+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzin biterse

Question benzin biterse

Sayın yetkili, aracımda my07-45lt brc sistem takılı. Benim sorum bilgi amaçlı. Benzin tamamen biter ve araba benzin ile çalışmazsa yada biraz çalışıp daha gaza geçiş yapmadan stop ederse,-zorunlu durumlarda- aracı direk gaz ile çalıştırmanın bir yolu var mı(karbüratörlü araçlardaki gibi), varsa da araca zararı var mı?( bir arkadaşımdan gaz düğmesine bir süre basılı tutup gaz ışığı yanınca çalıştırılabileceğini duydum) Teşekkürler

Cevap: benzin biterse

Acil durumlar için beş defa direkt lpg'de çalışma hakkınız var.Limitiniz dolduğu zaman yeni limit için lpg ECU'sinin resetlenmesi gerekiyor.
    Kontağı açıyoruz lpg anahtarına basılı tutuyoruz sesli ikaz verdiği zaman marşa basıyoruz.İyi çalışmalar.

Böyle yapılınca benzin pompası zarar görür mü?

Alıntı veteriner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Böyle yapılınca benzin pompası zarar görür mü?
    Sayın veteriner ;

Siz yine de benzin seviyesini çeyrek depo seviyesinde muhafaza ediniz

Özençler 2A Çorum Otogaz

Peki bu sadece BRC için mi gecerlidir. Mesela bizim iki araçımız var birinde brc seg24 diğerinde ise atiker sıralı sistem lpg mevcut. Bütün sistemlerde mevcutmudur.

Sayın 2A TEKNİK,
    İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Ek:
    Soru sordum başıma geldi, benzinim bitti(araba çalışmadı), dediğiniz gibi yaptım, düğme yeşil oldu ama 3 defa denememe rağmen(motor sıcaktı)araba gazda çalışmadı!! Eğer gerçekten zor durumda olursam çalışmazsa??( vectra 2001)
    Bu arada bu benzin pompası ile ilgili, sanayide usta benzin lambası devamlı yanarsa benzin pompası devamlı çalıştığı için yanar dedi, doğru mu acaba?
    Teşekkürler, iyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler