+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lft değerlerinin düzelmesi

Lft değerlerinin düzelmesi

Merhaba,Megane2 1.6 aracım soğukken benzinde çalışırken 1000-2000 devir arası yığılma yapıyor ısınınca benzinde ve lpgde sorun yok.Sizdende öğrendiğim kadarıyla Lft değerlerinin bozulmasından kaynaklandığını ve kalibrasyon ayarıyla çözüleceğini düşünüyorum.150 km kadar lft değerlerinin düzelmesi için benzinde kullandım aracı bir miktar düzelme oldu.Ayara gitmeden önce 150 km benzinde kullanmak Lft ayarlarının düzelmesi için yeterli midir yoksa daha fazla benzinle çalıştırmamı tavsiye edermisiniz? Teşekkür ederim.

Cevap: Lft değerlerinin düzelmesi

Sorun LFT değerlerinden kaynaklanıyor ise 200-250 km yeterli olması gerek.İyi çalışmalar

Sayın Ozgurkso,

LFT değerlerinin düzelip düzelmediğini kontrol etmek üzere sizi davet ediyoruz.

Saygılarımızla

Alıntı ozgurkso Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,Megane2 1.6 aracım soğukken benzinde çalışırken 1000-2000 devir arası yığılma yapıyor ısınınca benzinde ve lpgde sorun yok.Sizdende öğrendiğim kadarıyla Lft değerlerinin bozulmasından kaynaklandığını ve kalibrasyon ayarıyla çözüleceğini düşünüyorum.150 km kadar lft değerlerinin düzelmesi için benzinde kullandım aracı bir miktar düzelme oldu.Ayara gitmeden önce 150 km benzinde kullanmak Lft ayarlarının düzelmesi için yeterli midir yoksa daha fazla benzinle çalıştırmamı tavsiye edermisiniz? Teşekkür ederim.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Aracınızdaki sorun tamamen düzelene kadar benzinde kullanınız.Problem bittikten sonra lpg kalibrasyonu için servisinize başvurun.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Alıntı Mocan Otomotiv Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayın Ozgurkso,

LFT değerlerinin düzelip düzelmediğini kontrol etmek üzere sizi davet ediyoruz.

Saygılarımızla
    İlginize çok teşekkür ederim.Bir kaç gün daha benzinle gezip firmanıza uğrayacağım.Gerçekten ilginiz ve işinize saygınızla örnek bir firmasınız.

LFT değerlerinin bozulmasının sebebi nedir? Çözüm olarak benzinde kullanılması gerektiğine göre sebep LPG imiş gibi anladım.

Alıntı veteriner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LFT değerlerinin bozulmasının sebebi nedir? Çözüm olarak benzinde kullanılması gerektiğine göre sebep LPG imiş gibi anladım.
    Sayın veteriner ;

LTF long fuel trim (uzun yakıt düzeltmesi) ; lpg ile bağlantısı yapılan yanlış lpg kalibrasyonun uzun dönemde aracın orjinal ecüsünde yer almasıdır..İşte burda BRC nin bir diğer ayırt edici özelliği ortaya çıkıyor.BRC MY-07 plug driwe programı lpg kalibrasyonun max%3 hatayla yapar şayet hata oranı yüksek ise programlamayı yarı da keser ve tekrarlar.
    NOT : LFT değerleri sadece lpg kalibrasyonu ile bozulmaz,farklı sebebleri de vardır.

Özençler 2A Çorum Otogaz

Evet araç fakir karışım yada zengin karımlı geziyorsa sürekli araç kendi parametrelerini düzeltmeye çalışıyor, sizin anlayacağınız izahı budur.

Benzin ile bir müddet gezildiğinde araç kendi parametrelerine geri döner ve bu şekilde yeniden LPG proğramı kontrol edilerek son şekli verilir.
    Sevgi ile kalın

Sorunla ilgili uğradığım Mocan otogazın,başta Övünç bey olmak üzere tüm çalışanlarına yakın ilgileri ve iyi niyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Sayın Ozgurkso,

Kapımız her zaman BRC kullanıcılarına açıktır. Montajınız her nerede yapılmış olursa olsun her zaman servisimize bekleriz.

Saygılarımızla

Sorunla ilgili uğradığım Mocan otogazın,başta Övünç bey olmak üzere tüm çalışanlarına yakın ilgileri ve iyi niyetlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler