+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: benzinden gaza geçmiyor

benzinden gaza geçmiyor

slm 1998 model megane arcım var. brc marka 24 olan sistem tüp takılı..
    1 haftadır tüpe gecmiyor turuncu yanıyor sonra kırmızı yanarak sinyal veriyor ötüyor...sinopun türkeli ilcesindeyim en yakın bayiniz bana cok uzak......nedeni ne olabilir..ne yapmalıyım..

Cevap: benzinden gaza geçmiyor

Basınç sensöründe veya gaz basıncı ile ilgili bir sorun olabilir.Kesin teşhis için aracın bilgisayara bağlanıp kontrol edilmesi gerekiyor.İyi çalışmalar

Sayın Özkanay,

Aracınızda LPG sistemine bağlı Röleler var, bu röleleri de kontrol edebilirsiniz.

Saygılarımızla

Alıntı ozkanay007 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 haftadır tüpe gecmiyor turuncu yanıyor sonra kırmızı yanarak sinyal veriyor ötüyor...sinopun türkeli ilcesindeyim en yakın bayiniz bana cok uzak......nedeni ne olabilir..ne yapmalıyım..

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Aracınızın kesinlikle basıç sensörü arızalı

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

gecen sinop merkeze gittim basınc sensorlerinin aynısı takıldı bişey cıkmadı brc servisi degil atiker servisi baska yok cünkü.. bil soktu program varmış.. bişey cıkmadı sorunuda bulamadı... bide rölelere baktırayım neresinde tam olarak...

röleler in yeri nerde ve nasılo kontrol ettiririm elektrikciyemi göstereyim.. ne dersiniz..

Röleler Aracın LPG ECU'sunun çok yakınındadır. Buradaki Röle ve Sigorta gruplarını kontrol ettiriniz.

Aracın Arka kısmında Gaz Kesicilerini kontrol ettiriniz. Açıldığı anda Tankın bulunduğu kısımdan ses almalısınız.

Saygılarımızla

röleler in yeri nerde ve nasılo kontrol ettiririm elektrikciyemi göstereyim.. ne dersiniz..

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

gecen sinop merkeze gittim basınc sensorlerinin aynısı takıldı bişey cıkmadı brc servisi degil atiker servisi baska yok cünkü.. bil soktu program varmış.. bişey cıkmadı sorunuda bulamadı... bide rölelere baktırayım neresinde tam olarak...
    SAYIN OZKANAY;

Yetkisiz servislere aracınızı göstermek çok mantıklı değil,her ne kadar programı bir şekilde temin etmiş olsalar da ,programı kullanma yeteneğine sahip olabileceklerini düşünmüyoruz.Aracınızdaki sorun @mavidenizlerin dediği gibi basınç sensöründen ya da @mocanın dediği gibi rolelerden de olabilir.bu roleler bazen oksitlenme yapabiliyor.Sinop iline en yakın bayimiz Samsun\Bafrada , iletişim bilgilerine giriş sayfasından ulaşabilirsiniz.Bu taraflarda işiniz varsa biz de seve seve aracınızdaki sorunu giderebiliriz.iyi günler

Özençler 2A Çorum Otogaz
    BRC BÖLGE BAYİ

Sequent 24 sisteminin ECU yanındaki role arızası aracın elektrovalflerinin açmamasına neden olacagından öncelikle reil ısı basınç sensörü ne bakılmalıdır.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

ozkanay007 arkadaşım madem servis sana çok uzak ..acizane benim aklıma gelen de aracın deposundan gelen bakır boruyu kontrol edermisin..ezik veya bükülme varmı??.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler