+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Fıat Marea Liberty

Unhappy Fıat Marea Liberty

2004 model Fiat Marea Liberty aracım var.Aracıma geçen sene BRC marka sıralı sistem taktırdım.Sistemle ilgili hiç bir sorun yaşamadım.Ama aracımda tek bir sorun çıktı uzun yolda veya şehiriçinde bazen oluyo hareret olmamasına rağmen hararet göstergesi tavan yapıyo.Önce lpg taktırdıgım yere gittim sorun bizle alakalı değil dediler.Sonra Bikaç tamirciye daha götürdüm sorun çözülmedi.Sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim?

Cevap: Fıat Marea Liberty

Durum meydana geldiği zaman gösterge panelin üzerine hafifce vurunuz değişiklik oluyor ise yetkili fiat servislerinde aracınızın şasi bağlantılarını ve gösterge paneli bağlantılarını kontrol ettiriniz.
    İyi çalışmalar

Merhaba...

Şikayetinizle ilgili iki olasılık var.

1.- Gösterge şaselemesi zayıf..
    2.- Göstergenizi yeniden programlamak gerekir.

Programlama için FIAT servislerine müracaat etmeniz gerekir.

Sağlıcakla kalın.

Serdar Kantarcı

İlginize teşekkür ederim sağolun...

muşurun ucu yerinden çıkmış olup gövdeye (şaseye) değerse o şekilde bi fırlama olur ibre sapar Aynı arızayı bende yaşadım ,yani önemli bi şey yok.bi ustayagösterin.

Öncelikle bu forumu hazırlayan arkadaşlardan ALLAH razı olsun. Sayenizde yararlı bilgiler ediniyoruz. Benimde 2004 Liberty aracım var. Benim arabamdada hareret problemi var. İbre özellikle yazın tam ortadaki çizginin üstündeki noktaya kadar çıkıyor. Aracımı yetkili servise götürdüm. Bana hararetin normal olduğunu hararet göstergesinin arızalı olduğunu, sökülüp tamire gitmesi gerektiğini söylediler, yaklaşık 200-250YTL masrafı olur dediler. Gösterge üzerine vurulduğunda orta çizgi ve üstündeki noktanın arasına indi. Yani hararet bu iki nokta arasında geziniyor. Kafam karıştı gerçekten göstergemi arızalı, olsa bile tamir içim bu miktar çok değilmi? Ayrıca motor soğukken geç çalışıyor. Motor sıcakken 1 saniyede çalışırken, soğukken 5-6 saniye basmam gerekiyor. Servis bunada normal dedi. Cevap verecek arkadaşıma çok teşekkür ederim.

Aracınızın gösterge paneline şiddet uyguladığınız zaman gösterge normale dönüyor ise hararet probleminiz yok demektir.Gösterge paneli sökülecek ve panel arka kapak elektrik soketleri temizlenecek ayrıca akü şasi bağlantıları temizletip kontrol edilecek.Saygılar

BENDE 2006 MAREA LİBERTY VAR ARACI YENİ ALDIM. 21000 KM DE ARACIN HARARET ÇUBUĞU KISA SÜREDE ORTA DAKİ CİZGİNİN ÜZERİNE GELİYOR VE FAN AÇIYOR 1 KM. YAPMADAN BU KADAR ÇABUK FAN AÇMASI NORMALMİDİR. AYRICA LPG TAKTIRMAK İSTİYORUM. HANGİ MARKAYI TAKMAK GEREK ÖZELLİKLERİ NASIL OLMALI BİLGİLENDİRİRSENİZ MEMNUN OLURUM.

Fan'nın bu kadar erken açması normal değildir.Fan rolesini kontrol ediniz sarsıntıdan fanı devreye alıyor olabilir.Aracınıza uygun kitimiz MY-07'dir.Anasayfada yeralan YETKİLİ SERVİSLERİMİZ linkinden size en yakın servisimizle irtibata geçerek; maliyet, ödeme seçenekleri ve referans araçlar konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

2-2,5 Ay önce 2003 liberty aracıma BRC marka sıralı lpg taktırdım. Arabada ara sıra motor arıza lambası yanıyor ve gaz yemıyor. 2A dan bir beyle problemımı görüştüm. Aydın ve Kastamonuda çare bulunamadı Buji Kabloları, Ateşleme bobini , Ve oksijen sensörünü değiştirmem söylendi. Hepsini uygulamama rağmen olumlu bir sonuç alamadım. Sizce ne yapmalıyım ? Bu rada arabayı lpg yi iptal ederekte kullandım. LPG olmadan çok iyi sıkıntı yok. Lpg olunca sorun aynen devam. iyi çalışmalar....

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler