+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 88 model şahin soğuk motorda stop ediyor

88 model şahin soğuk motorda stop ediyor

Merhaba arkadaşlar. Benim sorunum 88 model bir şahinim var. Lpgli. Motor soğuduğunda çalıştırdığım zaman ayağımı gazdan çekince araba stop ediyor. Ama ısınınca problem yok. Ne yapmam gerek. Sorun otomatik jiklede mi yoksa başka bir şeyde mi? Benzinde de gazda da farketmiyor.

Cevap: 88 model şahin soğuk motorda stop ediyor

Arkadaşım Seni Problem otomatik jiklede gibi Gözküyor.karburatöre baktır bi jiklenin gectigi su kanalları tıkanmış olabilir.

88 model araba bu ısınınca gidiyorsa şükret bence, bendede 93 doğan vardı aynı sorunu ve birçok sorun yaşıyordum arabada değiştirecek parça kalmadı sonunda bende arabayı değiştirdim sorun çözüldü yani

Alıntı x_large Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    88 model araba bu ısınınca gidiyorsa şükret bence, bendede 93 doğan vardı aynı sorunu ve birçok sorun yaşıyordum arabada değiştirecek parça kalmadı sonunda bende arabayı değiştirdim sorun çözüldü yani
    Haklısın ama burda birçok eski model arabalar var onlarda hiç olmuyor.:S ilk defa karşılaşıyorum böyle bişeyle

ben bir ototamircisiyim ama senin sorunun otomatik ciklede enyakın ustaya git ve yaptır cikleyi

arkadaşlar ilginiz için çok teşekkürler bende diğer arkadaşımın dediği gibi sattım arabası sorun çözüldü. şimdi faça bir doğanım var

arkadasım aynı sorun bendede vardı bendede 93 moıdel sahin var benımkıde sabahları calıstırdıgım zaman stop edıyordu bu sorunu ben kendım cozdum hava filitresının onune bulasık sungerı tıkadım arka motordan gelen yerde kalın bulasık telı koydum mukemmel bır yakıt tasarrufu sagladım oto matık jıklemıde devreye gecırıdm cıklende problem olabılır genelde araba az yaksın dıye otomatık cıkleyı ıptal edıyorlar sende karbıratorunu sok su kanalını temızde kıreclenme olabılır karbıratorunu takmadan once yerde cıklenı ayarla cıkle gaz telının gerıldıgı yerde bır tane vıda var onu sıkarak 1.2 mılım kadar acık kalacak sekılde ayarla araban 800.1200 devırde calısmasını saglıcaktır karbıratorunu tak gaza basmadan calıstır calısmazsa gaza basarak calıstır ayagını 5 sanıye kadar tut ılk karbıratoru kaktıgın zaman salak salak calısacak ondan sonra kendısı duzelecek aracın ısınmaya basladıgı zaman rolentesı dusmeye baslıcak dusmezse yapacagın bırsey yok cıkmacıdan yenı karbırtor alacaksın karbıratorunde bozulmus olabılır haftada 2 sefer benzınde calıstırısan aracını bu sorun bır daha karsına cıkmayacaktır

O aracımı sattım şimdi doğan aldım. tek marşta basıp, stop etmeden gidiyorum Maşallahı var.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler