+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: enjektörlerin montaj yeri

enjektörlerin montaj yeri

Skoda Octavia 2005 model aracıma 1.5 yıl önce Ankarada yetkili bir brc servisinde lpg montajı yaptırdım.
    İki defa bujileri değiştirdim. Ancak enjektörler öyle bir yere monte edilmiş ki bujilerin değiştirilmesini aşırı derecede zorlaştırıyor. Servisler benden bunun için 60 tl fazla ücret talep ediyor. Resimde de gördüğünüz gibi enjektörün hortumları bujilerin tam önüne geldiği için bujiler kapaklar açılmadan değiştirilemiyor. Yetkili servis tarafından enjektörlerin montaj yerinin değiştirilmesi gerektiği tavsiye ediliyor. Aksi halde bu şekilde buji değiştirmenin aracıma zarar vereceği ifade ediliyor. Sizlerin araçlarında enjektörler nereye monte edildi. Buji değisimi kolay oluyor mu? Enjektörün resimlerini ekledim. Yardımcı olmanızı rica ediyorum.

Cevap: enjektörlerin montaj yeri

bu mesajdan beri epey bir süre geçmiş. lpg montajı yaptırdığım yere gittim, enjektörlerin yerini değiştirecekler, ancak bu değişim için 4 delik daha açılması gerekiyormuş. Delik açılmadan bu değişim yapılamaz mı? Önceki açılan delikler nasıl kapatılıyor, yeni delikler açmak araca daha çok zarar vermez mi?

Enjektörleri yağ çubuğunun olduğu bölgeye taşıyacaklar.Tekrar delinmesi gerekir.Eski yerler civata ile kapatılabilir bir sorun oluşturmaz.Saygılar

böyle bir montaj olabılır mı motorun on kısmında yag cubugunun sol tarafı bombos oraya takılan enjektorler hem manıfolda daha yakın oluor ve hortum mesafesı kısalıyor ve de bujı degısımı gıbı ıslemler sorun olmuyor...

Alıntı durukanlpg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    böyle bir montaj olabılır mı motorun on kısmında yag cubugunun sol tarafı bombos oraya takılan enjektorler hem manıfolda daha yakın oluor ve hortum mesafesı kısalıyor ve de bujı degısımı gıbı ıslemler sorun olmuyor...

2006 model golf 6 1.6 goal model aracım var lpg taktırmayı düşünüyorum, enj.ler tam olarak nereye monte edilmeli tam lokalizasyonunu belirtir misiniz? (Bakımlarda buji değişiminde sorun olmaması için soruyorum.)

Motor yağ seviyesi çubuğunun olduğu bölgeye.

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler