+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VW BORA LPG DE TİTREME

VW BORA LPG DE TİTREME

Arkadaşlar Merhaba
    Benim aracım 2000 model vw bora trendline
    BRC taktıralı 14.000 km yol yaptım.
    Benim bir sorunum var.
    Aracım benzinde çalışıyor. Bu kış soğuklarında hiçbir sorun çıkartmıyor çalışıyor tek marşla. Gaza geçişte de bir problem yok.
    Fakat benzinde çalıştığı zaman rolantisinde bir problem yok. araba saat gibi çalışıyo.
    Gaza geçtiği zaman ise motorda düzensiz çalışma başlıyor. Devir saati oynuyor. Motorda bir titreme ve sallantı oluyor.
    Sanki bu Bu titreme ve sallantı filtreleri değiştirdikten sonra ( gaz filtreleri) ve yeni program atıldı araca Brc bayisinde. Sanki ondan sonra ortaya çıktı. Araç seyir halindeyken de sanki aracı birisi arkadan tutup bırakıyor oluyordu. Tekrar gittim bayiye ayar yaptılar. Bu giderken tutup bırakma bitti. Fakat motor lpg de düzensiz çalışmaya devam ediyor.
    Sebebi ne olabilir.
    YArdımcı olurmusunuz...

Cevap: VW BORA LPG DE TİTREME

Aracınızın ateşleme sistemi ve lpg kalibirasyonun kontrol edilmesi faydalı olur.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızın ateşleme sistemi ve lpg kalibirasyonun kontrol edilmesi faydalı olur.İyi çalışmalar
    ateşleme sistemi derken tam anlayamadım
    ne demek istediniz

Ateşleme bobini buji ve buji numarası ayrıca buji kabloları.İyi çalışmalar

Alıntı 2A TEKNİK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ateşleme bobini buji ve buji numarası ayrıca buji kabloları.İyi çalışmalar
    ilginiz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
    fakat bu söylemiş olduğum sıkıntıların hiçbiri benzinde iken yapmıyor.
    Ama lpg ye geçtikten sonra yapıyor.
    Dolayısıyla bu arıza lpg sistemi ile ilgili olamazmı.
    Ben lpg sistemi ile ilgilidir diye Karabük BRC bayisine getirdim aracımı orda bilgisaayara bağladılar ayar yaptılar. Ama değişen bişey olmadı.
    Şimdi ne yapmalıyım.

Lpg motor için daha zor bir yakıt benzinde sıkıntı hisseddirmeyebilir daha öncede yazdığımız gibi lpg kalibirasyonu rolantide ve yolda kontrol edilecek.İyi çalışmalar

2005 model 1,6 otomatik 147 bınde hınglıne boram var atiker sıralı sistem gaz takılı. son zamanlarda arac calıstıgında 1000 devrlle 2000 devir arasında hafif bi titreme oluyo boştayken ama vitese alıp kavramaya girince aşırı bi titreme oluyo aracta ve eskısı gibide gitmiyo normal de gaza dokunuca asfalt ağlatan arac şimdi gitmiyo aşırı yüklenınce gaza 4000 devirde haykırıyo ama kuru gürültü yine değişen bişy yok. ne yapmam gerekıyor.

LPG enjektörleriniz de veya aracınızın ateşleme sistemin de sorun olabilir. İlgili markanın yetkili servilerine konuyu iletmenizi rica ediyoruz. Bilginize

çok teşekkür ederım yardımınız için. ama aynı sıkıntı benzındeykende yapıyo. başka bi sebebden olabılırmı bellıkı kaputun kenarına bi iki milyar sıkısmıs herzamankı gibi. baskı balata yada yürüyenden dolayı olablırmı.

Ateşlem sistemini kontrol ettirmenzi öneriyoruz. Ayrıca Baskı balata kontrolü için şunu yapabilirsiniz.Yaklaşık bir saat gibi bir kullanım sonrası rölantide vitesi 3 yada 4 almanızı el frenini çekmenizi ve gaza basmadan debiriyajı yavaş yavaş bırakmanızı aracınız stop eder ise baskı balatada sorun olmayabilir aracınız stop etmez ise baskı balatanız da sorun olabilir. Bilginize

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler