+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1.4 Otm. Getz

1.4 Otm. Getz

Merhaba, yeni aldığım 2007 model 1.4 otomatik getz aracıma LPG taktırmak niyetindeyim.Aracım 15000 km'de.

Senede 15000 km yol yapıyorum.Şu sıra kullanım şeklime bağlı 10 litre ile 12 litre arası yakıt tüketiyorum.

1- LPG'ye geçersem bana maliyeti ne olur, ne kadar sürede masrafımı çıkartırım?

2- Hyundai 5 yıllık garantiyi LPG nedeniyle iptal eder mi? Malum Otomatik şanzımanın tamir maliyetleri çok yüksek.

3- Simit tank düşünürsem; kaç litrelik kullanabilirim, muayenede bir dezavantaj olur mu?

4- Malatya'da yaşıyorum, hangi BRC bayiisini önerirsiniz?

Beni mümkün olduğunca aydınlatırsanız sevinirim.

Cevap: 1.4 Otm. Getz

Aracınızın lpg tüketimi litre bazında sistemimiz ile bezinden max. %15-20 civarı fazla olur.
    Kampanya fiatımız 1500tl 10 taksitdir.Aracın otomatik veya manuel olması farklı bir durum yaratmaz.5 yıllık garanti 2. el Hyundai'ler için geçerli değildir.Sizin garantiniz 2 yıl veya 100bin km olacaktır.İlgili link'den size en uygun yetkili bayimize ulaşabilir daha geniş bilgi alabilirsiniz.İlginize teşekkür ederiz.
    http://www.brcnerede.com

İlginize teşekkür ederim, yalnız anlamadığım birşey kaldı ki; aracıma lpg taktırdığımda kaçınılmaz olarak garantimden tümüyle vazgeçmiş mi oluyorum? Yakıt sistemi ile ilgili bir problemde faydalanamam normal, ancak şanzıman ile ilgili bir problemim de mi garanti kapsamı dışı kalacak? Farklı forumlarda yalnızca yakıt sistemi ile ilgili sıkıntılarımın garanti kapsamı dışında tutulacağına dair yazılar okudum.

Bir de 1500 lira haricinde toplam ne masrafı oluyor lpg işleminin? (Sızdırmazlık, ruhsat vs.)

Teşekkürler..

Yetkili bayilerimiz ile görüşürmüsünüz.
    İyi çalışmalar

Sayın Saint1982,

Aracınıza LPG takılması durumunda Aracınızın Otomatik Şanzumanının Garanti Dışı Kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Şanzuman aktarma organıdır, LPG ile ilgili bir durumu da söz konusu değildir.

Saygılarımızla

Alıntı saint1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlginize teşekkür ederim, yalnız anlamadığım birşey kaldı ki; aracıma lpg taktırdığımda kaçınılmaz olarak garantimden tümüyle vazgeçmiş mi oluyorum? Yakıt sistemi ile ilgili bir problemde faydalanamam normal, ancak şanzıman ile ilgili bir problemim de mi garanti kapsamı dışı kalacak? Farklı forumlarda yalnızca yakıt sistemi ile ilgili sıkıntılarımın garanti kapsamı dışında tutulacağına dair yazılar okudum.

Bir de 1500 lira haricinde toplam ne masrafı oluyor lpg işleminin? (Sızdırmazlık, ruhsat vs.)

Teşekkürler..

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Hyundaı Assan ve 2a Mühendislik A.Ş sıfır araç montajlarında yaptıgı anlaşma geregi garanti koşulları aynen devam etmektedir,ikinci el araçlarda ise Ankara da ki yetkili servisler müşterilerine zorluk çıkartmadan işlerini yapmaktadırlar,dolayısıyla sizede sevisinizin zorluk çıkartacagını sanmıyoruz.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

İlgileriniz için teşekkür ederim. Peki garantinin bozulmadığına dair herhangi bir resmi evrak temin edebilir miyim servisimden?

Alıntı saint1982 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlgileriniz için teşekkür ederim. Peki garantinin bozulmadığına dair herhangi bir resmi evrak temin edebilir miyim servisimden?
    Bulundugunuz yerdeki servisin yaklaşımı çok önemli,biz Ankara için iyiniyet anlaşmasıyla bu sorunu çözdük ancak yazılı bir belge yok,fakat buradan bildigim kadarıyla normal garanti süresi zaten sizin yazılı evragınız,dolayısıyla bu süre içindeki araçlarıda kapsayacak bir çalışma var.Hyundaı bu konuya en kısa sürede bir açıklı getirecektir.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler