+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: peugout 306 rolanti :)

peugout 306 rolanti :)

bu sefer aracım sogukta (hava sıcaklıgı +7 derece) ama motor sogukkken aracı bosa atıp frene basmaya baslarken stop edıyor ve motorun sıcaklıgı ortalama 80 dereceyı bulunca bu seferde oynamaya baslıyor tabıkı bu durum hıc hos olmuyor sadece bu aksam kac kere kontaga bastımı sayamadım bu arada aracımda seq 24 var sıralı vede motorum full grup degıl tum bakımlarını yaptırdım ve motoru bılgısayara bağlatarak arıza tespıtı yaptırdım herhangı bırsey yok fakat yaklasık bır ay kadar once rolantı motorunu degıstırdım cunku arızalıydı motorum yarı sıralı 2+2 calısıyor bu rolantı oynamasını nasıl gıderebılırım yaklasık bır sene once programlatmıstım duzelmıstı bır nebze olsada bu rolantı konusunda nasıl yardımcı olabılırsınız yardımlarınız ıcın tesekkur ederım

Cevap: peugout 306 rolanti :)

Eski mesajınızdan anladığımız aracınıza yetkili bayimiz olmayan ve montajlarına garanti vermediğimiz bir yerde montaj yaptırmışsınız ayrıca daha önce ilgili yetkili bayimiz tarafından sorununuz çözülmüş tavsiyemiz ücret karşılığı ayni bayi veya başka yetkili bayimiz de soruna çözüm getirebilirsiniz.
    Saygılar

Alıntı sniperElite Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yaldızlar oto gaz a ve 2a muhendıslıge cok tesekkur ederım seq24 taktırmıstım aracıma fakat sonradan ogrendıgım kadarı ıle yetkılı fırma degılmıs ismi de şimşek otogaz aracımı yenıden programladılar yaldızlar otogazda ve tıkır tıkır ıslemeye basladı rolantıdekı duzensızlıkler bıttı sunu ogrendımkı peugeout araclarda programlama cok onemlı cok ınce ayar yapılması gerekıyor TESEKKUR EDERIM 2A MUHENDISLIK VE YALDIZLAR OTOGAZ

Bize montajın yapıldığı yetkili servisi ve aracınızın ruhsatında yazan motor no kısmını yazarmısınız.Saygılar

daha onceden de yazmıstım forum sıtelerınde hatta bu forumda da okuduklarıma gore enjektorlerı degıstırsem bır fark olurmu mavi ve turuncu enjektor hakkında bana bılgı verebılırmısınız vede fıyatlarını tabı arcımda suan sadece rolantı grubunda hava sıcaklık sensoru kaldı degıstırmedım onuda degıstırmeyı dusunuyorum 66 lıra cıvarında sızın tavsıyelerınız dogrultusunda hareket edecegım okudugum kadarı ıle forumda renault 19 sıralı varmıs ve benım aracım gıbı 2+2 calısıyormus ve yetkılı servısınız turuncu enjektorlerı mavı enjektorlerle degısınce rolantı sorunu gıderılmıs ılgı ve alakanız ve ozellıkle yardımlarınız ıcın teşekkür ederim öenmli olan şuki bu forumdan anladım ve gördüğüm kadarı ile araçlardaki lpg sisteminin markası hiç önemli değil sizin için sürekli bir yardım içerisindesiniz tüketiciyi ala yarı yolda bırakmayan bu düşünce ve tavrınızı kutluyor ve yaşasın brc diyorum

Aracın gaz basıncı 900-1000 mb civarına düşürmek sureti ile araç tekrar proğramlanabilir.İyi çalışmalar

tam olarak sorumun cevabını alamadım bıraz daha aydınlatıcı ve ayrıntıcı olabılırmısınız bu ayarı mavi denizlerde yaptırabılırmıyım

Yaptırabilirsiniz.İyi çalışmalar

Arkadaşlar merhaba,
    Bende peugeot 307- 2006 model aracımda benzer bir problemi yaşadım ve suçu lpg de aramıştım fakat benim aracımda ki problem aracın rölantısını ayarlayan kelebek dedikleri bir parçanın temizlenmesi ile hallledildi.(Temizlik sonuç vermeseydi değişecekti) Şu an aracımda hiçbir problem yok çok şükür. Belki yardımcı olur diye tecrübemi paylaşmak istedim

sonunda yaklasık 1,5 yıllık ızdarabım sonunda bitti rolantim düzeldi ve soğukta sallantılı çalışmıyor aracım termostadı değiştirdik ve araç lpg de saat gibi oldu vede 1,5 yıldır bu bakar kör motor ustalarının kendilerine usta diyorlar ama bi haberler oysaki ne kadar gereksiz malzeme varsa değiştirdiler termostadıda bulmam biraz tesadüf oldu bilindiği üzere lpg için sıcalkık şart ne kadar sıcak regülatör o kadar performans ve az sorun ve benım aracımın harareti 70 i geçmiyordu yaklaşık 2 aydır her türlü hava koşulunda araçımın hararetine baktım sıcak ve soğukta 70 en fazla 80 oluyordu fan bıle acmıyordu dün değiştirdiğimiz termostatdan sonra 80 oldu ve çok rahat çalışmaya başladı siz siz olun bir sürü masrafa girmeden önce SICAKLIK TERMOSTADINA BAKTIRIN KEZA 20 TL FİYATI VEDE KENDİ ARAÇINIZI TANIYIN ÇOK ACIYORUM ŞİMDİ GEREKSİZ YERE VERDİĞİM KÖR USTALARA PARALARA VEDE ŞUNU ANLADIM LPG USTASI MOTORDA SORUN VAR DİYORSA VARDIR MOTORUNUZU MOTORDAN ANLAYAN USTALARA BAKTIRIN VE ÇÖZDÜRÜN AMA GERÇEKTEN USTA OLSUN HEMEN İLK GİTTİĞİNİZDE LPG DE DİR SORUN DİYORSA O KİŞİ USTA DEĞİLDİR. SORUNSUZ GÜNLER DİLERİM

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler