+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ACİL YARDIM LÜTFEN.....

ACİL YARDIM LÜTFEN.....

merhabalar 2 ay önce 1999 model nissan primera aldım. aracın üzerinde lpg takılı, fakat bu lpg'nin sıralı sistem olmadığını sonradan öğrendim aracım kilometrede 280-290 lira yakıyor (20 tl gazla 65-70kilometre yapıyorum. şehir içi) çok fazla.... benzin daha avantajlı gibi düşünüyorum...
    Bu konuda ne yapmalıyım.. bu tüp sıralı sisteme çevrilebilirmi, yada aracın tüpü ruhsata işli sıralı sistem lpp taktırırsam tekrar ruhsata işlemem yada herhangi bir işlem yaptırmam gerekiyormu......
    konu hakkında bilgisi olan dostlardan acil yardım bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim
    (suatmen41@hotmail.com)

Cevap: ACİL YARDIM LÜTFEN.....

Alıntı suatmen41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar 2 ay önce 1999 model nissan primera aldım. aracın üzerinde lpg takılı, fakat bu lpg'nin sıralı sistem olmadığını sonradan öğrendim aracım kilometrede 280-290 lira yakıyor (20 tl gazla 65-70kilometre yapıyorum. şehir içi) çok fazla.... benzin daha avantajlı gibi düşünüyorum...
    Bu konuda ne yapmalıyım.. bu tüp sıralı sisteme çevrilebilirmi, yada aracın tüpü ruhsata işli sıralı sistem lpp taktırırsam tekrar ruhsata işlemem yada herhangi bir işlem yaptırmam gerekiyormu......
    konu hakkında bilgisi olan dostlardan acil yardım bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim
    (suatmen41@hotmail.com)
    sayın suatmen

Aracınıza tabiki sıralı sistem takılabilir mevcut da bulunan ürün tamamen sökülüp yeni uygulama yapılmak durumundadır.
    Aracınızın LPG kaydı varsa tekrar herhangi bir işlem yapılması söz konusu değildir Ancak ; Fenni muayene zamanı geldiği zaman MMO denetim bürosunda yeni yapılan kitin seri numaralarının işlenmesinde yarar vardır.

sevgi ile kalın

BRC
    SIFIR ARAÇLARDA OTOMOBİL FİRMALARININ TERCİHİ
    2A

MOCAN OTOGAZ
    "BRC YETKİLİ SERVİSİ"
    MOCAN OTOMOTİV LTD. ŞTİ.
    İvedik Organize San. Bölg. Altın Örnek Sanayi Sitesi Melih Gökçek Bulvarı 564. Sokak No: 60Yenimahalle
    TEL (312) 394 72 22 - (312) 394 73 22 CAN MOCAN 0 533 244 29 49 FATİH GÖKHAN 0 532 615 45 53 www.mocanotogaz.com.tr

mocan otomotiv ilginize teşekkür ederim...
    fakat sanarım tam olarak anlaşılamadım. evet tüpü değiştiricem fakat hemen değil şuanda elimde olanla idare edip uygun bir zamanda (ki bu zaman maddi anlamda uygun olduğum bir zamanda) değişim yapıcam temmuz yada ağustos ayı gibi...
    benim sormak istediğim kullandığım tüp lpg kilometrede 280-300 yakıyor (şehir içi) lpg mart 2005 takılmış götürdüğüm lpg ustaları bunun beyni ölmüş (ustalar bu ağzı kullanıyor. özür dilerim) değiştirmek lazım diyor...
    sorularım (lüften cevap)
    1- bu tam anlamıyla doğrumu, bir şey yapılamazmı?
    2- elimdeki ürünün beynini şimdilik değiştirmek sorunu çözermi? (tahmini bir maliyet söylermisiniz)
    3- mart 2005 takılan lpg tesisatı artık işlevini görmezmi?
    4- aynı zamanda adana ve iskenderun bölgesinde başvuracağım servisler hangileridir acaba
    şimdiden teşekkür ederim... ...
    saygılar..

Alıntı suatmen41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    mocan otomotiv ilginize teşekkür ederim...
    fakat sanarım tam olarak anlaşılamadım. evet tüpü değiştiricem fakat hemen değil şuanda elimde olanla idare edip uygun bir zamanda (ki bu zaman maddi anlamda uygun olduğum bir zamanda) değişim yapıcam temmuz yada ağustos ayı gibi...
    benim sormak istediğim kullandığım tüp lpg kilometrede 280-300 yakıyor (şehir içi) lpg mart 2005 takılmış götürdüğüm lpg ustaları bunun beyni ölmüş (ustalar bu ağzı kullanıyor. özür dilerim) değiştirmek lazım diyor...
    sorularım (lüften cevap)
    1- bu tam anlamıyla doğrumu, bir şey yapılamazmı?
    2- elimdeki ürünün beynini şimdilik değiştirmek sorunu çözermi? (tahmini bir maliyet söylermisiniz)
    3- mart 2005 takılan lpg tesisatı artık işlevini görmezmi?
    4- aynı zamanda adana ve iskenderun bölgesinde başvuracağım servisler hangileridir acaba
    şimdiden teşekkür ederim... ...
    saygılar..
    Öncelikle Adana bayilerimizin iletişim adreslerni ana sayfamızdan görebilirsiniz,ikincisi yakıt tüketimnizin yüksek olmasının nedeni regulatörnüzden kaynaklanıyor mutlaka degiştirmelisiniz ,ancak bu sistemlerde tasarruf oranı ortalama %30 larda kalmaktadır(Ankara daki fiyatlara göre) ikincisi yılında ecr 67-01 regulasyonuna geçildiginden uygunlugu bayimizde kontrol ettiriniz,üçüncü konu ise ikincisine baglı olarak MMO size daha detaylı bilgi verecektir.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler