+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: araç kendi kendine gaza basıyor

araç kendi kendine gaza basıyor

benim araç kendi kendine gaza basıyor arkadaşlar ama öyle sabit değil mesela ayağımı gazdan çekiyorum gaz pedalı kendi kendine gidip geliyo basıyomuşum gibi yani devir 1500 gidip gidip geliyo. araca bakım yaptırdım ondan sonra oldu hava filtresi bujiler ve buji kablolarını değiştirdim aaraba canavar gibi oldu ama bu seferde bu sorun çıktı.

Cevap: araç kendi kendine gaza basıyor

bu sorun dünyada ilk olsa gerek hiç kimsenin bir fikri yok galiba. sayın 2a yetkilileri sizde bilmesseniz burda yani benim olduğum ilçede bunu kimse bilemez

Sanal alemde kesin teşhis koymak zor veya yanıltıcı olabiliyor.
    Aracınız da mekanik bir sorun olabilir yani gaz teli bir yerlere sıkışıyor olabilir.Saygılar

Alıntı onurb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorun dünyada ilk olsa gerek hiç kimsenin bir fikri yok galiba. sayın 2a yetkilileri sizde bilmesseniz burda yani benim olduğum ilçede bunu kimse bilemez

Sorununuz dünyada yaşanan ilk sorun degil,daha önceleride kaşılaştıgımız klasik karbiratörlü araçlar için yaşanan sorunlardan,bunun çözümü içinde bulundugunuz yerdeki tamirciler çözüm üretebilir.Örnegin karbiratörden anlayan bir usta hava alıp almadıgını kontrol ederek başlayabilir,lpg mikseri ile devam ederek aracınızın mekanik aksamını elden geçirebilir,yaşadıgınız yer ilçe de olsa bunları yapacak usta rahatlıkla vardır.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

MAVİDENİZLER OTOGAZ LTD.ŞTİ.
    2A MÜHENDİSLİK ANKARA BÖLGE BAYİİ
    www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

sayın mavidenizler benim aracım rni karburator yok hava fitresi var ve hava filtresini yeni değiştirdim yani bu sorundan önce. o yapıyor olabilirmi acaba yani yeni bir hava fitlresi bunu yaparmı sizden daha geniş bilgi alıp tamirciye öyle gitmek ve sorunu bu şeklide anlatmak istiyorum çünkü buradakiler kafalarına göre iş yapıyorlar sizin anlattıklarınızı bende onlara anlatcam. yukardada dediğim gibi aracımın bujilerini buji kablolarını ve hava filtresini değiştirdim ondan sonra bu sorun meydana geldi. yardımınız için teşekkürler

sayın mavidenizler benim aracım rni karburator yok hava fitresi var ve hava filtresini yeni değiştirdim yani bu sorundan önce. o yapıyor olabilirmi acaba yani yeni bir hava fitlresi bunu yaparmı sizden daha geniş bilgi alıp tamirciye öyle gitmek ve sorunu bu şeklide anlatmak istiyorum çünkü buradakiler kafalarına göre iş yapıyorlar sizin anlattıklarınızı bende onlara anlatcam. yukardada dediğim gibi aracımın bujilerini buji kablolarını ve hava filtresini değiştirdim ondan sonra bu sorun meydana geldi. yardımınız için teşekkürler
    Aracınız düzenli hava almıyor bunu kontrol ettirmeniz gerekiyor,bu tür araçlarda karbiratöre giden hava akış hortumunu kontrol edilmeli.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

aracınızda büyük ihtimalle hava alma var. hava filitresi manifolt enjektör kütüğünün altındaki conta vs kontrol edilebilir.

yorumlarınız için teşekkür ederim ozaman benim tahminim hava fitresini değiştirdiğimde usta yerine takarken tam takamadı galiba çünkü orayı baya bi sökmüştü sonra yeni fitlreyle beraber tekrar taktı. ben yarın gidip sizlerin yazdıklarını ustaya anlayatım. tekrar teşekkürler herkese

sorun çözüldü. sağolsun bizim çok becerikli ustalar arabaya yanlış hava filtresi takmış takerkende iyice kapatmamış bu adamlara usta değil çırak bile denmez bide arabayı veriyoruz ellerine.

sorun çözüldü. sağolsun bizim çok becerikli ustalar arabaya yanlış hava filtresi takmış takerkende iyice kapatmamış bu adamlara usta değil çırak bile denmez bide arabayı veriyoruz ellerine.
    Sorununuzun çözümesi benide sevindirdi güle güle kullanın.

LPG BİZİM İŞİMİZ
    2A

www.mavidenizler.com.tr
    0 312 385 9 555
    TUNCAY KARAKOCA
    0532 596 46 93

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler