+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: brc lpg sistem için hangi araç en az yakar

brc lpg sistem için hangi araç en az yakar

arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız gibi bu konularda hiç bir bilgim yok.

Öğretmen maaşı ile hafta içi her gün izmirden kuşadasına gidiş geliş 185 km yol yapmak zorundayım. Şubat tatilinde 14.000 ytl civarında 2. el bir araç alıp brc sistem taktırmayı düşünüyoru.
    BRC marka ile en az yakıt tüketimini hangi araçta el edebilirim.

TEŞEKKÜRLER...

Cevap: brc lpg sistem için hangi araç en az yakar

Araçların lpg'de tasarruf oranları benzin ile paraleldir benzini az yakan araç lpg'yi de az yakar.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araçların lpg'de tasarruf oranları benzin ile paraleldir benzini az yakan araç lpg'yi de az yakar.İyi çalışmalar
    1999 ve üzeri astrayla lpg de uzun yolda 110 binden az yakarsın kesin ...

bencede benzinde az yakan araç lpg de de az yakar.
    imzamdaki aracım uzun yolda 7 lt/lpg nin üstüne çıkmaz.

son olarak; bence araç alıp lpg taktırmak yerine montajlı ve sorunsuz bir lpgli araç al. kafan rahat eder. çünkü ilk montajla beraber ufak tefek ayardı zırttı pırttı kafaya takmazsın

Katılmıyorum lpg'siz alıp kendimiz montaj yaptırmak daha mantıklı bence
    Alıntı bilal55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bencede benzinde az yakan araç lpg de de az yakar.
    imzamdaki aracım uzun yolda 7 lt/lpg nin üstüne çıkmaz.

son olarak; bence araç alıp lpg taktırmak yerine montajlı ve sorunsuz bir lpgli araç al. kafan rahat eder. çünkü ilk montajla beraber ufak tefek ayardı zırttı pırttı kafaya takmazsın
    FORUMCU

benzinde az yakan araç muhakkak lpg dede az yakar. fakat başka etkenlerde var
    öncelikle aracın ateşleme sisteminin iyi çalışması
    aracın kullanım şekli
    araçta kullanılan gaz kalitesi
    iyi yapılan montaj ve güzel bir gaz ayarı

sık kullanacağınız aracın aynı zamanda aşınan parçaları olacaktır onlarında fiyatını göz önünde bulundurun bence.
    imzam daki araç yakıt testinde 86 km de 5.37 litre lpg yakmıştır. parçası pahalıdır bilginize.
    97 honda euro civic 1.4i

Alıntı ahoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar başlıktanda anlayacağınız gibi bu konularda hiç bir bilgim yok.

Öğretmen maaşı ile hafta içi her gün izmirden kuşadasına gidiş geliş 185 km yol yapmak zorundayım. Şubat tatilinde 14.000 ytl civarında 2. el bir araç alıp brc sistem taktırmayı düşünüyoru.
    BRC marka ile en az yakıt tüketimini hangi araçta el edebilirim.

TEŞEKKÜRLER...
    ayrıcı günde 185 km az bir km değil ayda nerden baksanız 900-1000 km civarında yol yapmanız demek birde bırakın yolu aynı zamanda erken kalkıp yol çekip geç gelmek vs var. eğer bir kaç aylığına değil ise başkada bir maniniz yok ise taşınmak daha karlı olacaktır.
    97 honda euro civic 1.4i

Alıntı necc7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benzinde az yakan araç muhakkak lpg dede az yakar. fakat başka etkenlerde var
    öncelikle aracın ateşleme sisteminin iyi çalışması
    aracın kullanım şekli
    araçta kullanılan gaz kalitesi
    iyi yapılan montaj ve güzel bir gaz ayarı

sık kullanacağınız aracın aynı zamanda aşınan parçaları olacaktır onlarında fiyatını göz önünde bulundurun bence.
    imzam daki araç yakıt testinde 86 km de 5.37 litre lpg yakmıştır. parçası pahalıdır bilginize.
    Bedava valla ben karar verdim honda alıyorum. Wc ye bile honda ile giderim artık

Alıntı omer1984 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bedava valla ben karar verdim honda alıyorum. Wc ye bile honda ile giderim artık
    hondanın parçası baya pahalı sonra benim gibi pişman olmayasın evet araba güzel özellikli kullanımı rahat tek sorun parça fiyatları ve benim araç euro civic olduğundan kaporta parçası bulma zor. bu konuda diğer kriterleride dikkate alıp karar verin hatta ustanız vs var ise onlar ile görüşün. şimdiden hayırlı olsun.
    97 honda euro civic 1.4i

Alıntı necc7 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hondanın parçası baya pahalı sonra benim gibi pişman olmayasın evet araba güzel özellikli kullanımı rahat tek sorun parça fiyatları ve benim araç euro civic olduğundan kaporta parçası bulma zor. bu konuda diğer kriterleride dikkate alıp karar verin hatta ustanız vs var ise onlar ile görüşün. şimdiden hayırlı olsun.
    Evet dün kısa bir araştırma yaptım bu araçlar ile ilgili olarak ustalarlada görüştüm bizim buradaki yetkili 2a mühendislik çalışanları ile de görüştüm fakat yakıtının o kadar az olmasının mümkün olmayacağını uzun yolda bugünkü şartlarla 120 liradan aşşağı düşmeyeceğini söylediler. Bakalım hayırlısı artık bi karar vereceğiz.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler