+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: simit tank dolum problemi

simit tank dolum problemi

iyi günler ben sunu sormak istiyorum basıma gelen olay su bir petrole girdim lpg tankı fulledim.50 km yol yaptım hesaplamak icin birdaha fulledim araba 5 ytl gazla doldu eger böyle olsa km 0,10 kr yakıyor demektir sehir icinde bu imkansız cünkü arac 2000 motor 150 beygir .samandıra da problem olabilirmi?

Cevap: simit tank dolum problemi

Sayın Murtcan35,

Petrol İstasyonundaki Dispenser'ın basıncının farklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Saygılarımızla

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

Alıntı murtcan35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    iyi günler ben sunu sormak istiyorum basıma gelen olay su bir petrole girdim lpg tankı fulledim.50 km yol yaptım hesaplamak icin birdaha fulledim araba 5 ytl gazla doldu eger böyle olsa km 0,10 kr yakıyor demektir sehir icinde bu imkansız cünkü arac 2000 motor 150 beygir .samandıra da problem olabilirmi?
    Aracınıza yaptıgınız yakıt ikmalleri muhemelen ayrı ayrı istasyonlardan gerçekleşmiş,dıspansır basınçları farklı oldugundan böyle bir olayla karşılaşmış olabilirsiniz.Tavsiyem aynı dıspansırdan dolu boş depo ayarıyla yakıtınızı hesaplamak olacaktır.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

Sayın Murtcan35,

Bir sonraki yakıt ikmalinizde aracınız daha fazla yakıt alacaktır.

Saygılarımızla

BRC
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

sorularıma cvp veren herkese tesekkür ederim fakat aynı pompa ve aynı benzin istasyonunda aynı fiyata fulledim o yüzden bir tuhaflık var ama nedir bilmiyorum

Sayın Murtcan35,

ilk yakıt ikmalinizden sonra durumu paylaşırsanız memnuniyet duyarız.

Saygılarımızla

sorularıma cvp veren herkese tesekkür ederim fakat aynı pompa ve aynı benzin istasyonunda aynı fiyata fulledim o yüzden bir tuhaflık var ama nedir bilmiyorum

BRC
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.

Bahestiginiz olay çok ilginç benim de bu form sitemizde daha önce seviye kalibrasyonları ile ilgili yazılarıma tekabül etmektedir,site içi aramalardan konu hakkında yazılarımı bulabilirsiniz,kısaca sizin ikmal yaptıgınız zamanlarda .
    ana tankın doluluk oranı
    atmosfer ısısı
    dıspansır basınç farklılgı, birer neden oluşturmaktadır.Tabi çok farklı bir şey aracınızda gaz kaçagına neden olacak herhangi bir sıkıntı oluşmamıssa

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

Thumbs up Cevap: simit tank dolum problemi

Alıntı mavidenizler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kısaca sizin ikmal yaptıgınız zamanlarda .
    ana tankın doluluk oranı
    atmosfer ısısı
    dıspansır basınç farklılgı, birer neden oluşturmaktadır.Tabi çok farklı bir şey aracınızda gaz kaçagına neden olacak herhangi bir sıkıntı oluşmamıssa
    aracıma lpg takılalı 3 ay falan oldu ve yakıtı gece aldım ve yine bir gece sonra fulledim yani sizin dediğiniz gibi ısı farkı falan yok bu 1-2 sefer basıma geldi sonra tekrar ölçüm yaptım 127 km yi 33 ytl lik gazla honda crv 2.0 150 beygir 2003 modelde yaptım buda şehir içi ve yoğun trfikteki verilerim durum şu an icin normal.ilgilerinize cok tesekkür ederim 0,26 kr yakıt tüketimi normal oldugu kanaatindeyim ama sizinde bilgilerinizi almak isteri yardımcı olmak adına 12,7 lt /100 km şehir içi yakıt tüketimi fabrika verisidir.sizcede normalmi? cevaplarınız icin simdiden saolun

cevap veren olmamış yiinede tesekkürler

Sistemlerimiz ile aracınız benzinden litre olarak lpg'de max.%15-20 fazla yakar bu oranın üzeri çok yakıyor demektir.Bu duruma göre hesap yapabilirsiniz.İyi çalışmalar

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler