daki Net Otogaz sorunu çözdü. Buradan 2A yetkililerine de sesleniyorum tecrübe olsun ve tüm servislerine bildirsin. Meğersem aracıın manifoltunu üstten delmişler, salyangoz şeklinde olduğu için gaz motora geç ulaşıyor bu yüzden çekişten çok oranda düşüyordu. Manifoltu alttan deldiler aracın gücü nerdeyse benzindekini geçti.Bu arada aracım delik deşik oldu,deneme tahtası oldum.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler