+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Lpg yol bilgisayarı

Lpg yol bilgisayarı

Sayın 2A yetkilileri bundan önceki problemlerime cevap verdiği için Sayın Kadir Örücü beye sayın Faruk Sevgili beye ve bundan sonraki sorularıma verecekleri cevaplar için tüm teknik ekibe şimdiden teşekkür ederim.

Gelelim esas konuya, 92 model reno 21 manager karbüratörlü aracım var. Ben aracıma lpg sistemi için yol bilgisayarı yaptım ve şu anda kullanmaktayım. Aracımda sadece regülatörüm BRC, aracı 7 sene önce aldığımda Landi renzo kit vardı yani benden önceki sahibi lpg montajı yaptırdığı için BRC değil. Şimdi multivalften komitatöre gelen voltaja göre bilgisayar ekranında kalan lpg miktarını Litre olarak gösteriyor. Şehir içi ve şehir dışı menzili gösteriyor ve daha birkaç özellik var. Multivalfler eski tip olduğu için gelen voltaj atıyorum 5 Volttan birden 2,5 Volta düşüyor buda sağlıklı bir veri oluşturmuyor. Yani 20 litre gaz varken gaz azaldıkça 19-18-17 litre gibi sıralı gitmiyor. Direk 15 Litre ye ve ona göre programlanmış menzil km sine iniyor. Bu yol bilgisayarını biz 2 adet reno 21 de uyguladık ve kullanıyoruz. Diğer araba concorde ve tamamen sistem BRC. Diğer aracın multivalfi sizin eski tip multivalfinizden ve doğru değerleri alabildiğini ifade ediyor. Sizden şu konuda bilgi almak istiyorum. Yeni tip multivalfleriniz kataloğunuzda 0-90 OHM arası değer gösterdiğini belirtiyor. Anladığım kadarıyla iç yapısında direnç var ve bu direçlerden çıkan voltajlar anahtara değer gönderip seviye takip ediliyor. Yeni tip multivalfleriniz benim bilgisayarıma doğru değerleri gönderebilirmi? Yani örnek verecek olursam diyelimki tam dolu depo 5 volt değer verdi, bu değer lpg eksildikçe 4,9V-4,8V 4,7V veya 5V-4,5V-4V-3,5V sıfıra doğru değer verirmi. Birde tamdolu depo kalibrasyonundan bahsediliyor forumda karbüratörlü kitlerde de bu kalibrasyon yapılabiliyormu? Eğer BRC multivalf ve anahtar bu işe uygun ise multivalf ve anahtarı BRC monte ettirmek isterim. Kolay gelsin Teşekkürler.

Cevap: Lpg yol bilgisayarı

Gönderebilir tank tam dolu ve boşken bu değeri okuyup cihacınızı bu duruma göre kalibre edebilirsiniz yanlız ani hareketlerden etklenmemek için bizim sistemimiz 2.5 dk geçikmeli ledlere seviyeyi bildirir.Karbüratörlü sistemlerde sistemi kalibre etme şansınız yok.İyi çalışmalar

Bilgiler için teşekkürler.

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gönderebilir tank tam dolu ve boşken bu değeri okuyup cihacınızı bu duruma göre kalibre edebilirsiniz yanlız ani hareketlerden etklenmemek için bizim sistemimiz 2.5 dk geçikmeli ledlere seviyeyi bildirir.Karbüratörlü sistemlerde sistemi kalibre etme şansınız yok.İyi çalışmalar

Peki eski tip şamandra da yeni tipler gibi değer verirmi?

Alıntı aturgut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki eski tip şamandra da yeni tipler gibi değer verirmi?

Eski tip şamandraların ECU ile bilgi paylaşımı yapmadıgında dolu boş let ayarı yapılamaz

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

Alıntı mavidenizler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eski tip şamandraların ECU ile bilgi paylaşımı yapmadıgında dolu boş let ayarı yapılamaz
    Sayın Mavidenizler eski tip şamandıralardan da aynı değerleri alabilirmiyiz derken onu kastetmedim. Yeni şamandıralardan alınan voltaj değerlerini kastettim. Şöyleki. Yeni tipten atıyorum 0 ile 5 volt arası kademeli bir şekilde voltaj alabiliyoruz. Yani 5-4,5-4-3,5-3-2,5... Volt gibi değerler alabiliyorsak aynı şekilde eski tip şamandralardan da bu değerleri alabilirmiyiz. Yoksa mıknatıslı tipler gibi direk voltaj geçişlerimi yapıyor bunu demek istemiştim. Teşekkürler.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler