+ Konu Cevaplama Paneli
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İkaz Sesi

İkaz Sesi

93 model Lada Samara arabamda Brc marka beyin var. En son arabaya benzin aldım ve gazdayken arabayı stop ettim. O zaman hiçbirşey yoktu. Şimdi çalıştırdığımda arabadan ses geliyor. Bunun nedeni nedir? Gaz bittiği için mi? Anahtarı benzine geçirdiğimde de ses devam ediyor. Benzine geçirip çalıştırsam problem olur mu ? Son olarak tekrar gaz aldığımda nasıl davranmam gerekir? Yani hemen gaza geçirmem mi gerekir? Arabayı daha yeni aldım. Fazla bi bilgim yok. İyi günler.

Cevap: İkaz Sesi

Yetkili servise müracaat etmenizi tavsiye ediyoruz.Bahsettiğiniz duruma sanal ortamda teşhis koymak zor.İyi çalışmalar

ikaz sesinin gelmesinin sebebi gazın bitmesi olabilir mi?

Sizin aracınızdaki kit teknolojisinde sesli uyarı yoktur, o ses aracınıza ait LPG ile ilgisi yok.
    Zaten sizde yazmışsınız, gazdada benzindede susmuyo diye.
    Parklarınızı açık bırakıyor olabilirmisiniz

ortaya alınca ama ses kesildi. tekrar gaza alıp çalıştırdım. problem olmadı. ses brc anahtarından geliyordu yani. Bir kaç gün sonra benzinde çalıştırırken stop ettirdim. Tekrar ses gelmeye başladı. Bu kez de anahtarı ortaya aldım. Yine ses kesildi. Tekrar benzine alıp çalıştırdım. Bu sesli ikazın nedeni ne olabilir.

Alıntı faruk sevgili Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin aracınızdaki kit teknolojisinde sesli uyarı yoktur, o ses aracınıza ait LPG ile ilgisi yok.
    Zaten sizde yazmışsınız, gazdada benzindede susmuyo diye.
    Parklarınızı açık bırakıyor olabilirmisiniz
    lpg ile ilgili. çünkü benzinden gaza geçiş anahtarını ortaya alınca ses kesiliyor.
    bir de benim marj problemi vardı. elektrikçi kablo kopmuş diye aküden direk şanzımana kablo bağladı. bu problem bundan sonra olmaya başladı. bununla bir ilgisi olabilir mi?

+ Konu Cevaplama Paneli

Bu Konu için Etiketler