+ Konu Cevaplama Paneli
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan
1 2 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2002 Ford Focus Düşük IAT devre girişi

2002 Ford Focus Düşük IAT devre girişi

Yaklaşık 3 ay öncesine kadar saat gibi çalışan ford focusuma OMVL marka sıralı sistem lpg bağlatmak gibi bir hata yaptım. Araç şu anda rampalarda gaz yemiyor gaz ayağımın altından kayboluyor resmen. Artık benzinde de yapmaya başladı. Cihaza bağlandığında IAT düşük devre girişi diye bir hata alıyorum. Benzinde de yaptığı düşüncesiyle MAP ve MAf sensörleri, düzelmeyince Benzin Pompası, Bujiler, Benzin Filtresi, değişmeyen kalmadı fakat hala aynı sorun devam ediyor. Forumlarda gezerken IAT sensörü diye bir şey dikkatimi çekti. Benim aracımda bu naletten varmı acaba? Varsa bu nerdedir ve değiştirmemin bu arızayı gidermesine bir faydası olurmu? Teşekkürler...

Cevap: 2002 Ford Focus Düşük IAT devre girişi

Emme havası sıcaklık (IAT) sensörü yani motora giren havanın sıcaklığını kontrol ediyor.Aracın yakıt düzeltme sisteminde bu sensörün bilgileri de kullanılır.Soket ve bağlantılarını kontrol ettiriniz bazı araçlarda tek bazı araçlarda ise Map sensörü ile beraber bulunur.
    İyi çalışmalar

MAP sensörü ile beraber bulunurdan kastınız nedir onu anlamadım

Yoksa bunumu demek istediniz?
    "Emme havası sıcaklık (IAT) sensörü, hava emme hortumunun içerisindedir.
    Bazı araçlarda ise MAF sensörü gövdesi içine yerleştirilmiştir"

Hocam Map sensörü ile birlikte bulunur demenizdeki kastı anlayamadım. Ama elimde bu şekilde bir bilgi var acaba bunumu demek istediniz? "Emme havası sıcaklık (IAT) sensörü, hava emme hortumunun içerisindedir.
    Bazı araçlarda ise MAF sensörü gövdesi içine yerleştirilmiştir. "

"bazı araçlarda ise Map sensörü ile beraber bulunur. " Burda ne demek istediniz?

Doğrudur.
    Saygılar
    Alıntı ste_ganos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam Map sensörü ile birlikte bulunur demenizdeki kastı anlayamadım. Ama elimde bu şekilde bir bilgi var acaba bunumu demek istediniz? "Emme havası sıcaklık (IAT) sensörü, hava emme hortumunun içerisindedir.
    Bazı araçlarda ise MAF sensörü gövdesi içine yerleştirilmiştir. "

hava akıs metresının ıcınde bulunur vede egerkı sıcaklık bılgılerını +100lerın ustunde goruyorsa sıkıntı olur
    ıcını acabılıyorsanız temızleyın
    YERİN KULAĞI VARDIR
    AMA BEN YERMIYIM YEMEM!!!

Benim sormak istediğim şu. Benim aracımda MAP sensörü bulunmakda Maf yok. O zaman IAT sensörüm nerde? Aldığım hata kodları ise P0108 - P0112 - P0113

Hava filtrsinden sonra veya manifolt üzerinde olur ve iki kabloludur.Map sensörü ile beraber ise Map sensörünüz 4 kabloludur.Ayrı ise Map sensörü 3 kabloludur.Saygılar

Hadi yaa, hocam 3 dür sensörü değişiyorum, yedek parçacıdan aldım yine IAT hatası verdi olmadı gittim çıkmacıan motor üstünden söküpde aldık hala IAT hatası veriyor, Bu arada benim MAP'a giren soketteki kablolar 4 adet bu durumda IAT de MAP ın içerisinde. Oda manifold korumasının hemen altında. Bu durumda benim elektriksel bir arızam olabileceği kanısındayım. Sizce yanılma payım nedir?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler