+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan
1 2 3 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: renault 19 16e rte rolanti problemi

renault 19 16e rte rolanti problemi

2000 model 16 e rte 19 'a 10 gün önce atiker sıralı sistem taktırdım araç gazda iken sürekli rolantide sürekli oynama oluyor taktırdırm servis lpg enrektör memelerini 1,8 likden 1,5lik ile değiştirdi ama aynı sorun sürüyor neden kaynaklanıyodur acaba yrd olursanız sevinirim

Cevap: renault 19 16e rte rolanti problemi

Sorun sürekli rolanti dalgalanması ise motor lpg'de gerekli yakıt düzeltmesini yapamıyor demektir.İyi çalışmalar

nasıl düzelte biliriz

İlgili montajcı benzin ve lpg değerlerini kontrol edecek.İyi çalışmalar

slm benimde rolanti problemim var reno megan 1999 model benzinliyken sorun yoktu atiker sırakı tüp taktırdım hem benzinde hemde gazda rolanti inişler çıkışlar var taktırdığım yer baştan savıyor sorunum ne olabilir

Aracınızın öncelikle benzinde düzgün çalışmasını sağlamaya çalışınız.İyi çalışmalar

bayar kardeşim benzindede yapıyomu rolanti dalgalanması aynı sorun bendede var

Alıntı ferhat1906 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bayar kardeşim benzindede yapıyomu rolanti dalgalanması aynı sorun bendede var
    Arkadaşlar aynı motora sahip bi araca bende taktırdım hiç bi sorunu olmayan araba bi daha dikiş tutmadı üstelik söktükten sonra bile uğraştırdı ve aldığım rölanti motorlarınında hepsi sağlammış sökerken bi yeri iyi tıkamamışlar hava alıyormuş şimdi o motorları evde sergileyiyorum ..O motorlar kadar lanet bi motor yoktur heralde en iyisi sen o arabadan komple kurtul )

tam söyleyebilirmisin nereyi tıkamamışlar senindemi tüp takıldıktan sonra benzin bozuldu anlatırmısın

Thumbs up Cevap: renault 19 16e rte rolanti problemi

Cevap.renault 8 valf araçlarda lpg den sonra rolanti dalgalanmaları normaldir.Herhangi bir arızadan değildir.Sadece gaz kalibrasyonu düzgün olmayan araçlarda bu problem olur.ÇÖZÜM.Rolenti düzelinceye kadar benzinle kullanıp, araç düzgün çalışmasından sonra çok düzgün gaz ayarı yapılacak.Tabiki bu işlemler yapılırken eksoz sondası sağlam olmalıdır.ve en önemlisi aracın kendi ecusunun geçici arızaları silinmesi gerekir.Geçici araızaları reno yetkili serviste veya renonun kendi arıza tespit cihaz ile yapılmalıdır.Bu işlemler basit masrafsızdır.Boşuna rolanti düzenleme vanası değiştirmeyin.İyi günler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler